کد خبر 889376
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
بطحایی

عضو هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش در روز ۱۳ شهریور خبر داد.

به گزارش مشرق، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استیضاح "محمد بطحایی" وزیر آموزش و پرورش در روز چهارشنبه (7 شهریور) در مجلس اعلام وصول شد،گفت: همان روز وزیر آموزش و پرورش طی نامه‌ای اعلام آمادگی کرد که در روز (سه‌شنبه 13 شهریور) در مجلس حضور می‌یابد. هیئت رئیسه نیز با این موضوع موافقت کرد.

وی با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس با رئیس‌جمهور مکاتبه کرده تا برای دفاع از وزیر در مجلس حاضر شود، افزود: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جمهور یک ساعت فرصت دارد از وزیر دفاع کند؛ البته حضور یا عدم حضور رئیس‌جمهور در جلسه استیضاح به اختیار رئیس‌جمهور است.

ببینید:

فیلم/ واکنش وزیر آموزش و پرورش پیرامون استیضاح

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح روند جلسه استیضاح وزرا در مجلس،گفت: براساس  آئین‌نامه داخلی پارلمان، استیضاح‌کنندگان 2 ساعت فرصت دارند تا اظهارات خود را مطرح کنند. وزیر نیز 2 ساعت فرصت دارد تا از خود دفاع کند.

یوسف‌نژاد با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور یک ساعت برای دفاع فرصت دارد که اگر مایل باشد در جلسه حاضر شده و از وزیر دفاع می‌کند، ادامه داد: پس از استماع اظهارات استیضاح‌کنندگان و وزیر، طرح استیضاح وزیر به رأی گذاشته می‌شود.

نماینده مردم ساری در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا طرح‌های استیضاح محمد شریعتمداری وزیر«صمت» به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است یا نه؟،گفت: طرح‌های استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت برای رسیدگی به کمیسیون صنایع و معادن برای ادغام و دعوت از وزیر ارجاع شده است.

طرحی با 70 امضا برای استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با محوریت نابسامانی‌های بازار خودرو و رکود در بخش تولید تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد؛ در کنار این طرح، طرح استیضاح دیگری نیز با 12 امضا برای استیضاح وزیر صنعت با موضوعات مشابه تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه دو طرح برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و با امضاهای گوناگون تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده، بنابراین طبق آیین‌نامه هر دو طرح استیضاح باید برای رسیدگی به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شود تا هر 2 طرح باهم ادغام شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس