کد خبر 886697
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در خصوص استیضاحش هشدار داد.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با فاکس‌نیوز مدعی شد: استیضاح من به سقوط بازار منجر خواهد شد.

ترامپ این ادعا را در پاسخ به اظهارات دموکرات‌هایی مطرح کرد که می‌گویند چنانچه در انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر کنترل مجالس نمایندگان و سنای آمریکا را به‌دست بگیرند؛ وی را استیضاح می‌کنند.

بیشتر بخوانید

درهمین‌رابطه، ترامپ به مجری فاکس نیوز گفت: نمی‌دانم چطور می‌توان کسی را استیضاح کرد که کارنامه درخشانی دارد. اگر روزی استیضاح شوم، به‌گمانم بازار هم سقوط می‌کند و همه مردم مفلس می‌شوند.

بعد وی به سرش اشاره کرد و گفت: بدون این طرزفکر شاهد چنان ارقام (بیکاری) بودید که باورتان نمی‌شود. اگر جای من، هیلاری کلینتون انتخاب شده بود، کشور به لحاظ اشتغال‌زایی در جایگاه امروزی نبود.

گفتنی است از دیروز چهارشنبه که «مایکل کوهن» وکیل سابق رئیس‌جمهوری آمریکا اعتراف کرده به اذن وی به معشوقه‌های سابقش حق‌السکوت داده، ترامپ به سوءاستفاده مالی در جریان انتخابات نیز متهم است.

اما ترامپ با رد این اتهام می‌گوید: پول پرداخت شده اما از جیب خودم بود نه حساب مالی ستاد انتخاباتی!

به گزارش مهر، اغلب کارشناسان حقوقی آمریکا می‌گویند نمی‌توان علیه رئیس‌جمهوری که طول دوره زمامداریش پایان نیافته طرح اتهام کرد اما قانون آمریکا به کنگره این کشور اجازه استیضاح و عزل رئیس‌جمهور به دلیل انجام تخلفاتی چون رشوه‌خواری، سوء‌استفاده از قدرت، تهدید، ارعاب و مواردی از این دست را می‌هد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس