کد خبر 889999
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
محمد شریعتمداری نمایه

وزیر صنعت با ارسال نامه ای به دبیرکارگروه تنظیم بازار ضمن تأکید بر رعایت قیمت گذاری کالا اعلام کرد با گران فروشان برخورد خواهد شد.

به گزارش مشرق، افزایش بی رویه قیمت انواع کالاهای مورد نیاز مردم طی هفته‌های اخیر باعث شده تا مشکلات متعددی برای مردم به وجود آید. هر چند دولت در کالاهای اساسی ورود پیدا کرده و تولید کنندگان را ملزم به رعایت چارچوب قیمت گذاری نموده است با این وجود همچنان رشد قیمت‌ها در سطح بازار به طروق مختلف اعمال شده و در این شرایط فعالیت دلالان و واسطه‌گران هم در بازار رونق پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

مردم حرف خودروسازان را نپذیرفتند؛ احتکار کردید

این روزها برخی برای سود بیشتر حتی تمایلی به عرضه کالا در سطح بازار ندارند و ترجیح می‌دهند با احتکار کالاها در انبارها در آینده سود زیادی را کسب کنند. در همین زمینه شریعتمداری وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای با موضوع نحوه تعیین قیمت کالاها و خدمات به یونس سینکی معاون امور اقتصادی و دبیر کارگروه تنظیم بازار  بر الزام رعایت واحدها در قیمت گذاری کالاهای مشمول قیمت‌گذاری نموده است.

 براساس این نامه 25 ردیف کالایی با تصویب کارگروه تنظیم بازار به فهرست اضافه خواهد شد و مشمول تعیین قیمت توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب ستاد تنظیم بازار و توزیع در شبکه منتخب با قیمت تثبیتی تصویبی و نظارت از زمان ترخیص کالا تا عرضه در شبکه خرده فروشی و آخرین زنجیره مصرف هستند.

متن این نامه به شرح زیر است:

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس