کد خبر 890084
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
اولین جلسه پارلمان جدید عراق آغاز شد

منابع آگاه اعلام کردند بزرگترین فراکسیون پارلمان عراق به نام فراکسیون "بناء" که رهبری آن را ائتلاف های فتح و قانون بر عهده دارند، از نظر تعداد، از فراکسیون ائتلاف های سائرون و النصر پیش افتاده است.

به گزارش مشرق، منابع نزدیک اعلام کردند فراکسیون اصلاح و بناء به 149 کرسی دست یافته اند در حالی که فراکسیون دیگر به رهبری ائتلاف النصر و ائتلاف سائرون به 107 مرسی دست یافته اند.

این منابع گفتند تعداد کرسی های ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی پس از خروج تعدادی از رهبرانش، از 42 کرسی به 28 کرسی کاهش یافته است.

ببینید:

عکس/ اولین جلسه پارلمان جدید عراق آغاز شد

این منابع افزودند نمایندگان جدید پس از ادای سوگند عضویت در پارلمان، فارغ از فشار رؤسای فراکسیون ها در رأی دادن آزاد خواهند بود. ضمن اینکه فشارهای آمریکا نیز برای تشکیل بزرگترین فراکسیون در پارلمان عراق، بر اساس معیارها و استانداردهای خود شکست خورده است.

نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون اعلام کرد که ائتلاف "بناء" بزرگترین فراکسیون را تشکیل خواهد داد در حالی که فالح الفیاض تصریح کرده است این ائتلاف منتظر پیوستن کردهاست.

المالکی در کنفرانس مطبوعاتی دیشب با شرکت نمایندگانی از فراکسیون های مختلف پس از تشکیل ائتلاف "بناء" گفت: پس از مذاکرات طولانی بزرگترین فراکسیون پارلمان همان فراکسیون بناء تشکیل شد.

وی گفت این فراکسیون مسئول تشکیل کابینه خواهد بود.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس