والیبال

سایت فدراسیون جهانی والیبال در خبری از عنوان جعلی برای خلیج فارس استفاده کرد.

به گزارش مشرق، سایت فدراسیون جهانی والیبال در خبری، 4 میزبان مسابقات رده‌های سنی قهرمانی جهان در سال 2019 را اعلام کرد، اما نکته مهم استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس بود.

سایت فدراسیون جهانی والیبال در خبر مربوط به میزبانی بحرین در مسابقات قهرمانی پسران زیر 21 سال جهان، بحرین را کشوری در خلیج عربی اعلام کرد. 

با توجه به اتفاق رخ داده فدراسیون والیبال ایران و سایر نهادهای ورزشی باید در این زمینه با فدراسیون جهانی صحبت و مکاتبه کرده و این موضوع را یادآور شوند که نام اصلی، خلیج فارس است و استفاده از عبارات جعلی برای خلیج فارس درست نیست و باید خواهان اصلاح رویکرد فدراسیون جهانی والیبال باشند.

در این خبر به میزبانی سایر رقابت‌ها اشاره شده و بدین ترتیب مسابقات قهرمانی دختران زیر 18 سال جهان در شمال قاره آفریقا و در کشور مصر (قاهره) برگزار می‌شود. مسابقات رده سنی زیر 19 سال جهان در بخش پسران باز هم در قاره آفریقا و در کشور تونس برگزار می‌شود. تیم نوجوانان ایران در دوره قبلی این مسابقات بالاتر از روسیه و ژاپن به عنوان قهرمانی زیر 19 سال جهان رسید. فدراسیون جهانی والیبال، میزبانی مسابقات دختران زیر 20 سال قهرمانی جهان را به مکزیک داد که در ایالت وراکروز برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس