جعفر پهلوانی - کوراش

دهمین روز از بازیهای آسیایی اندونزی برای کاروان ورزش ایران با کسب دو نشان نقره و برنز توسط کوراش کاران همراه بود و سایر ورزشکاران در رسیدن به مدال ناکام بودند.

به گزارش مشرق، دهمین روز از رقابت‌های هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی امروز(سه‌شنبه) با برگزاری رقابت‌های مختلف پیگیری شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز شدند.

در جریان مسابقات امروز، جعفر پهلوانی در کوراش با شکست مقابل حریفی از ازبکستان به مدال نقره رسید و قنبرعلی قنبری دیگر کوراش‌کار ایران به مقام سومی و کسب مدال برنز بسنده کرد.

کاروان ایران با این دو نشان 49 مداله شد و 17 طلا، 16 نقره و 16 برنز بدست آورده است و در رده پنجم قرار دارد.

کاروان چین با 206 مدال اول است، ژاپن 142 مدال بدست آورده و کره جنوبی هم 118 مدال کسب کرده است.

اندونزی هم که پیش از این از ایران پایین‌تر بود با 24 مدال طلا، 19 نقره و 29 برنز در مجموع 72 مدال در رده چهارم قرار گرفته است.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ - حسن یزدانی - کشتی آزاد
۲ - علیرضا کریمی - کشتی آزاد
۳ - پرویز هادی - کشتی آزاد
۴ - سعید رجبی- تکواندو
۵ - میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی
۷ - حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ - عرفان آهنگریان - ووشو
۹ - محسن محمدسیفی - ووشو
​۱۰- رضا علیپور - سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان 
​۱۳ - سهراب مرادی - وزنه برداری
​۱۴ - سجاد گنج زاده - کاراته 
​۱۵ - بهمن عسگری - کاراته
۱۶  - بهداد سلیمی - وزنه برداری
۱۷- حسین کیهانی - دوومیدانی

نقره:
۱ - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
۲ - کوروش بختیار - پومسه تکواندو
۳ - زهرا کیانی - ووشو
۴ - الهه منصوریان - ووشو
۵ - شهربانو منصوریان - ووشو
۶ - فرود ظفری - ووشو
۷ - تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی - تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ 
​۱۲- طراوت خاکسار - کاراته 
۱۳ - امیر مهدیزاده - کاراته
۱۴- رزیتا علیپور - کاراته
​۱۵ - سعید علی حسینی - وزنه برداری
۱۶- جعفر پهلوانی - کوراش 

برنز:
۱ - رضا اطری - کشتی آزاد
۲ - فرزان عاشور زاده - تکواندو
۳ - علی پاکدامن - شمشیربازی
۴ - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی
۶ - مه‌لقا جام بزرگ - تیراندازی
۷ - تیم روئینگ دو نفره بانوان - قایقرانی
​۸- ناهید کیانی - تکواندو
​۹ - حمیده عباسعلی - کاراته
۱۰ -  تهمینه کربلایی صادقی - پنجاک سیلات
۱۱- سید علی هاشمی - وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان
۱۳ - پگاه زنگنه - کاراته
​۱۴ - تیم میکس کامپوند
۱۵- ذبیح الله پورشیب کاراته
۱۶- قنبرعلی قنبری - کوراش 

نتایج ورزشکاران کشورمان در دهمین روز این مسابقات به نقل از تسنیم به شرح زیر است:

* دوومیدانی:
- 200 متر مردان: حسن تفتیان در گروه دوم این مسابقات در رقابت با نمایندگان بحرین ژاپن، تایپه، قزاقستان، پاکستان، هنگ کنگ و لائوس موفق شد با ثبت رکورد 21.25 ثانیه نفر سوم این گروه شده و به نیمه نهایی صعود کند.
تفتیان در نیمه نهایی در دسته یک با حریفان رقابت کرد و با زمان 21.47 ثانیه در رده هفتم قرار گرفت و موفق به صعود به فینال نشد. تفتیان روز گذشته نیز در فینال دوی 100 متر پنجم شده بود.

همچنین علی خدیور دونده سرعتی و ملی‌پوش به علت کشیدگی عضله پا که در رقابت چند روز قبلش در مرحله مقدماتی دوی 400 متر رقم خورد، در مرحله مقدماتی ماده 200 متر شرکت نکرد و انصراف داد.

- 200 متر زنان:  الهام کاکلی نماینده ایران در مرحله مقدماتی و گروه خود چهارم شد. دونده سرعتی و ملی‌پوش ایران با ثبت زمان 25.12 ثانیه در مرحله مقدماتی 200 متر  به نیمه نهایی راه پیدا نکرد و به کار خود پایان داد. کاکلی در مجموع در رده 23 جای گرفت.

- امیر مرادی در فینال دوی 800 متر با حریفانش رقابت کرد. او که در خط هفت قرار داشت، با زمان 1:46:55 دقیقه در رده چهارم قرار گرفت و از کسب مدال بازماند. البته مرادی توانست رکورد شخصی‌اش را بهبود ببخشد.

* کانوپولو:
- تیم کانوپولو مردان با وجود باخت 4 بر 3 مقابل مالزی به عنوان تیم دوم به نیمه نهایی صعود کرد. تیم کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی 9 بر 8 به ژاپن باخت و حریف چین‌تایپه در دیدار رده‌بندی شد.

- تیم کانوپولوی بانوان با برتری 6 بر 3 مقابل سنگاپور راهی دیدار نهایی شد. فینال فردا برگزار می‌شود. کانوپولو در این دوره از بازی‌های آسیایی به صورت آزمایشی برگزار می‌شود.

* اسکواش:
- تیم ملی اسکواش بانوان ایران صبح امروز دومین بازی خود را در مرحله گروهی مقابل هنگ‌کنگ برگزار کرد و 3 بر صفر مغلوب این تیم شد. در این دیدار فرشته اقتداری، غزال شریف‌پور 3 بر صفر به حریفان باختند و حدیث فرزاد نیز 3 بر یک باخت. فرزاد در اواسط ست سوم کمی دچار مصدومیت و کشیدگی عضله شد ولی تا انتها به بازی ادامه داد.
تیم اسکواش بانوان روز گذشته 3 بر صفر مغلوب هند شده بود، در ادامه مرحله گروهی عصر امروز به مصاف تایلند رفت و این حریف را 3 بر صفر از پیش‌رو برداشت.
تیم ایران در ادامه مرحله گروهی عصر فردا ساعت 16 به وقت محلی به مصاف اندونزی خواهد رفت. این تیم که شانس کمی برای صعود از گروهش دارد روز پنج‌شنبه در آخرین بازی دور مقدماتی ساعت 12:30 به وقت محلی چین را پیش رو دارد

* تیراندازی با کمان:
- در دیدار رده‌بندی رقابت‌های کامپوند تیمی بانوان، تیم ایران با ترکیب مینو عابدی، پریسا براتچی و فرشته قربانی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه 226 بر 221 شکست خورد و به عنوان چهارمی بسنده کرد.

* سوارکاری:
-  مرحله نخست مسابقات رشته سوارکاری در بخش پرش تیمی از صبح امروز در جاکارتا آغاز شد و 68 سوارکار از 17 کشور (هر تیم چهار نفر) با هم رقابت کردند . تیم ایران هم متشکل از فرهنگ صادقی، آریانا روانبخش، مسعود مکاری‌نژاد و داوود پوررضایی رقابت خود را برگزار کرد که بر اساس نتایج اعلام شده تیم ایران با توجه به امتیازات چهار سوار کار خود با قرار گرفتن در رده یازدهم از صعود به فینال بازماند. 10 تیم برتر از ساعت 14 در مرحله فینال برای کسب مدال رقابت خواهند کرد.

- داوود پوررضایی، سوارکار تیم ملی ایران با قرار گرفتن در جمع 40 نفر برتر مرحله نخست مسابقات انفرادی پرش، روز پنجشنبه در فینال رقابت خواهد کرد.

مسابقات انفرادی پرش با اسب بعدازظهر امروز برگزار شد و داوود پوررضایی و فرهنگ صادقی، دو سوارکار ایرانی با رقبای آسیایی خود رقابت کردند و در نهایت پوررضایی با اسب ونور (با کسره واو)  با قرار گرفتن در رده سی‌ام  موفق شد به فینال رقابت‌ها راه یابد. فرهنگ صادقی، دیگر سوارکار کشورمان در جایگاه چهل‌وششم قرار گرفت و نتوانست به فینال برسد و حذف شد.

فینال مسابقات در دو راند برگزار می‌شود. راند نخست فینال انفرادی پرش با اسب برای تعیین 25 سوارکار نهایی، صبح پنجشنبه و راند نهایی فینال برای تعیین برندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز بعدازظهر پنجشنبه برگزار خواهد شد. پیش از این آریانا روانبخش و مسعود مکاری‌نژاد هم از راهیابی به فینال باز مانده بودند.تیم پرش با اسب ایران هم صبح امروز با کسب رده یازدهم نتوانست به فینال برسد. عربستان ، ژاپن و قطر مدال های طلا ، نقره و برنز تیمی پرش را کسب کردند.

* قایقرانی بادبانی:
- مسعود جانی‌نسب در Laser Standard تا پایان دور نهم در رده چهاردهم قرار گرفت. همچنین نیما رهبری در کلاس Laser 4.7 تا پایان دور نهم در رده هجدهم ایستاد. این مسابقات تا روز جمعه و در ١٢ دور ادامه خواهد داشت

* بوکس:
- سجاد کاظم‌زاده در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن 69 کیلوگرم مقابل بوکسوری از تایلند قرار گرفت و با رأی قاطع داوران بازنده شد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

* کوراش:
- وزن 66- کیلوگرم،  بهزاد وحدانی در دور نخست برابر «چان هو چنگ» از چین تایپه ضربه فنی شد و از دور مسابقات کنار رفت.

- وزن 66- کیلوگرم، قنبرعلی قنبری در دور نخست «عثمان علی‌اف» از قرقیزستان را شکست داد و گام به مرحله بعدی گذاشت. وی در دور یک هشتم نهایی برابر «دوران دامن» از قزاقستان با ضربه فنی برنده شد تا با کسب دومین پیروزی خود به یک چهارم نهایی برسد. «قنبرعلی قنبری» در یک چهارم نهایی برابر «اورفاژون دودوف» از تاجیکستان در پایان مبارزه‌ای دشواربه برتری دست یافت تا با کسب سومین پیروزی متوالی و صعود به نیمه نهایی برنزش قطعی شود. وی در نیمه نهایی با «معروف گاپیلوف» ازبکستانی مبارزه کرد و ضربه فنی شد تا به مدال برنز بسنده کند.

- وزن 90+ کیلوگرم، جعفر پهلوانی در دور نخست برابر «خواکشیف» از تاجیکستان با اقتدار برنده شد. وی در مرحله یک‌هشتم نهایی با «پارکشیت کومار» هندی دیدار کرد و با ضربه فنی به پیروزی رسید تا با کسب دومین برد متوالی خود به یک‌چهارم نهایی برسد. پهلوانی در یک‌چهارم نهایی برابر «کورالوف» از قرقیزستان در کمتر از 15 ثانیه با ضربه فنی برنده شد تا با کسب سومین برد متوالی و رسیدن به نیمه نهایی٬ برنزش قطعی شود. وی در مرحله نیمه‌نهایی مقابل «نوربک تورائف» از ازبکستان به برتری رسید و راهی فینال شد.

پهلوانی در فینال مقابل حریفی دیگر از ازبکستان قرار گرفت که این بار شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

- وزن 90+ کیلوگرم، محمدعلی ذاکری در دور نخست برابر «منصور سروری» از افغانستان در حالی که پیش بود٬ شکست خورد و حذف شد.

- وزن 52- کیلوگرم، طاهره آذرپیوند در مرحله یک‌هشتم نهایی برابر «دایسیم بایو» از قزاقستان به پیروزی رسید و به یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در دوربعدی با «عبدالمجیدووا» از ازبکستان مبارزه کرد و با قبول شکست مقابل این حریف، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

* واترپلو:
- تیم ملی واترپلوی ایران در سومین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی به مصاف قزاقستان رفت و با نتیجه 9 بر 5 شکست خورد. در مرحله بعدی تیم ایران با تیم سوم گروه B دیدار می‌کند. چهار تیم برتر به مرحله نیمه نهایی راه‌ پیدا می‌کنند و سایر تیم‌ها نیز برای رده بندی پنجم تا هشتم دیدار خواهند کرد. دیدارهای رده بندی و فینال این مسابقات نیز روز شنبه 10 شهریور برگزار می‌شود.

* شیرجه:
- تیم ایران که قرار بود در ماده 3 متر هماهنگ دو نفره شرکت کند، به دلیل مصدومیت یکی از ورزشکاران شانس حضورش را از دست داد.

امید حدیقی رئیس کمیته فنی شیرجه با اعلام خبر مصدومیت شهنام نظرپور ملی‌پوش شیرجه کشورمان گفت: متاسفانه امروز و ساعاتی قبل از آغاز مسابقات در ماده 3 متر دونفره، نظرپور از ناحیه کمر آسیب دید. پزشک کاروان فعلاً با تزریق سعی در مداوای او داشته تا برای مسابقات روز آینده آماده شود، اما هیچ چیز مشخص نیست‌. حدیقی با بیان اینکه نظرپور بعد از مصدومیت به شدت از نظر روحی متاثر شده، عنوان کرد: متاسفانه به دلیل این آسیب دیدگی قهرمانان ایران شانس شرکت در شیرجه هماهنگ سه متر را از دست دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس