کد خبر 886411
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
مایکل کوهن  و ترامپ

براساس توافقی که بین دادستان‌ها و وکیل سابق ترامپ به دست آمده است، مایکل کوهن در ازای اعتراف به تخلف در تأمین مالی تبلیغات انتخاباتی ترامپ، از تخفیف در مجازات بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های آمریکایی از حصول توافق بین دادستان‌های این کشور با وکیل سابق ترامپ سخن می‌گویند. بر اساس این توافق، مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در ازای اعتراف به جرایم متعددی همچون تخلف در تأمین مالی در تبلیغات [انتخاباتی ترامپ]، فرار مالیاتی و تقلب بانکی، از تخفیف در مجازات بهره‌مند می‌شود.

به نوشته سی‌ان‌ان، این توافق البته شامل صدور حکم حبس و یک جریمه مالی سنگین برای وکیل پیشین ترامپ نیز می‌شود.

منابع مطلع گفته‌اند که مایکل کوهن بر سر صدور حکم حبسی به مدت حداکثر ۳ سال اصرار داشت، اما دادستان‌ها بر صدور حکم حبسی به مدت ۵۰ ماه (۴ سال و دو ماه) اصرار دارند.

وکیل ترامپ همچنین بابت از دست دادن دارایی خود به خاطر پرداخت جریمه احتمالی نگران است.

با این حال، دادستان‌ها به وی گوشزد کرده‌اند که اگر وی به صحن دادگاه برود و در آنجا بدون اعتراف پیشینی، مجرم شناخته شود، در آنجا تمامی دارایی‌هایش ضبط و مصادره خواهد شد.

برخی منابع دیگر نیز گفته‌اند که دادستان تلاش دارند تا از مایکل کوهن در ماجرای پرداخت حق‌السکوت ۱۳۰ هزار دلاری به یک هنرپیشه فیلم‌های مستهجن پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، اعتراف بگیرند. گفته می‌شود که کوهن به نمایندگی از ترامپ برای ساکت نگه‌داشتن این هنرپیشه فیلم‌های مستهجن، مبلغی بالغ بر ۱۳۰ هزار دلار را به او پرداخت کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس