رسانه ها نمایه

در روزهای اخیر رسانه های آمریکایی جنجال خبری گسترده ای در مورد استفاده برخی کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی ایالات متحده برای انتشار اخبار تبلیغاتی به راه انداخته اند.

به گزارش مشرق به نقل از ان بی سی نیوز، پس از انتشار اخباری در مورد حذف برخی حساب های کاربری ایرانی از فیس بوک، توئیتر، یوتیوب، بلاگر و غیره به علت تبلیغات سوء، حالا خبر رسیده که این پدیده در سایت رد – ایت که برای به اشتراک گذاری عکس و لینک به کار می رود هم وجود داشته است.

برخی کاربران سایت رد – ایت مدعی شده اند که ایرانیان از این شبکه اجتماعی برای تبلیغات بر ضد کشورهای متخاصم استفاده کرده اند. الکس براون و گروه کوچکی از نیروهای داوطلب همراه او می گویند با بررسی داده های موجود شواهدی در مورد ارتباط تعدادی حساب کاربری در رد – ایت با فعالیت های خبری تبلیغاتی ایران به دست آورده اند.

رد – ایت که پنجمین وب سایت پرطرفدار و پربازدید در آمریکاست تا به حال واکنش خاصی در این زمینه از خود نشان نداده است. اما این افراد می گویند قصد دارند با رسانه ای کردن این موضوع جلوی فعالیت حساب های کاربری ایرانی در شبکه های اجتماعی آمریکایی را بگیرند.

آنها قبلا در جولای سال ۲۰۱۷ این موضوع را به اطلاع رد – ایت رسانده بودند و یک هفته قبل مجددا بر این مساله تاکید کرده بودند. رد – ایت اعلام کرده که از مساله آگاه است و در حال تحقیق در این زمینه است.

در روزهای اخیر رسانه های آمریکایی با تبلیغات گسترده رسانه ای در مورد سواستفاده تبلیغاتی و خبری ایرانیان از شبکه‌های اجتماعی این کشور برای اطلاع رسانی تلاش کرده اند تا کشورمان را به انتشار اخبار جهت دار متهم کنند. آنها پیش از این و در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا اتهامات مشابهی را به روسیه وارد کرده بودند و به نظر می رسد انتشار اخبار جهت دار جدید یکی دیگر از شیوه های جنگ روانی و فضاسازی رسانه ای ایالات متحده بر ضد ایران باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس