کد خبر 887058
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
منصور برزگر

عضو شورای فنی کشتی آزاد گفت: علیرضا کریمی بالاتر از انتظار در جاکارتا عمل کرد که بابت انتخاب او خیلی انتقاد کردند، آنها حتما بیشتر از شورای فنی کشتی را می فهمند!

به گزارش مشرق، منصور برزگر با اشاره به اینکه تا اینجای کار کشتی هر سه مدال طلای کاروان ورزش ایران در بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی را کسب کرده، اظهار داشت: همیشه همینطور بوده، کشتی مدال می‌گیرد، پولش را رشته‌های دیگر. انشاءالله سایر رشته‌ها هم بتوانند در این دوره از مسابقات مدال طلا بگیرند، کشتی که وظیفه‌اش را به درستی انجام داد. لااقل امیدوارم به اندازه همین سه طلایی که کشتی آزاد گرفت، به این رشته توجه کنند.

وی در مورد عملکرد آزادکاران در این دوره از بازی‌های آسیایی عنوان کرد: از حسن یزدانی و پرویز هادی انتظار طلا داشتیم ولی علیرضا کریمی خیلی بیشتر از حدی که توقع می‌رفت ظاهر شد، با وجودی که وقتی ما او را انتخاب کردیم، زیر سؤال رفتیم که چرا او را برای 97 کیلو انتخاب کرده‌اید. خیلی‌ها به انتخاب ما خرده گرفتند، حتما آنها بیشتر از شورای فنی می‌دانند! به هر شکل کادرفنی به این نتیجه رسید که او بهتر از بقیه مدعیان می‌تواند با کشتی‌گیر ازبکستانی مبارزه کند، فکر ما این بود که می‌تواند از این کشتی گیر پوئن بگیرد و او را خسته کند، که کریمی همین کار را به درستی انجام داد و من این مدال طلا را به خودش و خانواده‌اش تبریک می‌گویم.

برزگر در مورد اینکه در مورد وزن 92 و 97 کیلوی رقابت‌های جهانی چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد، گفت: یزدانی برای 97 کیلوی جهانی فعلا خیلی سبک است، باید در وزن جدید جا بیفتد. او می‌تواند در 92 کیلوی جهانی کشتی بگیرد و اگر رضا یزدانی عملکرد خوبی در جام بین المللی روسیه داشته و شرایط بازگشت دوباره به کشتی را دارا باشد، او هم می‌تواند در 97 کیلو عضو تیم ملی باشد، البته در این خصوص شورای فنی تصمیم‌گیری خواهد کرد. متاسفانه کشتی در رقابت‌های جهانی 10 وزن است اما در المپیک 6 وزن، دارند کم کم این رشته را حذف می‌کنند و به جای اینکه سهم کشتی بیشتر شود، دارند از آن کم می‌کنند.

عضو شورای فنی کشتی آزاد در مورد نتایجی که در سبک وزن به دست آمد خاطرنشان کرد: اطری برنز گرفت و این خیلی خوب بود، هرچند که اگر طلا می‌گرفت خیلی بهتر بود. متاسفانه یک مقدار سبک وزن ما ضعیف شده و در وزن‌های پایین مشکل داریم. مصطفی حسین‌خانی هم باید از نظر روحی و روانی بیشتر روی خودش کار کند. یکی که 5 دقیقه خوب کشتی می‌گیرد و یک دقیقه خراب می‌کند، یعنی مشکل فنی ندارد، مربیان تیم ملی باید متوجه شوند که علت این موضوع چیست. از نظر نفس که کم نمی‌آورد، فنی هم خوب است، روحی ضعف دارد. کشتی گیری که خوب پیش می رود و یک دفعه مبارزه را وا می‌دهد هیچ ایرادی جز از نظر روحی ندارد و باید صاحب مدال شود. البته من با حسین‌خانی زیاد کار نکرده‌ام، از روحیه‌اش هم چیزی نمی‌دانم، چند جلسه‌ای آمد و تمرین کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس