کد خبر 887298
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
محمدرضا رضایی

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در کشور ما بالای ۲۰ ایرلاین وجود دارد و کسانی که این کار در حوزه تخصص‌شان نبوده با خرید دو هواپیما یک ایرلاین تاسیس کرده‌اند و متاسفانه تاخیر زیادی در پروازهایشان دارند.

به گزارش مشرق، محمدرضا رضایی عصر امروز در جلسه معارفه مدیرکل هواپیمایی آسمان پایگاه شیراز، با بیان اینکه در کشور بالای ۲۰ ایرلاین وجود دارد در حالی که در کشورهایی که در صنعت حمل و نقل هوایی حرفی برای گفتن دارند بیشتر از دو یا سه ایرلاین ندارند، اظهار داشت: در کشور ما کسانی که این کار در حوزه تخصص‌شان نبوده با خرید دو هواپیما یک ایرلاین تاسیس کرده‌اند و متاسفانه تاخیر زیادی در پروازهایشان دارند.

رضایی با بیان اینکه از شرکت هواپیمایی کشور درخواست کرده‌ایم که مجوز جدید برای تاسیس ایرلاین ندهند مگر اینکه شخص سرمایه‌گذار آنقدر توانایی مالایی بالایی داشته باشد که یک ایرلاین قوی راه‌اندازی کند، افزود: انتظار ما این است که هواپیمایی آسمان در استان فارس به شرایط قبلی خود بازگردد و کم‌ترین تاخیرها را داشته باشد.

وی گفت: استان فارس مدت طولانی از خدمات هواپیمایی آسمان محروم بود و امید است که با انتخاب مدیر پایگاه شیراز شاهد افزایش تعداد پروازها و ارتقا خدمات این پایگاه باشیم و همچنین شرایطی فراهم شود که خلبان‌ها و کادر فنی که از شیراز رفتند دوباره بازگردند.

رضایی با اشاره به بالا رفتن قیمت بلیت هواپیما با بیان اینکه مردم اخیرا به استفاده از هواپیما تمایل پیدا کرده‌اند ولی این افزایش قیمت بلیت‌ها به این صنعت آسیب وارد می‌کند، گفت: ۵۰ درصد افزایش قیمت بلیت‌ها به مسائل ارزی بازمی‌گردد و ۵۰ درصد این افزایش ریالی است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: برای کاهش قیمت بلیت‌ها جلساتی با نمایندگان ایرلاین‌ها، نمایندگان مجلس، شرکت هواپیمایی کشور و غیره گذاشتیم و قول مساعد داده‌اند که قیمت بلیت‌های هواپیما متعادل شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس