مصطفی رستمی

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی با حکم رهبر انقلاب به عنوان رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد.

به گزارش مشرق، رهبر انقلاب طی حکمی حجت الاسلام رستمی را به عنوان ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کردند.

در این گزارش با سوابق رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

بیشتر بخوانید:

حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها شد

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در سال ۱۳۵۱ در روستای پیر شمس‌الدین اسدآباد به دنیا آمد.

وی در سال ۱۳۶۵ وارد حوزه علمیه قم شده و در مدرسه امام صادق(ع) از محضر اساتیدی همچون حجج اسلام حیدرعلی ایوبی، امین دین، مظلومی، موحدی کاشانی، یزدی، و لمعه نزد آقایان آل‌غفور و یزدی و اصول معالم و اصول فقه نزد استاد ایوبی بهره برد.

رستمی از سال ۱۳۶۹ با عزیمت به مدرسه امام محمدباقر(ع) ادامه دروس مقدمات و سطح نزد آقایان آل غفور، مهدوی راد، رسائل و مکاسب نزد آقایان حسینی بوشهری، موسوی تهرانی، بیگدلی، عندلیب‌زاده همدانی، کفایه نزد آقایان دوزدوزانی و موسوی تهرانی گذراند. تحصیلات خارج را از سال ۱۳۷۵ در محضر آقایان حضرات آیات سبحانی، اصول، شیخ جواد تبریزی، فقه و نوری همدانی و فاضل (ارمقاطعی) آغاز کرده است.

وی علاوه بر تحصیل، همکاری با پژوهشگاه دفتر مطالعات و تحقیقات مهم اسلامی دفتر تبلیغات در واحد نمایه‌سازی، اصطلاح‌نامه علوم اسلامی در بخش کنترل و نظارت، آموزش و نظارت گروه‌های اصلاح‌نامه اخلاق اسلامی، علوم حدیث و کلام اسلامی را در کارنامه خود دارد.

حجت‌الاسلام رستمی همکاری با واحد پرسش و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری را از سال ۱۳۸۰ (مرکز مشاوره و پاسخ دانشجویی ـ معاونت آموزشی و تبلیغ نهاد قم) آغاز کرد.

 تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه مفید( ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷)،کارشناسی حقوق بین‌الملل دانشگاه مفید ( ۱۳۷۷ تا۱۳۸۰)، تدریس در دانشگاه‌ها در دروس معارف ۱۳۸۱ به بعد در دانشگاه‌های آزاد اسلامی اراک، دانشگاه اراک، بوعلی سینا همدان، علوم پزشکی همدان، تدریس حقوق (حقوق بین‌الملل عموم ـ خصوصی ـ سازمان‌های بین‌المللی و حقوق فقه) در دانشگاه‌های آزاد اسلامی اراک، پیام نور همدان، امام حسین(ع) از دیگر سوابق وی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی پیش از این در طول سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹ مسئولیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۵ مسئولیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا و دفتر دانشگاه‌های استان همدان را عهده دار بوده و همزمان به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا مشغول به امر آموزش و پژوهش بوده است.

وی حدود یکسال به عنوان مسؤل نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت کرد و مهر ۹۶ به عنوان معاون جدید فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها معرفی شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس