کد خبر 886027
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
حسین شریعتمداری نمایه

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: از ویژگی‌های شهید لاجوردی داشتن بینش بود. کسانی که آن موقع هجوم پرحجمی را علیه شهید لاجوردی برپا و سامان می‌دادند نگاهی به آنها بیندازیم.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان عصر امروز در مراسم بیستمین سالگرد شهادت شهید لاجوردی که به میزبانی مجتمع شهدای سرچشمه برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه از دوران زندان‌های طاغوت این شهید بزرگوار را می‌شناختم، گفت: شهید لاجوردی از یک سو به شدت تحت فشار ساواک بود و از سوی دیگر به دلیل شناخت و بینش از منافقین از سوی آنها نیز تحت فشار بود اما خم به ابرو نمی‌آورد و در مسیرش تردید نمی‌کرد.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های شهید لاجوردی داشتن بینش بود. کسانی که آن موقع هجوم پرحجمی را علیه شهید لاجوردی برپا و سامان می‌دادند نگاهی به آنها بیندازیم. بسیاری از آنها کسانی هستند که امروز جلوی انقلاب ایستاده‌اند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: منافقین چهره خودی دارند اما شناسنامه‌شان، شناسنامه دشمن است و شناخت این آدم‌ها در اول کار دشوار است اما شهید لاجوردی قدرت این شناخت را داشت.

شریعتمداری تاکید کرد: عده‌ای شهید لاجوردی را به خشونت، سخت‌گیری و برخورد تند و خشن متهم می‌کنند اما من می‌گویم دشمن از ملاطفت و محبت شهید لاجوردی وحشت داشت. آنها که او را متهم به خشونت می‌کنند یک نمونه بیاورند اما ما از ملاطفت او هزاران نمونه داریم.

وی با تاکید بر اینکه شهید لاجوردی نگاهش به زندانی بیماری بود که نیاز به مداوا داشت، بیان کرد: شهید لاجوردی دشمن را می‌شناخت و با آن مرزبندی داشت. چیزی که امروز به شدت به آن نظام نیاز دارد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: یکی از ترفندهای دشمن شکار میانجی است اما آدم‌های هوشیار میانجی‌ها را می‌شناسند. میانجی‌ها باید دو ویژگی داشته باشند اولا در نظام مسئول بوده و دوما مردم از مسئولیت‌شان باخبر باشند. کسی با این ویژگی‌ها اگر از خط اصلی نظام به هر علت فاصله بگیرد آماده شکار شدن است.حتما نمیگویم آنها شکار می‌شوند اما اگر توسط دشمن شکار شدند با چهره و تابلوی خودی در میان مردم و نظام هستند اما شناسنامه‌شان غیرخودی است. شناخت اینها دشوار است و فقط کسانی که بصیرت داشته باشند اینها را می‌شناسند که شهید لاجوردی این بصیرت را داشت.

شریعتمداری با اشاره به انواع نفوذی‌ها گفت: نفوذی‌ها دارای دو نوع هستند. نوع اول که برای انفجار و ترور می‌آیند که الحمدالله توسط دستگاه‌های امنیتی و نظامی با آنها برخورد می‌شود اما نوع دوم نفوذی‌ها در ساختار هستند که مقصود و هدف‌شان تغییر رفتار نظام است. بیشترین اهمیت کار شهید لاجوردی این بود که نفوذی نوع دوم را می‌شناخت.

وی پیرامون ویژگی‌های شخصیتی شهید لاجوردی گفت:‌حساسیت نسبت به بیت‌المال، ساده‌زیستی، نگاه به مردم، مردم‌دوست بودن و ایستادگی در مقابل دشمن از ویژگی‌های شهید لاجوردی بود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: این ترفند دشمن است که اکثر مدیران فاسد هستند. اصلا اینطور نیست. آدم‌های فاسد داریم اما اکثرا اینطور نیستند.

شریعتمداری در مورد شرایط این روزهای کشور تصریح کرد: شرایط ما خطیر است اما خطرناک نیست. ما از عقبه‌های پرشیب‌تر از این عبور کرده‌ایم. عقبه آمریکا در منطقه در دست ماست. امروز های و هوی دشمن زیاد است اما توخالی است. متاسفانه برخی کسانی که در خط مقدم سیاسی با دشمن قرار دارند برخوردهایشان همراه با تساهل و تسامح است. مثل برجام که چیزی از آن نمانده است. وقتی بدعهدی دارند می‌بینند معطل چه چیزی هستند؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: تروئیکای اروپا یک بار بدعهدی خود را نشان داده است. اروپا می‌خواهد چه به ما بدهد. شرایط کنونی خاص است و مسیر پرپیچ و خم است. دشمن سعی دارد ما را از مسیری که رفته‌ایم برگرداند اما به قول رهبری اگر انقلاب در مسیر خود کمرنگ شده چرا کینه دشمن پررنگ‌تر شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس