خبر ویژه

اسحاق جهانگیری گفت: فساد در کشور وجود دارد و متاسفانه بزرگ شده و به برخی مسئولین بالای کشور رسیده است، در دوره‌ای که می‌شد و می‌بایست جلوی فسادرا می‌گرفتند، نگرفتند و برخی مسئولین کشور را آلوده کردند.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

به گزارش ایرنا، معاون اول روحانی گفت: جمهوری اسلامی با مشکل روبروست، اما کار نخبگان، صاحب‌نظران، دولت، مجلس و کار همه ارکان حکومت به جای اینکه به جای مسائل حاشیه‌ای خود را سرگرم کنند این است سرمایه اجتماعی و اعتماد ملت را دوباره بازسازی کنند تا ملت به آینده خود مطمئن باشد.


جهانگیری گفت: به عنوان کسی که یک مسئولیت اجرایی مهمی بر دوش دارد، می‌دانم امروز زندگی مردم دچار مشکل است. می‌دانم فشارهای اقتصادی که به خانوارها وارد می‌شود آن‌ها را در چه شرایطی قرار می‌دهد. می‌دانم با همین سیاست جدید ارزی چه شرایطی برای واحدهای تولیدی کشور پیش آمده و پیش خواهد آمد. می‌دانم وضعیت اشتغال چگونه است و با همین شرایط چه اتفاقات دیگری می‌تواند رقم بخورد.


وی به موضوع فساد اشاره کرد و گفت: فساد در کشور وجود دارد و متاسفانه بزرگ شده و به برخی مسئولین بالای کشور رسیده است، در دوره‌ای که می‌شد و می‌بایست جلوی فساد را می‌گرفتند، نگرفتند و برخی مسئولین کشور را آلوده کردند.


جهانگیری افزود: راه مبارزه با فساد این بود که با کسانی که به فساد آلوده شده‌اند بدون تبعیض و بدون این‌که به کدام طیف و شخصیت وابسته است؛ برخورد شود. اگر با مسئولینی که دامن جمهوری اسلامی را به فساد آلوده کردند به موقع برخورد می‌شد امروز این‌گونه نبود که مبارزه با فساد به یک دغدغه عمومی ملت تبدیل شود.


وی یادآور شد: خیلی از کسانی که امروز مدعی و طلبکار شدند وقتی به سیستم دوره مسئولیت‌های آن‌ها نگاه می‌کنیم بیشترین فسادها در آن دوران‌ها اتفاق افتاده است.


وی گفت: امروز هم راه این است که با فساد بدون هیچ خط قرمز و تبعیضی در قوای سه گانه و در همه جا مبارزه شود.


جهانگیری در ادامه گفت: هر کدام از سیاست‌هایی که در پیش می‌گیریم ممکن است در آن رانتی وجود داشته باشد. وقتی که نقش دولت در اقتصاد پررنگ است به صورت طبیعی رانت هم وجود دارد؛ بنابراین مهم این است کاری کنیم که این رانت در جهت منافع عموم مردم توزیع شود.


اظهارات معاون اول رئیس‌جمهور در حالی است که برادر وی یکی از متهمان فساد اقتصادی است. از سوی دیگر فروردین ماه امسال به هنگام اعلام بسته ارزی توسط آقای جهانگیری، روزنامه‌های اصلاح‌طلب، تصویر سوپرمن را با تیترهای «بازگشت اسحاق» و «بازگشت جهانگیری» منتشر کردند و از «حضور مقتدرانه جهانگیری در حل بحران ارزی» خبر دادند. اما در عمل ۱۸ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان بر باد رفت و رانتی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی را در حلقوم مفسدان و رانت‌خواران دانه‌درشت ریخت که هر چند موجب بازداشت معاون ارزی بانک مرکزی شد اما آقای جهانگیری در همین ماجرای «دلار جهانگیری» در حاشیه ماند. آیا با این رفتارها قرار است اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی حفظ شود یا آقای جهانگیری پس از انواع وعده‌های غیر واقعی که سال گذشته در انتخابات می‌داد اما به سود مدیریت‌ها و مفاسد بی‌سابقه منتهی شد، در واقع خود در ضربه به اعتماد مردم نقش‌آفرین بوده و اکنون با سخنان اخیر، به جلو فرار می‌کند و اصطلاحاً نعل وارونه می‌زند؟! اکنون نیز در تلاطم بازار ارزی ناشی از سوءمدیریت آن که بیش از همه آسیب می‌بیند، مردم و تولیدکنندگان هستند.


آقای جهانگیری اگر واقعاً معتقد به این است که نباید در مبارزه با فساد خط قرمزی وجود داشته باشد، باید درباره همین یک قلم سوء‌مدیریت دو سر زیان در ماجرای ارزی توضیح دهد؛ ماجرای حضور در هیئت مدیره کارخانه سیمان با وجود شغل دولتی و اتهامات برادر ایشان به‌ کنار.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  12 0
  ای وای بر ایران عزیزمان
 • FR ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  10 0
  اعدام
 • IR ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  18 2
  یکی از کسانی که اگر برکنار بشه دله ملت شاد و به اینده امیدوار میشه همین جهانگیری بی خاصیته
 • IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  12 1
  حق با کیهان است. خدا قوت مشرق.
 • افشین IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  13 0
  جهانگیری باید به عنوان کسی که مدعی معاون اولی هست مجازات شود جناب جهانگیری الان مشکل خود شما واطافیانتان چه از چپ چه از راست و یا میانه هستید... فقط محاکمه علنی اعتماد را برمی گرداند.
 • IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  9 0
  خدا شما را لعنت کند که همه چیز را وارونه جلوه می دهید در عذاب خداوند خواهید بود
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  9 1
  تف به غیرت اونایی کهاینا را روی کار اوردند.تف
 • میم IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  12 2
  خاک بر سر ملتی که جهانگیری معاون اول کشورش باشه
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  12 0
  خدا وکیلی رو که نیست پوست کرگردن از نوع اورگانیکه
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  7 0
  اگر خرید دلار خوبه چرا ترکیه واردوغان علیه ان اند و مگرمیشد که در یک کشورخرید دلار و گوشی اپل خریدن و قاچاق جنس امریکایی خوب باشدو در یک کشور بد باشد؟
 • چنگیز IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  10 0
  به یاد اون دزدی مافتم که دوچرخه دزدیده رکابزنان میگه دزد رو بگیرید صاحب اون هم که از نفس افتاده اشاره میکنه ولی جواب نمیگیره !!!!
 • یه ایرانی IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  8 0
  من نفسی برام نمونده که نظری بدهم اما اگر خدایی باشه اه تموم مردم مستضعف و بدبخت رو از این زالو ها خواهد گرفت اعدام کمترین حکمه برا اینها .باید تموم اعضای بدنشون رو قطع و به نیازمندان داد همراه با خانوادشون تا دنیا بفهمه معنی کلیه فروشی و ابرو داری رو .تا در دیزی باز باشه گربه هم حیا داشته باشه .ای لعنت به ظالم
 • GB ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  2 0
  لعنت به ظالم و خاین و مفسد فی الارض

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس