کد خبر 890140
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
نتانیاهو نمایه

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد نخست‌وزیر این رژیم حدود دو هفته پیش نامه‌ای محرمانه به رئیس‌جمهور آمریکا داده و اعلام کرده تل‌آویو موافق قطع کمک‌های مالی واشنگتن به «آنروا» است.

به گزارش مشرق، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم دو هفته پیش نامه ای محرمانه به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا فرستاده و اعلام کرده است تل‌آویو موضع خود تغییر داده و اکنون قطع کمک مالی به «آنروا» (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک) را تأیید می‌کند.  

«باراک راوید» تحلیلگر صهیونیست در این گزارش به نقل از چهار کارمند عالیرتبه اسرائیلی اعلام کرد حتی چند هفته پیش هم تل‌آویو با قطع کردن بودجه آنروا مخالف بود زیرا از فروپاشی وضعیت انسانی و تنش امنیتی در نوار غزه هراس داشت اما نتانیاهو تصمیم به تغییر این موضع گرفت و با ارسال نامه‌ای به کاخ سفید قطع کمک‌های مالی به آنروا را تأیید کرد.

رژیم صهیونیستی هفته جاری از قطع کمک‌های مالی آمریکا به آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان استقبال کرد. در بیانیه صادر شده از دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آمده است: این سازمان (آنروا) یکی از مشکلات اصلی بود که نزاع فلسطینی-اسرائیلی را طولانی می‌کرد. تحویل این اموال به منابع دیگر برای استفاده مناسب از آنها در راستای منافع ملت و نه طولانی کردن نزاع، به مثابه دوراندیشی خواهد بود.

آمریکا بامداد  شنبه (۱۰  شهریور) اعلام کرد کمک‌های خود به آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی در را به صورت کامل قطع می‌کند و این اقدام با واکنش گسترده روبرو شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس