کد خبر 891240
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
رامین حسین پناهی

رامین حسین پناهی، یکی از عناصر گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله بود؛ گروهکی که اعضایش در جنایتکاری روی متوحشان داعشی را سفید کرده‌اند و اقدامات ضدایرانی‌شان بر هیچکس پوشیده نیست.

به گزارش مشرق، مردم ایران و نظام اسلامی برآمده از آرای آنها، ۴۰ سال است ثابت کرده اند به دو قماش باج نمی‌دهند؛ نخست، آمریکایی‌ها و اذنابش؛ دوم، تروریست‌ها با هر شکل و رسمی. چه منافقین کوردل و کودک‌کش و عناصر تروریستی تجزیه طلب و چه داعشی‌های تکفیری و داعشی‌های وطنی در لباس دراویش.

بیشتر بخوانید:

مطالبه کاربران توییتر برای اعدام رامین حسین پناهی +عکس

فیلم/ آنچه درباره"رامین حسین پناهی" نمی گویند!

هیاهوی ضدانقلاب برای یک تروریست شناسنامه‌دار

از اوایل تابستان سال جاری، معاندین و عناصر ضدانقلاب با همراهی مزدوران داخلی‌شان در فضای مجازی، هیاهوی باطلی را جهت محاکمه یک عنصر تروریستی به نام «رامین حسین پناهی» آغاز کردند.

رامین حسین پناهی، یکی از عناصر گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله بود؛ گروهکی که اعضایش در جنایتکاری روی متوحشان داعشی را سفید کرده‌اند و اقدامات ضدایرانی‌شان بر هیچکس پوشیده نیست.

نگاهی گذرا به جنایت‌ها و شرارت‌های گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله، عمق دشمنی سرکردگان و عناصر این گروهک با مردم ایران و مردم انقلابی کردستان را عیان می‌کند.

نام «کومله» را باید مترادف با «داعش» دانست؛ گروهکی تجزیه‌طلب و ضدایرانی که اعضایش در آدم‌کشی و جنایتکاری چیزی کمتر از داعشی‌ها نداشته و ندارند. اعضای این گروهک در مقطعی بویژه در دهه ۶۰ وحشیانه‌ترین جنایات را علیه مردم شمالغرب کشور مرتکب می‌شدند؛ از سربریدن تا شمع آجین کردن و سوزاندن.

حسین‌پناهی که ضدانقلاب و مزدوران مجازی معاندین حدود سه ماه است برایش نوحه‌خوانی و هشتگ‌زنی می‌کنند، فردی است که ضمن خارج شدن غیرقانونی از کشور در قالب عناصر گروهک تروریستی و تجزیه طلب کومله وارد ایران شد و در درگیری مسلحانه با نیروهای حافظ امنیت مردم مشارکت داشت. قصد او و همقطارانش ترور شهروندان بیگناه و ایجاد رعب و وحشت و سلب امنیت مردم بود.

جریان شبه رسانه‌ای و فعالان مجازی ضدانقلاب که در تطهیر و بی‌گناه جلوه دادن تروریست‌ها و قاتلان و مخلان امنیت مردم، تبحری خاص دارند و به راحتی آب خوردن و در نهایت وقاحت «جلاد» را «شهید» جا می‌زنند، تلاش داشتند تا «رامین حسین پناهی» را با حربه مظلوم‌نمایی، یک فرد مورد ظلم واقع شده جا بزنند!

شبه رسانه‌های ضدانقلاب و مزدوران توئیتری آن‌ها در خردادماه سال جاری پس از صدور حکم قانونی برای رامین حسین پناهی با پروژه نخ‌نمایِ بیگناه جلوه دادن این عنصر تروریستی در حال مسموم کردن فضا و جنجال‌آفرینی بودند که تصاویر وی بعنوان عضو گروهک تروریستی کومله در حالیکه مجهز به سلاح کلاشینکف بود، منتشر شد. تصاویری که ثابت می‌کرد این فرد از عناصر گروهک تروریستی کومله بوده و برای مقاصد شوم و ضدامنیتی این گروهک تجزیه‌طلب فعالیت می‌کرده است.

اطلاعیه مهم دادگستری استان کردستان

دادگستری استان کردستان نیز در همان مقطع در اطلاعیه‌ای پیرامون حکم صادره برای رامین حسین‌پناهی، با اشاره به حربه دشمنان نظام اسلامی در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جهت پیشبرد مقاصد شوم خود و انجام اقدامات خرابکارانه و تروریستی در پوشش فعالیت‌های مدنی و به ظاهر حقوق‌بشری، اعلام کرد که «بر اساس مدارک مستند رامین حسین‌پناهی سال‌ها قبل از دستگیری تحت تاثیر برادرانش که عضو گروهک تروریستی کومله می‌باشند جذب این گروهک شده و برای آن‌ها در داخل کشور فعالیت‌هایی داشته است. وی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ بصورت غیر قانونی از کشور خارج و به این گروه می‌پیوندد و پس از گذراندن دوره‌های ضد امنیتی در قالب یک تیم نظامی برای انجام اقدامات تروریستی و ترور شهروندان در تیر ماه ۱۳۹۶ به داخل کشور اعزام که در درگیری با نیروهای نظامی سه نفر از عناصر نظامی گروهک کشته و وی نیز دستگیر می‌شود».

در ادامه اطلاعیه دادگستری استان کردستان که پاسخی بود به رواج شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی تحت عنوان فعال مدنی بودن رامین حسین پناهی! آمده بود: «هنگام دستگیری، وی مسلح به سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک بوده است. در تحقیقات اقرار به ورود مسلحانه و درگیری با مامورین نموده و نهایتا در یک فرایند دادرسی عادلانه به اتهام بغی و با مداخله وکیل، محاکمه و به استناد مواد ۲۸۷ و مفهوم مخالف ۲۸۸ و ماده ۲۱۱ و تبصره آن از قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم، حکم صارده پس از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور ابرام می‌گردد».

علی‌رغم شفاف سازی مراجع قضایی و امنیتی پیرامون پرونده محاکمه رامین حسین پناهی تروریست عضو گروهک کومله، باز هم تروریست‌های مجازی و شبه رسانه‌های ضدانقلاب، هشتگ‌زنی‌ها و دروغ پردازی‌های خود در باب اقدامات جنایتکارانه و روند محاکمه حسین پناهی را ادامه دادند، تا اینکه در اوایل مردادماه سال جاری، اطلاعات جدیدی از فعالیت‌های این عضو گروهک تروریستی کومله منتشر شد.

اطلاعاتی جدید از جزئیات پرونده

اطلاعات جدید بدست آمده پیرامون پرونده حسین پناهی تصریح داشت که «یک تیم نظامی، سیاسی چهار نفره از گروهک تروریستی کومله و از جناح عبدالله مهتدی به قصد عملیات خرابکارانه به داخل کشور وارد و در ایست و بازرسی ورودی شهرستان سنندج با اشراف نیروهای اطلاعاتی سپاه به دام می‌افتند. با عنایت به اخطارهای لازم، اعضای تیم مزبور بلافاصله اقدام به پرتاب نارنجک و گشودن آتش علیه نیروهای مستقر کرده که پس از درگیری با نیروهای سپاه سه تن از اعضای این تیم معدوم و یکی از آن‌ها به نام رامین حسین پناهی که عضو کمیته مرکزی گروهک فوق بوده زخمی و دستگیر می‌شود».

کشف انواع سلاح و مهمات جنگی از گروهک تروریستی کومله

اطلاعات به دست آمده بیانگر این مطلب بود که «از این تیم تروریستی دو قبضه اسلحه کلاشینکف، چهارده خشاب خالی و ۲۴۳ عدد فشنگ جنگی کلاشینکف، دو تیغه خشاب اسلحه کمری و تعداد ۲۸ عدد فشنگ جنگی، یک قبضه اسلحه کمری، یک دستگاه دوربین پیشرفته با قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری، یک دستگاه گوشی هوشمند و ۲ دستگاه گوشی ساده، دو عدد سینه خشاب و مقادیری اسناد و مدارک تشکیلاتی کشف و ضبط شده است».

برای تبلیغ حزب کومله آمده‌ام

پس از این که متهم دستگیر می‌شود، پرونده جهت رسیدگی به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج ارجاع می‌شود. بازپرس مرجوع الیه هم ضمن تحقیق اتهامات محاربه و عضویت در گروه‌های مخالف نظام، حمل مهمات جنگی را با توجه به گزارش ضابطین و اوراق پرونده و نحوه دستگیری به وی تفهیم می‌کند.

اما قسمت جالب و مهمی که از این اطلاعات و اخبار به دست آمده این بود که متهم یعنی رامین حسین‌پناهی در پاسخ به تحقیقات بازپرس اظهار می‌کند که «برای تبلیغ حزب کومله آمده‌ام».

نهایتاً پس از رسیدگی اولیه، قرار بازداشت موقت متهم صادر و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار سازمان اطلاعات سپاه قرار می‌گیرد.

تعیین وکیل تسخیری

در تاریخ ۱۸ مرداد سال ۹۶ بازپرس شعبه طی دستوری به جهت اینکه پرونده نیاز به انتخاب وکیل تسخیری دارد آقای محمد رئوف ادمن را به عنوان وکیل تسخیری انتخاب می‌کند و تحقیقات و اخذ اظهارات متهم با حضور وکیل تسخیری انجام می‌شود.

در ادامه تحقیقات متهم مجددا و به صراحت «به عضویت در گروهک ملحد و تروریستی کومله، گذراندن دوره‌های سیاسی، نظامی و تروریستی در آموزشگاه زرگویز که شامل آموزش‌های سلاح، تیراندازی و ... بوده اعتراف کرده و هدف و قصد خود از ورود به کشور به صورت مسلحانه را انجام عملیات با ماموریت گروهک کومله بیان می‌کند.»

شلیک خشاب سی تیری به سوی ماموران

این متهم در ادامه اعترافات خود بیان می‌کند که «با نیروهای سپاه درگیر شده و یک خشاب ۳۰ تیری را به سوی آن‌ها شلیک کرده و می‌خواسته برای انجام ماموریت در منطقه دهگلان به روستای قروچای برود و در طول مسیر حرکت، اسلحه وی مدام مسلح و آماده بکار بوده است.»

با این توضیحات و اقاریر در تاریخ ۳۰ مرداد سال گذشته قرار تامین، مجددا ابقاء و به تأیید معاون دادستان می‌رسد. پس از آن پرونده شخصیتی متهم تشکیل و دکتر روانشناس بالینی معاینات لازم را انجام می‌دهد و دکتر اعلام می‌کند که وضعیت متهم نرمال ارزیابی می‌شود.

با توجه به ابعاد پرونده و محتویات آن در تاریخ ۳/ ۷/ ۹۶ بازداشت موقت متهم به مدت دو ماه دیگر تمدید شده و بازپرس در مقام آخرین دفاع، اتهام بغی را به وی تفهیم می‌کند که قرار جلب به دادرسی به تایید معاون دادستان می‌رسد.

متعاقب آن از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج طی کیفرخواستی برای متهم به جهت بغی، از دادگاه تقاضای صدور حکم مجازات می‌شود.

انتخاب وکیل تعیینی و حضور در مراحل دادرسی

پس از ارسال پرونده به دادگاه و ارجاع به شعبه اول دادگاه انقلاب و شروع دادرسی، «حسین احمدی‌نیاز» وکیل دادگستری با تقدیم یک برگ وکالتنامه از متهم اعلام وکالت کرده و پرونده در اختیار این وکیل قرار می‌گیرد و به جریان دادرسی ورود پیدا می‌کند.

با این حال متهم در مرحله دادرسی مجددا نیت خود از داخل شدن به کشور را «تبلیغ سازمانی بیان کرده که قبل از رسیدن به بازرسی، خود را مسلح کرده و در درگیری با ماموران نیز یک خشاب را خالی کرده است». حتی متهم در ادامه تحقیقات «علت علاقه، چگونگی آموزش نظامی و فعالیت خود در گروهک معاند کومله را مفصلا شرح می‌دهد.»

صادر شدن حکم اعدام برای متهم

در تاریخ ۳/ ۱۰/ ۹۶ به موجب کیفرخواست صادره، شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج با حضور وکیل متهم تشکیل و با توجه به ورود مسلحانه متهم به داخل کشور و مبادرت به استفاده از سلاح و خالی کردن مهمات به سمت نیروها، دادگاه بزه انتسابی را مسجل دانسته و اعلام می‌‎کند علم بر بزهکاری به دست آمده است. نهایتا دادگاه وی را به استناد قانونی به اعدام محکوم می‌کند.

دیوان عالی کشور چه رایی می‎دهد؟

اما این رای در مهلت قانونی توسط وکیل متهم مورد تجدیدنظر (فرجام‌خواهی) قرار می‌گیرد؛ بنابراین پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شده و در تاریخ ۲۰ فرودین سال جاری حسب محتویات پرونده، گزارش سازمان اطلاعات سپاه، اقرار متهم به ورود مسلحانه با تجهیزات فراوان جنگی به همراه سه نفر دیگر، داشتن اسلحه و تیراندازی به صورت رگبار به سوی مامورین ایست بازرسی ورودی شهرستان سنندج و نقش و حضور وکیل در مراحل دادرسی و کفایت قیام مسلحانه گروه یاغی برای تعقیب اعضا و اقرار صریح متهم به آموزش به جهت مبارزه با حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و عدم اقامه دلیل قاطع از سوی فرجام‌خواه که موجب تزلزل ارکان رای باشد، دادنامه فرجام خواسته را ابرام می‌کند.

نجات جان هموطنان با اقدام بموقع

براساس این گزارش، رامین حسین پناهی به قصد تبلیغ حزب کومله و به جهت مبارزه با حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به کشور وارد شده و اگر تیزهوشی و هوشیاری ماموران سپاه اطلاعات نبود چه بسا کودکان و زنان بی گناه بسیاری از هموطنان عزیزمان به خاک و خون کشیده می‌شدند.

در روزهای اخیر نیز مجددا معاندین و عناصر ضدانقلاب با همراهی مزدوران داخلی‌شان در فضای مجازی، در حال جا زدن رامین حسین پناهی به عنوان یک فعال مدنی هستند! تا به زعم خود در فرایند مجازات این عنصر تروریستی، خلل و خدشه وارد کنند.

البته پر واضح است که معاندین و عناصر ضدانقلاب از حامیان پروپاقرص تروریست‌هایی هستند که هدفشان اقدامات جنایتکارانه علیه مردم ایران است، بنابراین حمایت آن‌ها از رامین حسین پناهی، با وجود مستندات متقن در پرونده او دال بر هدفش برای تهدید امنیت مردم ایران، چندان تعجب برانگیز نیست.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  35 11
  من نمی دونم چرا تو این کشور برای مجازات مفسدین و جنایتکاران اینهمه ناز و احمال میشه!!!!!!!!؟؟؟، ما چه این گرازها رو مجازات کنیم نکنیم تو دنیا بهمون ناقض حقوق بشر میگن حداقل این آشغالا رو جمشون کنید به این اتهاممون بیرزه
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  18 5
  اعلامش کنید تعارف برای چیست؟
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  21 6
  چرا اینقدر در اجرای قانون و اجرای حکم الهی تعلل میکنید ؟
 • AE ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  26 16
  مرگ بر کومله وحشی
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  28 18
  یک کلام ختم کلام ودبگر هیچ اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام ا عدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام ا عدام اعدام اعدام اعدام اعدام
 • افسانه IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  24 20
  این فرد باید اعدام شود
 • افسانه IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
  24 10
  این فرد باید اعدام شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس