کد خبر 887662
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
مجلس نمایه

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طبق مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس هرگونه مالکیت و سرمایه‌گذاری براساس اصل ۴۴ قانون اساسی توسط سازمان صداوسیما ممنوع است.

به گزارش مشرق، اصغر مسعودی نماینده مردم نی‌ریز و اسپهبان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز شش ماده پایانی طرح نحوه اداره و نظارت بر صداوسیما مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و براین اساس کار تصویب این طرح جز در ارتباط با مواد مراعا مانده به پایان رسید.

وی افزود: اعضای کمیسیون در این جلسه مصوب کردند که سازمان صداوسیما می‌تواند به صورت بلاعوض اموال سازمان را به سازمان‌های دولتی واگذار کند که این کار با پیشنهاد رئیس سازمان و تصویب هیأت امنا انجام می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه در رابطه با فروش و معاوضه اموال سازمان مصوب شد که سازمان با در نظر داشتن صرفه و صلاح سازمان می‌تواند به فروش و معاوضه و یا سایر عقود معقد در رابطه با اموال خود اقدام کند. 

مسعودی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه کمیسیون صندوق بازنشستگی سازمان صداوسیما دارای شخصیت حقوقی مستقل است و اساسنامه آن باید ظرف شش ماه تدوین شده و به تصویب  هیأت امنای سازمان برسد.

وی افزود: همچنین براساس مصوبه امروز کمیسیون هرگونه مالکیت و سرمایه‌گذاری (خصوصی‌سازی مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی) توسط سازمان صداوسیما ممنوع است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: طبق این مصوبه قوانین قبلی همچون قانون اداره، قانون شورای نظارت و قانون خط مشی‌ها در رابطه با صداوسیما با اجرای این قانون حذف می‌شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس