کد خبر 884966
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
فیلم/ گلایه دلاری رئیس بانک مرکزی از زبان روحانی!

درست یک روز پس از آنکه رئیس‌جمهور در موضعی تاسف‌بار و با ادبیاتی عاطفی و حاکی از دلشکستگی از خرابی پل مذاکرات‌، از آمریکا گله کرده بود، پاسخ گستاخانه‌ای از طرف مقابل دریافت کرد.

به گزارش مشرق، «آمریکا خود کاری کرده که شرایط مذاکره را از بین برده؛ با روند خوبی داشتیم مذاکره می‌کردیم اما خودش آن را تخریب کرده و پل را خراب کرده و آن طرف ایستاده و می‌گوید باید چگونه عبور کنم!؟ اگر می‌خواستید عبور کنید، چرا خراب کردید؟ اگر می‌خواستید همدیگر را ببینیم چرا پل را خراب کردید؟ خودشان پل را خراب کرده و آن طرف ایستاده و داد می‌زنند. اینکه نشد. اگر راست می‌گویید بیایید پل را دومرتبه درست کنید. پل را که درست کردید خودبه‌خود و به طور طبیعی رفت و آمد درست می‌شود؛ خودت مؤثر و مخرب و عامل این کار هستی». این جملاتی است که حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جلسه روز چهارشنبه ۲۴ مرداد هیئت دولت در باب مذاکره با آمریکا بیان کرد.

اشتباه محاسباتی روی پلِ شیطان!؟

آیا این ادبیات، ادبیات یک دولتمرد مقتدر و معترض به نقض عهد است؟ دشمن از این سخنان، انزجار و اقتدار و بی‌اعتمادی و بی‌میلی به مذاکره را برداشت می‌کند و مجبور به دادن امتیاز می‌شود یا احساس می‌کند فشارش نتیجه داده و به نوعی گلایه و درخواست از موضع پایین منتهی شده و بنابراین مسیر بدعهدی و فشار کاملا درست است؟!

اکنون که مذاکره جدید، با توجه به موضوع عهدشکنی گستاخانه آمریکا، ممنوع و منتفی است. اما به فرض محال، اگر قرار بر مذاکره هم بود، نوع واکنش‌های آقای روحانی، بدترین مواضع است؛ درست نظیر ادبیاتی که قبل و بعد از انتخابات سال ۹۲ با مضمون اظهار ضعف واشتیاق به مذاکره و توافق به هر قیمت به کار بست -آمریکا کدخداست، خزانه خالی است، نباید با شعارهای توخالی مقابل ابرقدرت‌ها ایستاد- و حاصل آن، امضای توافقی نامتوازن و اجرای نامتوازن‌تر برجام بود.

ادبیات منفعل و وحشتی‌تر شدن آمریکا

درست یک روز پس از آنکه روحانی با موضعی عجیب و تاسف‌بار و با ادبیاتی عاطفی و حاکی از دلشکستگی از آمریکا گله کرده بود، پاسخ گستاخانه‌ای از طرف مقابل دریافت کرد.
 «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا (رئیس‌ پیشین CIA) روز پنجشنبه، از «گروه اقدام ایران» به ریاست برایان هوک و با هدف هماهنگی سیاست‌های خصمانه کاخ سفید علیه ایران رونمایی کرد. این اقدام در شصت وپنجمین سالگرد کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲ انجام شده است.

پمپئو گفت: «مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد. امیدواریم به زودی به توافقی جدید با ایران دست پیدا کنیم. راهبرد آمریکا، افزایش فشار بر ایران تا زمانی است که شاهد تغییر زیادی در رفتار ایران در داخل و خارج باشیم».

هوک نیز که همزمان مدیر سیاستگذاری وزارت امورخارجه هست، می‌گوید: «ما روشن گفته ایم حاضریم با ایران مذاکره کنیم و توپ در زمین جمهوری اسلامی ایران است. رفع تحریم‌ها و از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک و تجاری با ایران منوط به تغییر رفتار جدی ایران است. با حدود ۲۰ کشور مذاکره کرده‌ایم و رایزنی‌ها برای فشار بیشتر بر این کشور در جریان است».
آنها بی‌پروا می‌گویند که در حال خصومت و افزایش فشار برای دیکته کردن خواست‌های خود هستند؛ بی‌آنکه کمترین شرمندگی درباره نقض توافق موجود (برجام) داشته باشند. اما این طرف آقای روحانی در موضعی انفعالی و تاسف‌آور و با دلشکستگی صرفا از آمریکا گله می‌کند.

 بازتاب پیام انفعال در رسانه‌های غربی و ضد انقلاب

از سوی دیگر رسانه‌های غربی و ضدانقلاب نیز خیلی سریع پیام انفعال رئیس‌جمهور را گرفتند و آن را «درخواست ایران برای بازسازی پل مذاکرات با آمریکا» تفسیر کردند.

به عنوان نمونه رادیو فرانسه در وب سایت خود مواضع عجیب روحانی در نشست هیئت دولت را با تیتر « روحانی از آمریکا خواست «پل» مذاکره را بازسازی کند» بازتاب داد و نوشت: «حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران روز چهارشنبه ۲۴ مرداد/ پانزدهم اوت در جلسه هیئت دولت با اعلام اینکه آمریکا خودش کاری کرده که شرایط مذاکره را از بین برده، در ادامه تاکید کرد که «روند خوبی» برای مذاکره با آمریکا در جریان بوده، اما آمریکا آن را «تخریب» کرد. وی همچنین از آمریکا خواست تا «پل» مذاکره را بازسازی و درست کند. »

سایت العربیه فارسی نیز تیتر «روحانی خواستار بازسازی پل مذاکرات توسط آمریکا شد» را برای اظهارات روحانی انتخاب کرد و نوشت: «حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، چهارشنبه ۱۵ اوت در جلسه هیئت دولت، از آمریکا خواست «پل مذاکره» میان دو طرف را بازسازی کند.‌اشاره روحانی به پیشنهاد مذاکرات بدون پیش شرط با ایران است که ۳۰ ژوئیه گذشته، از سوی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح شد ترامپ گفته بود که حاضرم با آنها دیدار کنم، هروقت آنها بخواهند، نمی‌دانم آنها آماده هستند یا نه. هیچ پیش‌شرطی هم نداریم، هر وقت آنها بخواهند، هم برای آنها خوب است هم برای دنیا. رئیس‌جمهوری ایران در این باره گفت: اگر راست می‌گویید بیایید پل را دو مرتبه درست کنید. پل را که درست کردید خود به خود و به طور طبیعی رفت و آمد درست می‌شود».

پل مذاکره یا عملیات و ضربات آمریکا؟

اظهارات منفعلانه رئیس‌جمهور در باب روند «پل» مذاکرات با آمریکا و روند خوب آن و اینکه آمریکا خودش پل را خراب کرده و اگر راست می‌گویید بیایید پل را دو مرتبه درست کنید، در حالی مطرح می‌شود که دو هفته پیش اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور، درباره همین «پل» گفته بود: «اصطلاحاتی در ورزش کشتی وجود دارد که برای آسان سازی موضوع می‌گویم: وقتی کسی روی پل است، موقع گفت‌وگو و مذاکره نیست، مذاکره باید در سر پا باشد. الان ما در وضعیتی هستیم که باید مقاومت کنیم.»

در واقع مذاکرات و برجام، دولت ما را روی پل عملیات و ضربات آمریکا برد، نه اینکه پلی برای رفاقت و شراکت و دوستی طرفین باشد؛ چنانکه روحانی و ظریف به غلط می‌پنداشتند. این در حالی است که دولت آمریکا پس از خروج از برجام نیز مشخصا اعلام کرد این یک خروج ابزاری است و هدف آن تبدیل کردن گزینه بازگشت به برجام و لغو مجدد تحریم‌ها، به ابزاری برای کشاندن ایران پای میز مذاکره است، مذاکره‌ای که باید برجام را به حوزه‌های غیرهسته‌ای رقابت راهبردی میان ایران و آمریکا، از جمله برنامه منطقه‌ای و موشکی، توسعه داده و ایران را در همه جنبه‌های مورد نگرانی آمریکا مهار کند.

مختصات گروه «اقدام علیه ایران»

«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه پس از اعلام خبر تشکیل گروه موسوم به «اقدام علیه ایران» ، درباره اهداف تشکیل این گروه گفت: ««گروه اقدام ایران، مسئول راهبری، بازبینی و هماهنگی همه جوانب اقدامات مرتبط با ایران در وزارت خارجه خواهد بود و مستقیماً با من کار خواهد کرد».

او درباره «هوک» که قرار است مسئولیت این گروه را بر عهده بگیرد نیز گفت: «از زمان اعلام تصمیم رئیس‌جمهور (ترامپ) برای خروج از توافق (هسته‌ای) در ماه مِی، برایان هوک نقش مهمی در شکل دادن به راهبرد ما برای اعمال حداکثر فشار دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران، ایفا کرده است».

«هوک» ۴۹ ساله در دوران «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه سابق آمریکا به عنوان مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه منصوب شد. این در حالی بود که تا آن زمان، به عنوان یکی از مخالفان ترامپ شناخته می‌شد.

او یکی از افراد دخیل در تشکیل سازمانی به نام «John Hay Initiative» بود؛ این گروه متشکل از مشاوران سیاست خارجی «میت رامنی»، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سال ۲۰۱۲ بود و در انتخابات سال ۲۰۱۶ با نگارش نامه‌ای که به امضای ۱۲۱ نفر از شخصیت‌های حزب جمهوری‌خواه رسید با ریاست‌جمهوری ترامپ مخالفت کرد.
هوک‌ قبل‌تر از آن در دولت «جورج دبلیو بوش» در سمت‌های مختلفی از جمله دستیار وزیر خارجه در سازمان‌های بین‌المللی، دستیار ارشد سفیر آمریکا در سازمان ملل، دستیار ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و غیره انجام خدمت کرده بود.

رئیس‌ گروه «اقدام علیه ایران» کیست؟

در وزارت خارجه تیلرسون، نام هوک در مسائل مربوط به ایران زمانی بیشتر شنیده شد که او سرپرستی کارگروهی را به عهده گرفت که مأمور مذاکره با دولت‌های اروپایی برای اصلاح برجام مطابق خواست ترامپ شده بود.

با وجود این، رسانه‌های بین‌المللی در همان زمان گزارش داده بودند دیپلمات‌های اروپایی که از اختلافات ترامپ با تیلرسون درباره برجام آگاه هستند در نشست‌هایشان با برایان هوک بارها از او پرسیده‌اند چه ضمانتی وجود دارد که توافقشان با تیم تیلرسون، مورد قبول ترامپ باشد.

 بعد از اخراج تیلرسون از وزارت خارجه آمریکا توسط ترامپ، برایان هوک یکی از معدود دیپلمات‌هایی بود که از پاکسازی‌های بعدی این دستگاه از تیم تیلرسون در امان ماند. برخی از این موضوع را به شخصیت فرصت‌طلب او و گرایشش برای همرنگ شدن بااشخاص متفاوت نسبت داده‌اند.

«دانیل رانده»، کارشناس اندیشکده مطالعات بین‌المللی و راهبردی در مصاحبه‌ای مارس ۲۰۱۸، بعد از اخراج تیلرسون به درستی پیش‌بینی کرده بود برایان هوک با تیم پمپئو همساز شده و ماندگار شود.این کارشناس به بلومبرگ گفت: «او بسیار همرنگ جماعت است و این را هم می‌داند که دارد برای دولت ترامپ کار می‌کند.»

نگاه ابزاری هوک به مقوله حقوق بشر و دیدگاه او درباره علم کردن این موضوع به عنوان اهرم فشار علیه کشورهای مخالف آمریکا از جمله دیگر نکات جالب درباره او است که قبلاً مستند
 شده است.
منبع: کیهان

نظرات

 • انتشار یافته: 53
 • در انتظار بررسی: 19
 • غیر قابل انتشار: 31
 • IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  بیخود کرد که گفت مگر رهبری نفرمود مذاکره ممنوع است
  • مهدی IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   دست وطن فروشان خطاست بوسیدن!!!
  • IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   خاک بر سر مسئولین حقیر و ترسو و غرب زده..... وای بحال مردمی که اینها منتخب آنها هستند ...اگر این حرف ها رو نزند فرزندان اینها با چه پشتیبانی باید در غرب خوش گذرانی و عیاشی کنند ... وطن فروشی یعنی همین و تمام
  • IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   94 9
   اینهانتیجه اعتقاد به کدخدا بودن امریکاست
  • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   2 27
   زیاد جوش نزنین رهبری خودشون از دولت حمایت کردن
 • ناشناس IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  اتفاقا روحانی بهترین سخن را گفته، شما دلواپسان همه چی را خراب میکنید، اونقدر دلواپسی کنیین که دلتون بترکه، خائنین. درود بر روحانی و اصلاحات
  • IR ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   89 8
   همون قدر که خاتمی در برابر امریکا خم شد و مدال محور شرارت رو از بوش گرفت، مطمئنا روحانی هم خواهد گرفت ( فقط مواظب باشید که ترامپ خیلی بد دهنه).
  • علی IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   59 9
   خدا را شکر که ما دلواپس انقلابمان هستیم فکر کنم شما را هم یک رانتی دادند؟
  • علی IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   31 7
   خدا را شکر که ما دلواپس انقلابمان هستیم فکر کنم شما را هم یک رانتی دادند؟
  • مرتضیsk IR ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   64 5
   همون کلید حل مشکلات بزرگش کنید پل سازی پیش کش
  • IR ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   75 5
   خاک بر سرت تا امریکا چوب به استینتون نکنه باور نمی کنید دشنن اسا افساد طلبان
  • IR ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   76 6
   اگر ساده لوح هستی خدا بیدارت کنه اگر جیره خور و کاسه لیس خدا رسوات کنه
  • RO ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   60 8
   بهتر خفه بشی با این رئیس جمهورت. هرچه میکیشم از بی عقلی وترسو بودن همینهاست
  • معراج ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   45 6
   از اصلاح طلبان بیش از این انتظار نیست چون اقایی بلد نیستند یادگرفته اند نوکری کنند.
  • محمد رضا IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   27 2
   سلام . آیا می دونستید کسی که در باره یک مطلبی اظهار نظر میکنه یعنی ا ون مسئله رو قضاوت کرده و در روز قیامت با انجام دهندگان آن برابر است و باید جوابگو باشد . انشالله با اونها محشور بشی
  • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   7 3
   دلواپسی برای ملت وانقلاب بهتره یا لیسیدن کفش شیطان ووطنفروشی ووو
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  97 12
  با این حرفا فهمیدند سوختیم بدتر تحریم می شیم
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   10 46
   بعد از رجز خونی های محمود هم بلافاصله تحریم و تهدید میشدیم اونم از نوع اجماع جهانی
  • به IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   8 2
   اگر فتنه شما در 88 نبود تا ابد از تحریم خبری نبود. چون آمریکا دیگر امیدی به نتیجه گرفتن نداشت. اما حالا کاملا امیدوار است.
 • حسین DE ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  خیلی مونده تا روحانی سیاستمدار بشه خودم رییس جمهور میشوم بهتر از اون بودم
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   منظور روحانی این بوده که آمریکاییها خودشان پیمان شکنی کردند حالا پشیمانند و میخواهند مذاکره کنند . و این به آمریکاییها این پیام را میدهد که شما فریبکارید . اگر اهل مذاکره بودید نتیجه مذاکرات قبلی را خراب نمیکردید. اگر راست میگویید به پیمان خود برگردید و الا ایران همچنان به راه خود ادامه میدهد چه در برجام باشید چه نباشید . حرفی به این واضحی را چگونه جور دیگری تفسیر می کنید
 • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  23 38
  تشکیل کار گروه پاسخ به پیا روحانی نیست. تشکیل کار گروه یک کار برنامه ریزی است که حتما از مدتها پیش در برنامه آمریکا بوده.
 • IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  آفرین به رئیس جمهور شجاع که آشکارا عزت ملت ایران را زیر پا میگذارد و وابستگی خودش را به آمریکا اعلان میکند.
  • US ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   49 3
   آره واقعا باید به این همه حماقت آفرین گفت.
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  دیگر حتی احمق ها هم به آمریکا اعتماد نخواهند کرد
  • سید IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   43 1
   اما متأسفانه این دولت پخیمه همچنان به یانکی ها اعتماد دارد!
 • NL ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  67 3
  الان فکر کردید روحانی ناراحت شده؟ فردا تو سخنرانی میگه ببینید برجام چکار کرد که کارگروه ایران تشکیل دادن این پیام خوبی برای از سر گیری روابط و از این چیز میزاست
 • ح IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  زنده باد رهبری...لبیک یا سیدعلی
 • حسینی IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  22 1
  آدم از بی بصری بندگی آدم کرد . گوهری داشت ولی نذر قباد و جم کرد . یعنی در خوی غلامی زسگان پست تر است من ندیدم که سگی نزد سگی سر خم کرد گفتند مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود . ؟!؟!
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  اره امریکاشیطان بزرگه وشمافرشته نه نه خداهستید
  • IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   23 2
   آفرين خووووب متوجه شدى دقيقاً همينطوره كه ميگى آمريكا شيطان بزرگه و هميشه شرش به ديگران ميرسه حتى به نزديكترين دوستان و متحدانش يه نگاه به اروپا و تركيه كنيد بعد معنى شيطان رو بهتر ميفهميد
  • مانی IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   19 2
   ببند بابا ...
  • IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
   19 5
   خفشه ملعون پست.
 • علی IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  13 0
  هی خدا تا کی باید جهل برما حکمفرما باشه ... اگر قرار بود ما با امريکا کار هامون رو حل کنیم اصلا چرا علیه محمد رضا پهلوی قيام کردید و انقلاب اسلامی را بنا کردیم ؟ خوب آمریکا با محمد رضا بیشتر حال میکرد تا روحانیون دینی و ما هم لذت بیشتری میبردیم
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  18 2
  کار ندارم من نه موافق حسن روحانی هستم و نه احمدی نژاد ولی اگه احمدی نژاد بود جواب پیمان شکنی آمریکا را دندان شکن میداد
 • علی IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  23 3
  هرکس به آمریکا اعتماد کند مثل مصدق سقوط خواهد کرد کسانی که زنده باد روحانی و اصلاحات میگویند جواب دلار 11 هزار تومانی را بدهند
 • علی IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  14 2
  هرکس به آمریکا اعتماد کند مثل مصدق سقوط خواهد کرد کسانی که زنده باد روحانی و اصلاحات میگویند جواب دلار 11 هزار تومانی را بدهند
 • IR ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  27 2
  رهبر عزیز انقلاب چگونه پوزه شیطان بزرگ را به خاک می مالد سریع می آید و از شیطان بزرگ دلجویی میکند لعنتی
 • مرتضیsk IR ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  19 2
  از پل قبلی که فقط ماشین حمل بتن اراک و خروج اروانیم از کشور رد کردی تدبیرجان!
 • IR ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  17 1
  اکثر اصلاح طلبان دو شخصیتی هستن نزدیک شدن بیش از حد به اونها بسیار خطاست کسانی که بیش از خدا دل به کدخدا دارند
 • IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  20 1
  همين ادبيات روحاني باعث شد در مسئله برجام پيام ضعف به غربيها ارسال شود وبيشترين سود را ببرد
 • IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  17 1
  غورباغه را اگر در دریا هم بیندازی غورباغه است کارش نمیشود کرد .
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  21 2
  مذاکره با شیطان بزرگ ممنوع است.
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  22 2
  روحانی: بیرحمها چرا دل منو شکستید آخه چرا اون پل خوشگل رو خراب کردید ما که داشتیم روی اون پل قدم زنان و دست در دست هم مذاکره میکردیم! آخه چرا چرا؟!
 • AE ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  33 1
  شرم بر وادادگی
 • سوخته IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  38 0
  روحانی انشاالله به این پل شیطانی که نام بری محشور شوی . معلوم نیست رئیس جمهور ایران شهید پروری یا پل درست کن شیطانی خیانت از این بهتر نمی شود .
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  26 2
  ای آنکه مذاکره شعارت استخر فرح در انتظارت
 • سیید محمد IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  30 0
  احمق که شاخ و دم نداره !
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  3 0
  ببینید حرفهای اون بی عقلو که میگه دلواپسان این هم اخروعاقبت مزاکرات ای کاش دستم میشکست وبه تو رای نمیدادم
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  15 0
  به حال این رئیس جمهور باید تاسف خورد آیا تا 1400 می توانیم اورا تحمل کنیم؟!!!
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  3 1
  این همون رییس جمهوریه که دو سه هفته پیش تو بوق و کرنا زدید و از مواضع انقلابی و مقتدرانه ش در رابطه با بستن تنگه هرمز گفتید ...خودتونو ملتو سرکار گذاشتین و این وسط بازنده فقط و فقط مردمند.
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  7 1
  رهبری صریحا مذاکره با آمریکا رو نهی کردند وگفتن اجازه نمیدهند
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
  15 0
  بالاخره خونه زندگی و فرزندان و حساب های بانکی و . . . شون اونور آبه ، غیر از این هم ازشون انتظاری نمیره !

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس