کد خبر 891298
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
کشتی

حضور تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در جام مدوید در کشور بلاروس با توجه به عدم امکان تأمین هزینه‌های ارزی منتفی شد.

به گزارش مشرق، با توجه به اینکه برای اعزام هریک از  تیم‌های منتخب و یا ملی کشتی ایران به مسابقات بین‌المللی در بودجه مصوب فدراسیون، اعتبار مشخصی پیش‌بینی شده است، متاسفانه افزایش چند برابری نرخ ارز، عدم‌ تخصیص ارز مبادله‌ای از سوی‌ بانک مرکزی به فدراسیون‌ها و هزینه‌های چند برابری خرید بلیط، فدراسیون‌ کشتی را به ناچار و ‌برخلاف برنامه‌ها و مصلحت‌های فنی مجبور به اتخاذ سیاست انقباضی جدیدی کرده است.

بر این اساس، به منظور تامین منابع مالی هریک از اعزام‌های اصلی به مسابقات جهانی، ضرورت دارد چند اعزام تدارکاتی و ‌یا بعضا برخی از از اعزام‌های اصلی دیگر نیز منتفی شود. از اینرو اعزام تیم منتخب کشتی آزاد ایران به مسابقات بین‌المللی جام مدوید که به عنوان آخرین مسابقه تدارکاتی و ارزیابی برای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران پیش از حضور در مسابقات جهانی مجارستان از سوی شورای فنی کشتی آزاد در نظر گرفته شده بود، منتفی شد. 

لازم به توضیح است با توجه به شرایط بوجود آمده، نفرات مدنظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های پیش رو، بر اساس عملکرد فنی کشتی‌گیران در طول تمرینات، کارنامه خارجی ایشان و توان روانی و قدرت جنگندگی آنها در مسابقه  با نفرات شاخص جهان در وزن خود و در مجموع میزان بهره مندی از کلاس جهانی مورد ارزیابی کادر فنی و شورای فنی قرار می‌گیرند.

همچنین برای آماده سازی نفرات جوان و یا با تجربه‌ای که نیاز به حضور در میدان تدارکاتی دارند، به ناچار از طریق تدابیر کادر فنی در شرایط مشابه مسابقه‌ای درون اردویی و یا حضور در سایر مسابقات داخلی - ملی موجود، در محدوده زمانی باقیمانده تا مسابقات جهانی استفاده خواهد شد.

منبع: فدراسیون کشتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس