کد خبر 886838
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
نفت نمایه

نگرانی بازار نسبت به تحریم‌های پیش‌روی آمریکا علیه ایران و به احتمال زیاد تسریع در عرضه نفت به بازار جهانی باعث شد در معاملات امروز قیمت نفت دریای شمال از 75 دلار عبور کند.

به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 48 سنت افزایش نسبت به دیروز 75.21 دلار قیمت‌گذاری شد. قیمت نفت آمریکا نیز 47 سنت بالا رفت و 68.3 دلار تعیین شد.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک در آخرین مبادلات روز چهارشنبه بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت این سازمان 71.75 دلار به فروش رسید.

به گزارش رویترز، نگرانی بازار نسبت به تحریم‌های نفتی پیش‌روی آمریکا علیه ایران و ایجاد کسری عرضه به بازار دلیل اصلی افزایش قیمت در مبادلات امروز بود.

کارگزاران نفتی می‌گویند در سایه بازگشت تحریم‌های نفتی علیه ایران چشم‌انداز عرضه نسبت به تقاضا نگران‌کننده است چرا که تحریم‌ها به احتمال زیاد به کاهش عرضه نفت به بازار جهانی و بروز کسری منجر خواهد شد.

ایران سومین کشور صادرکننده نفت در اوپک محسوب می‌شود و به طور متوسط روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی صادر می‌کند که معادل 2.5 درصد از کل مصرف جهان است.

بیشتر بخوانید:

آیا ایجاد یک شبکه مالی مستقل اروپایی ممکن است؟

به گزارش رویترز نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه نفت به بازار جهانی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران در کنار شکست مذاکرات تجاری چین و آمریکا ازجمله مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت نفت در معاملات امروز بوده است.

نگرانی از کاهش عرضه نفت به بازار و تحریم نفت ایران باعث شد تا در معاملات امروز قیمت نفت افزایش یابد. اما شکست مذاکرات تجاری چین با آمریکا و تاریک‌تر شدن چشم‌انداز تقاضای نفت در بازار از افزایش بیشتر قیمت نفت جلوگیری کرد.

بانک NAZ می‌گوید: با توجه به اینکه دو کشور اعلام کردند فشار علیه یکدیگر را افزایش می‌دهند سرمایه‌گذاران نفتی به شدت نگران باقی خواهند ماند. پس از برگزاری مذاکرات تجاری چین و آمریکا دو کشور نتوانستند در این زمینه با یکدیگر توافق کنند و هر دوی آنها اعمال دور جدید تعرفه‌های گمرکی بر کالاهای وارداتی از طرف مقابل را کلید زدند.

البته منابع آگاه اعلام کرده‌اند شرکت سینوپک چین گفته است واردات نفت آمریکا را از ماه اکتبر از سر خواهد گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس