مدال نقره

در روز دوازدهم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ ورزشکاران ایران ۳ مدال نقره و ۳ برنز کسب کردند.

به گزارش مشرق، امروز (پنجشنبه) در دوازدهمین روز از بازی‌های آسیایی جاکارتا و پالمبانگ، ورزشکاران ایران در رشته‌های مختلف مقابل حریفان خود قرار گرفتند و ثمره تلاش آنان کسب ۳ مدال نقره و ۳ برنز بود.

جدول مدالی بازی هایی آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا پس از پایان روز دوازدهم

نتایج ورزشکاران ایران در روز دوازدهم به شرح زیر است:

قایقرانی
- کایاک ۵۰۰ متر: تیم کشورمان متشکل از احمدرضا طالبیان، پیمان قویدل، امین آقا میرزایی و علی بوداغی با قرار گرفتن در جایگاه سوم، صاحب مدال برنز شد. تیم ایران پس از قزاقستان و کره جنوبی از خط پایان گذشت و کشورمان را صاحب یک مدال برنز کرد.

- فینال کانوی دو نفره بانوان: فاطمه کرمجانی و آتنا رئوفی در با زمان ۲:۱۰.۴۰۸ دقیقه هفتم شدند و از کسب مدال باز ماندند.

- فینال کایاک یک نفره ۵۰۰ متر بانوان: هدیه کاظمی در این ماده صاحب مدال نقره شد.

- فینال کانوی یک نفره ۱۰۰۰ متر: سومین مدال قایقرانی امروز ایران به اسم محمدنبی رضایی رقم خورد که صاحب گردن‌آویز برنز شد. وی با حریفانی از چین، ازبکستان، تاجیکستان، کره، ژاپن، تایلند و کامبوج رقابت کرد و در پایان با زمان ۴:۰۶.۴۳۴ دقیقه در جایگاه سوم بازی‌های آسیایی ایستاد و مدال برنز گرفت.

- کایاک دونفره ۱۰۰۰ متر: مردانعلی آقامیرزایی و امین بوداغی با زمان ۳:۳۵.۳۳۹ دقیقه ششم شدند و از کسب مدال باز ماندند.
- کانوی دونفره ۱۰۰۰ متر: شاهو ناصری و علی اجاقی در فینال با زمان ۳:۴۹.۲۶۵ دقیقه چهارم شدند.

دوومیدانی
- فینال ۱۵۰۰ متر: در این رقابت امیر مرادی در حالی مسابقه را آغاز کرد که در کنار خود، دوندگان عراق، قطر، ژاپن، بحرین، هند، کره جنوبی، قرقیزستان و چین را می‌دید. سه کشور هند، قطر و بحرین با دو نماینده در این مسابقه شرکت کرده بودند. مرادی که بهترین رکوردش ۳:۴۶:۹۳ دقیقه بود، در حالی مسابقه را آغاز کرد که در ابتدای مسابقه در رده سوم دوندگان قرار گرفت. وی در فاصله دو دور مانده به مسابقه چهارمین دونده مسابقه بود. مرادی در فاصله یک دور مانده به پایان، خود را به رتبه سوم رساند. او در دور آخر شتاب گرفت و نماینده چین را پشت سر گذاشت تا بعد از جینسون جانسون هندی نایب قهرمان مسابقه شود. مرادی با زمان ۳:۴۵:۶۲ دقیقه بهترین رکورد فصل خود را به جای گذاشت و به مدال نقره رسید.

- فینال ۵۰۰۰ متر: حسین کیهانی نماینده کشورمان با رکورد ۱۴:۰۸:۶۹ دقیقه عنوان چهارم این ماده را از آن خود کرد و به مدال نرسید.

جودو
- وزن ۷۳- کیلوگرم: محمد محمدی بریمانلو
پس از استراحت در دور نخست در دور دوم موفق شد ناکانو از فیلیپین را با ضربه فنی شکست دهد و راهی دور یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله مقابل حریف قرقیزستانی با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. نماینده ایران مقابل حریف کره جنوبی تا ثانیه‌ پایانی شانه به شانه پیش آمد اما بر اثر یک لحظه غفلت ضربه فنی (ایپون) شد و از راهیابی به فینال باز ماند. ملی‌پوشان ایران در شانس مجدد موفق شد ظرف بیست ثانیه نماینده کره شمالی را شکست دهد و نشان برنز بازی‌ها را کسب کند.

- وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان: مبینا عزیزی  در دور نخست به مصاف لو تی از چین رفت و با ضربه فنی شکست خورد تا  از دور مسابقات کنار برود.

- وزن ۸۱- کیلوگرم: سعید ملایی در شروع کارش مقابل حریفی از اندونزی قرار گرفت و در یک مبارزه برتر حریفش را ضربه فنی (ایپون) کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. ملایی در این مرحله با ضربه فنی (ایپون) حریفی چینی‌اش را مغلوب کرد و به نیمه نهایی رسید. انتقام شکست بریمانلو مقابل حریف کره جنوبی را ملایی با ضربه فنی دیگر نماینده کره گرفت و با اقتدار راهی فینال شد. در دیدار نهایی مقابل حریف قزاقستانی در حالیکه ملایی مبارزه را تا ثانیه‌های پایانی یک بر صفر به سود خود کرده بود با دریافت اخطار سوم توسط داوران بازنده اعلام شد و به کسب مدال نقره بسنده کرد.

- وزن ۷۰- کیلوگرم بانوان: دنیا آقایی در دور نخست مقابل ژو یان از چین شکست خورد و حذف شد. بدین ترتیب تیم ۲ نفره جودوی بانوان ایران متشکل از آقایی و مبینا عزیزی به کار خود در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ پایان داد.

کوراش
- وزن ۷۸- کیلوگرم بانوان: زهرا باقری برابر جهان محمد دوا از ترکمنستان با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شد و به دور بعد راه یافت. وی در ادامه مقابل حریف مغولستانی با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد.

- وزن ۹۰- کیلوگرم: قاسم احدی در اولین مبارزه خود مقابل حریفی از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد.

- وزن ۹۰- کیلوگرم: محمد ملک‌محمدی کوراش‌کار کشورمان که یکی از امیدهای مدال ما در این مسابقات بود با ناداوری به حریف افغانستانی بازنده شد تا از دور رقابت‌ها حذف شود. وی به نشانه اعتراض دقایقی را وسط تاتامی نشست و بعد از اعتراض به رای داوران با گریه تاتامی را ترک کرد.

سپک‌تاکرا
تیم ملی ایران در دیدار با ویتنام شکست ۲ بر صفر (۲۱ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۴) را پذیرفت. این تیم عصر امروز در مصاف با نپال به پیروزی ۲ بر صفر رسید.

واترپلو
پس از پیگیری رقابت‌های واترپلودر مرحله گروهی و مشخص شدن جدول رده‌بندی هر دو گروه، ملی‌پوشان ایران با ایستادن در جایگاه دوم گروه A این مسابقات امروز (پنجشنبه) مقابل عربستان سعودی تیم سوم گروه B به آب زنند. واترپلوئیست‌های ایران با ارائه یک نمایش تماشایی برتری خود را خیلی زود به حریف تحمیل کردند و در نهایت با نتیجه ۱۵ بر ۷ به برتری رسیدند. بدین ترتیب تیم ملی واترپلو ایران جواز حضور در نیمه نهایی مسابقات و قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر بازی‌ها را به دست آورد.

تنیس روی میز

- بانوان:مهشید اشتری مقابل نماینده کره شمالی در چهار گیم متوالی نتیجه را به حریفش واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
همچنین ندا شهسواری به مصاف چا هیو سیم از کره شمالی رفت و در چهار گیم متوالی بازی را به حریف پرآوازه خود واگذار کرد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

- مردان: در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و در بخش انفرادی این مسابقات نیما عالمیان به مصاف نماینده مالزی رفت. نماینده کشورمان در این بازی با نتایج ۱۲-۱۰، ۱۱-۷، ۱۱-۴ و ۱۳-۱۱ مقابل حریف به برتری رسید و تنها در گیم چهارم با نتیجه ۱۱-۸ بازنده شد. عالمیان در پایان این بازی توانست با نتیجه ۴ بر یک پیروز و راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

همچنین نوشاد عالمیان در مرحله یک شانزدهم مقابل حریفی از ویتنام قرار گرفت. عالمیان از همان گیم اول توانست سوار بر بازی شود. نماینده کشورمان در این بازی در چهار گیم متوالی با نتایج ۱۱-۹، ۱۱-۸، ۱۱-۹ و ۱۱-۹ پیروز میدان شد.

شیرجه
- مقدماتی تخته ۱۰ متر:مجتبی ولی‌پور با کسب امتیاز ۳۰۲.۹۰ در دور مقدماتی راهی فینال شد.

اسکواش
بانوان اسکواش باز ایران بازی تشریفاتی را با نتیجه ۲ بر یک به چین واگذار کردند.

دوچرخه‌سواری
- اومنیوم: محمد گنج‌خانلو
رکابزن ایرانی حاضر در مسابقات دوچرخه سواری در بازی‌های آسیایی جاکارتا صبح امروز و در مرحله اول با پشت سر گذاشتن رقبای خود توانست در رتبه نخست قرار بگیرد. وی در مرحله دوم (تمپو ریس) در رده نهم جای گرفت و در مجموع با حدنصاب هر دو مرحله  تا اینجا در رتبه دوم در میان ١٨ شرکت کننده حاضر قرار دارد. گنج‌خانلو در دور سوم رقابت خود با کسب رتبه چهارم در مجموع نیز جایگاه چهارم را به نام خود ثبت کرد. وی در فینال با کسب عنوان چهارمی به کار خود پایان داد و از کسب مدال باز ماند.

سوارکاری
داود پوررضایی سوارکار ایرانی با ایستادن در رتبه ۲۶ نتوانست به راند دوم صعود کند. بدین‌ترتیب تیم‌ اعزامی سوارکاری با حذف تمامی نفرات به تهران باز خواهد گشت. همچنین در جدول نهایی داود پوررضایی در جایگاه بیستم، فرهنگ صادقی در رتبه چهل و ششم و مسعود مکاری‌نژاد و آریان روانبخش به ترتیب در جایگاه‌های ۵۲ و ۵۹ قرار گرفتند.

والیبال
تیم ملی والیبال ایران در دیدار نیمه نهایی مقابل قطر قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید تا مقتدرانه راهی فینال شود. ست‌های این بازی ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران رقم خورد.

بسکتبال
تیم ملی بسکتبال ایران که در بازی‌های آسیایی قبلی (۲۰۱۴ - اینچئون) در فینال قافیه را به کره جنوبی باخته بود، این بار در نیمه نهایی بار دیگر مقابل این تیم قرار گرفت و با ارائه یک بازی کاملا برتر موفق شد با نتیجه ۸۰ بر ۶۸ به پیروزی برسد، انتقامش را بگیرد و راهی فینال شود. ایران در کواتر اول ۲۱ بر ۱۴ پیش افتاد، کوارتر دوم نیز ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران شد و تیم کشورمان در کوارتر سوم نیز ۲۳ بر ۲۰ برنده بود اما کوارتر چهارم ۱۷ بر ۲۰ به شود کره‌ای‌ها خاتمه یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس