ابراهیم قاسمپور

کارشناس فوتبال ایران، گفت: عربستان ‌نوچه آمریکا است. وقتی که ما با آمریکا در میادین ورزشی دیدار می‌کنیم، دیگر بازی با عربستان را نباید حساس کرد.

به گزارش مشرق، ابراهیم قاسمپور در مورد شروع بازی‌های آسیایی و حساسیت دیدار تیم امید مقابل عربستان، گفت: موضوع عربستان یک مسئله سیاسی است و حساسیتی در مسابقه فوتبال ندارد. عربستان ‌نوچه آمریکا است.وقتی که ما با آمریکا در میادین ورزشی دیدار می‌کنیم، دیگر بازی با عربستان را نباید حساس کرد. یکی از محاسن ورزش این است که باید روح اخلاقی داشته باشد و سیاست ربطی به ورزش ندارد. اگر بخواهیم این مسائل را دخیل کنیم حواشی مختلف به وجود می‌آید که در فوتبال ما کم نیست. اعضای تیم باید به دنبال یک بازی سالم و جوانمردانه باشند. اگر مسئولان به این موضوعات دامن نزنند بازیکنان به دنبال دامن زدن به این مسائل نیستند.

وی در مورد اینکه بازیکنان ایرانی احساسی هستند و با بالا بردن حساسیت یک بازی بیشتر خودمان ضرر می‌کنیم، عنوان کرد:‌ تیم‌های عربی معمولا در زمین کارهایی انجام می‌دهند که روی  اعصاب بازیکنان حریف می‌روند. بازیکنان ما باید مراقب باشند و عصبی نشوند. ذات فوتبال آنها حاشیه سازی است تا حریفان مقابل را عصبانی کنند. گذشته از این مسائل تیم‌های عربی با توجه به پول‌هایی که انجام می‌دهند نسبت به تیم‌های دیگر در آسیا نفوذ دارند و دیگر خودمان با حواشی دیگر مشکل برای خودمان درست نکنیم.

کارشناس فوتبال ایران در مورد اینکه آیا شرکت در مسابقات با تیم زیر 21 سال در شرایطی که مسابقات در رده سنی زیر 23 سال است تصمیم درستی بوده، گفت: نمی‌دانم چه بگویم. این مسئله بستگی به اهداف ما دارد. اگر هدف ما کسب نتیجه است قطعا این تصمیم درست نبوده، اما اگر هدفمان پشتوانه سازی و کسب تجربه بیشتر برای سال‌های بعد است باید بگویم تصمیم درست بوده است. باید دید اهداف مورد نظر مسئولان چیست. باید ضرر و زیان شرایط مختلف را بررسی کرد و با توجه به وضع موجود در این مورد نظر داد. بدون شک برای کاری که انجام شده دلیل قانع‌کننده دارند و باید از افراد تصمیم گیر سوال کرد.

وی در مورد اینکه می‌گویند تیم امید در گروه مرگ قرار گرفته است، اظهار داشت: اگر ما ادعا داریم تیم اول آسیا هستیم  نباید ترسی از هیچ گروهی داشته باشیم. ممکن است عربستان حرف برای گفتن داشته باشد اما میانمار و کره شمالی  که چندان سخت نیستند. این گروه مرگ نامیدن هم مثل گروه مرگ ما در جام جهانی است. تیم‌هایی که روی آنها حساب می‌شد از مرحله اول با بدبختی بالا رفتند که به نظر من حقشان نبود. تیم‌هایی مثل اسپانیا و پرتغال در جام جهانی عاجز شدند و به زور امتیاز گرفتند. گروه مرگی نداریم. عربستان کم و بیش از دو تیم دیگر قوی‌تر است اما کره شمالی و میانمار که فوتبالی ندارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس