کد خبر 889938
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
داورزنی

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش از مجموع نتایج کاروان ایران و رکوردشکنی در کسب تعداد مدال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ ابراز رضایت کرد اما گفت در برخی رشته‌ها می‌توانستیم بهتر ظاهر شویم.

به گزارش مشرق، محمدرضا داورزنی افتخارآفرینی کاروان ورزشی ایران در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 که با رکورد شکنی و کسب 62 مدال همراه بود، را به ملت ایران تبریک گفت و اظهار داشت: علی‌رغم آنکه میزبان همه تمهیدات را اندیشیده بود که جایگاه خودش را ارتقا دهد و از هر شیوه‌ای هم استفاده کرد تا تعداد مدال‌ها را با کاهش اوزان و اضافه کردن رشته‌ای به نام پنجاک سیلات که از 16 طلا 14 مدال طلا نصیب خودشان شد، افزایش بدهد، اما رشته‌های المپیکی ما بسیار خوب کار کردند.

وی گفت: رشته‌هایی همچون کشتی، وزنه برداری، تکواندو، بسکتبال و واترپلو ما را به آینده بسیار امیدوار کردند. رشته‌ای مثل کبدی نیز برای اولین بار به دو دهه اقتدار هندوستان در این رشته پایان بخشید. همچنین در دوی 3 هزار متر بامانع مدال ارزشمند طلا به ارمغان آمد، در صخره نوردی نیز ورزشکار ما بسیار عالی کار کرد در کاراته و ووشو هم بسیار خوب و موفق ظاهر شدیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گستردگی رشته‌های مدال‌آور ایران در بازی‌های آسیایی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در این دوره از بازی‌ها ورزشکاران ما در 21 رشته ورزشی برای ایران مدال‌آور شدند که به لحاظ تنوع و پراکندگی شرایط بسیار خوبی را برای کاروان به ارمغان آورد.

داورزنی با اشاره به برخی رشته‌هایی که نتایج خوبی نگرفتند، تصریح کرد: ما در دوچرخه سواری، تیراندازی و برخی رشته‌های دیگر می‌توانستیم بهتر ظاهر شویم. این مهم هم در دست بررسی است که انشالله برای رویدادهای آینده از جمله بازی‌های المپیک 2020 و بازی‌های آسیایی 2022 بتوانیم نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: مجموعه وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها تلاش زیادی را انجام دادند تا این رویداد مهم را به خوبی رقم بزنند و دل مردم را شاد کنند و دولت هم حمایت و پشتیبانی خوبی داشت و از طرفی پیام‌های امید بخش مقام معظم رهبری هم برای جامعه ورزش بسیار ارزشمند و گران‌سنگ بود که هم ایجاد انگیزه کرد و هم باعث روحیه به ورزشکاران و دست اندرکاران شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ستاد بازی‌های آسیایی برای این رویداد تشکیل خواهد شد، گفت: با تشکیل این ستاد مجموعه عملکرد کاروان ورزشی ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد و نقاط ضعفی که وجود داشت را در صدد برطرف کردن برمی‌آییم.

منبع: سایت وزارت ورزش و جوانان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس