ترامپ نمایه

رئیس‌جمهور آمریکا اوایل مهر ماه به نیویورک می‌آید و در جایگاه رئیس شورای امنیت «یک مسئله منطقه‌ای مهم» را بررسی خواهد کرد.

به گزارش مشرق، «نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از قصد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورش برای بر عهده گرفتن ریاست یکی از نشست‌های شورای امنیت خبر داد.

آمریکا از اول سپتامبر (چهار روز پیش) رئیس دوره‌ای شورای امنیت شد؛ هر ماه یکی از اعضای دائم یا غیردائم شورای امنیت، به صورت دوره‌ای بر مسند ریاست این نهاد تکیه می‌زنند.

آمریکا تا انتهای سپتامبر رئیس شورا خواهد بود و این بدان معناست که در روزهای برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل یعنی در زمان حضور بسیاری از سران کشورها، این مسند در اختیار آمریکایی‌ها خواهد بود.

هیلی امروز در خصوص برنامه ماه سپتامبر شورای امنیت سخن می‌گفته و در خلال آن گفته که ترامپ در اواخر سپتامبر به نیویورک می‌آید و در نشستی با حضور بسیاری از سران کشورها «یک چالش جهانی» را مورد بررسی قرار خواهد داد. نیکی هیلی همچنین گفته که ترامپ با حضور در نشست شورای امنیت و ریاست آن «یک مسئله مهم منطقه‌ای» را در دستور کار قرار می‌دهد.

در خصوص ماهیت این «چالش جهانی و مسئله مهم منطقه‌ای» خبر بیشتری در دست نیست؛ چند خبرنگار آمریکایی اما در توئیتر نوشته‌اند که محور سخنان ترامپ، ایران خواهد بود.

آمریکایی‌ها پیش از امضای برجام، بعد از آن، در طول دوره حملات لفظی دولت جدیدشان به این توافق و پس از خروج از توافق هسته‌ای، همیشه ایران را به «ایفای نقش مخرب منطقه‌ای» متهم کرده و می‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس