کد خبر 891494
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
ولی الله شجاع پوریان

در حالی معاون شهردار تهران ادعایی از حمایت از هیئات مذهبی و آیین های عاشورایی دارد، اقدامات مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری موضوع دیگری را نشان می‌دهد.

به گزارش مشرق، ولی الله شجاع پوریان در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی که عصر امروز با حضور محمدعلی افشانی شهردار تهران، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، شهربانو امانی و زهرا نژاد بهرام از اعضای شورای شهر تهران، فاطمه راکعی مشاور امور بانوان در شهرداری تهران حضور داشتند اظهار کرد: همزمان دو نمایشگاه بزرگ از صبح امروز در تهران به بهره برداری رسیده است.

بیشتر بخوانید:

شهردار تهران: زنان سالم‌تر از مردان کار می‌کنند

وی تصریح کرد: یکی نمایشگاه کنونی(سیزدهمین نمایگشاه زنان و تولید ملی) و دیگری نمایشگاه عطر سیب در بوستان ولایت است که این نشان از رویکرد شهرداری تهران به مقوله توانمندسازی زنان و همچنین اهتمام شهرداری تهران به اولویت‌های دینی، مذهبی و باورهای اعتقادی است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران بیان کرد: این نهاد همانند سنوات گذشته در پاسداشت عاشورای حسینی پا به میدان گذاشته و تلاشهایی را کرده است و برگزاری نمایشگاه عطر سیب در همین راستا است.

شجاع پوریان همچنین در خصوص تغییر رویکرد مدیریت جدید و نگاه مدیریت شهری جدید به زنان بیان کرد: متأسفانه در اخباری منتشر شده است که حوزه زنان در این دوره مدیریت شهری تضعیف شده است اما واقعیت چیز دیگری است و در واقع ما توانسته‌ایم حوزه زنان را نسبت به گذشته تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: در دوره گذشته جمعی از بانوان که به صورت فرضی انسانهایی توانمند بودند به عنوان مشاوران امور بانوان در مناطق ۲۲ گانه زیرنظر شهرداری تهران فعالیت می‌کردند. و همزمان در کنار فعالیت این افراد، در داخل معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در سطح مناطق نیز اداره کل بانوان شکل گرفته بود که صرف نظر از شخصیت زنان این روال اشکال داشت.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران افزود: اول اینکه تشکیل این بخش مصوبه شورا را نداشت و خارج از قانون بود ضمن اینکه فعالیت این دو حوزه موازی کاری و برخی از موارد همراه با تعارض در بین فعالیت‌ها بود.

شجاع پوریان گفت: برهمین اساس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران تدابیری اندیشید و معاونت جدید توانمندسازی زنان را با سه اداره در ۹ پست فعالیت خود را آغاز کرد که در واقع این اقدام باعث مدیریت واحد در حوزه زنان شد.

وی افزود: با این تغییرات نه تنها حوزه زنان تضعیف نشده بلکه تقویت و ساماندهی نیز شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس