امیرفضلی

آنچه از روی نقشه سینما و هنر مثل یک کفش‌دوزک حذف شده ، حضور سینمایی و تلویزیونی امیر فضلی است و ممکن است، همین نقش کم رنگ او در برنامه خندوانه نیز حذف شود.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - ارژنگ امیر فضلی با انتشار ویدئویی با زبان کمدی و طنز ایران را که در روی نقشه یک گربه به پشت خمیده است، با بهره بری از شعر کمدین ضد انقلاب هادی خرسندی که توسط خواننده ضد انقلاب خارج نشین تبدیل به ترانه و کلیپ شده است را دستمایه طنز قرار داده است که ایران تا شصت بعد تجزیه خواهد شد و از شکل یک گربه به موش تبدیل خواهد شد.

با تماشای این کلیپ این نکته را باید مطرح کرد جمهوری اسلامی در مقایسه با حکومت های پیشین ۴۰ سال مستمر اراضی ایران را حفظ کرده است و  در طول ۱۹۶ سال گذشته بخش اعظمی از فلات ایران تجزیه شده است.   تنها سی درصد از ناحیه‌ای وسیع است که در تاریخ با نام‌های‌ «ایران‌زمین»، «ایران‌بزرگ» یا «ایرانشهر» و در ‌جغرافیا با نام «فلات ایران» شناخته می شود. ترفند ها و دسیسه های بیگانگان و سستی پادشاهان بی کفایت گذشته بخش های زیادی ازاین سرزمین کهن را در طول فاصله کوتاه ۱۹۶ ساله از ایران بزرگ جدا نمود که مروری بر چگونگی هر یک از این جدایی ها به رغم تلخی بسیار برای میهن گرایان ایرانی جهت الزام جدیت و حساسیت ما دست کم برای حفظ سرزمین های باقیمانده موجود بسیار آموزنده خواهد بود.گستره سرزمین‌های جدا شده از ایران در قراردادهای ترکمانچای، گلستان، آخال، پار یس و... به قرار زیر است:

سرزمین های جدا شده قفقاز بر اساس قرارداد های گلستان و ترکمانچای با روسیه(۱۸۱۳ و ۱۸۲۸ م.)
آران و شروان: ۸۶۶۰۰ کیلومتر مربع؛
ارمنستان: ۲۹۸۰۰ ک. م؛
گرجستان: ۶۹۷۰۰ ک. م؛
‌داغستان: ۵۰۳۰۰ ک. م؛
اوستیای شمالی: ۸۰۰۰ ک. م؛
چچن: ۱۵۷۰۰ ک. م؛
اینگوش: ۳۶۰۰ ;ک. م‌
جمع ‌کل: ۲۶۳۷۰۰ کیلومتر مربع

سرزمین‌های جداشده ایران شرقی براساس پیمان پاریس و پیمان منطقه ای مستشاران انگلیسی:

هرات وافغانستان: ۶۲۵۲۲۵ ک. م؛
بخش‌هایی از بلوچستان و مکران: ۳۵۰۰۰۰ ک. م؛
جمع کل: ۹۷۵۲۲۵ کیلومتر مربع

سرزمین‌های جداشده ‌ورارود(ماوراءالنهر) بر اساس پیمان آخال با روسیه(۱۸۸۱ م.):

ترکمنستان: ۴۸۸۱۰۰ ک. م؛
ازبکستان: ۴۴۷۱۰۰ ک. م؛
تاجیکستان: ۱۴۱۳۰۰ ک. م؛
‌بخش‌های ضمیمه شده ‌به قزاقستان: ۱۰۰۰۰۰ک. م؛
بخش‌های ضمیمه شده به ‌قرقیزستان: ۵۰۰۰۰ ک. م؛
جمع کل: ۱۲۲۶۵۰۰ کیلومترمربع

‌سرزمین های جداشده جنوب خلیج فارس بر اساس پیمان منطقه ای مستشاران انگلیس:

امارات:۸۳۶۰۰ ک. م:
بحرین:۶۹۴ ک. م:
قطر:۱۱۴۹۳ ک. م:
عمان:۳۰۹۵۰۰ ک. م:
جمع کل: ۴۰۵۲۸۷ کیلومتر مربع

طی روزهای اخیر در مورد دریای خزر در رسانه‌های معاند به صورت  غرض ورزانه‌ای مطالبی ضد ایران منتشر می‌شود. در واقع معاهده دریای خزر یک تقسیم بندی جدیدی میان ایران و کشورهای تازه استقلال یافته است که پس از تجزیه شوروی معاهده اراضی آبی میان و کشور شوروی، میان کشورهای تاسیس شده تغییر می‌کند اما در رسانه‌ها آنرا به شکل کاسته شدن از مرزهای آبی ایران مندرج می‌کنند. سلبریتی‌ها که معروف به کم سوادی اما در عین حال پز تسلط به همه علوم را دارند  آرزوی تجزیه ایران را در سر می‌پرورانند، مطلع نیستند که حضور ایران در مرزهای آبی در خلیج فارس و حوزه دریای عمان، به مدد حضور همان جوانان میهن دوست افزایش یافته است. آقای امیر فضلی آنقدر ناتوان در عرصه بازیگری هستند که دایره حضورشان در سینما و تلویزیون به اجرای استندآپ در برنامه خندوانه محدود شده است و می‌توانند به جای تلف کردن وقتشان  برای پرداختن به مسائل سیاسی، وقت بیشتری صرف کنند و مرزهای حضور خود را در عرصه نمایش گسترش دهند. گویا بیکاری در عرصه نمایش موجب خسران هوش و سواد خواهد شد. آنچه از روی نقشه سینما و هنر مثل یک کفش‌دوزک حذف شده، حضور سینمایی و تلویزیونی امیر فضلی است و ممکن است، همین نقش کم رنگ او در برنامه خندوانه  نیز به زودی حذف شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 75
 • غیر قابل انتشار: 3
 • فريبرز سپنتا IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  بايد با اينكار ها برخورد شود. تكرار اين كار ضير ناخدآگاه مردم را براي چنين فاجعه اي آماده مي كند. مراقب باشيم
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  45 28
  حالا اگه این فحش و فضیحت آخرش رو نمی‌دادی دلت خنک نمی‌شد پسرم؟!
 • محمد باقری IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  هرکسی حرف حق خلاف میل بزنه توهینه، فقط رفتار و گفتار موافقه شماست که اگر فحش ناموسی هم توش باشه توهین محسوب نمیشه... این روزهای تاریک هم میگذره...
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  مشکل اینه که این بازیگران بیسواد راجع به همه چیز نظر میدن
 • رامین IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  54 10
  این شرایط امروز خوب باعث میشه آدمها اصل وجودیشن را نشان بدهند و هی غربال بشن . پس باید صبر کرد و دید تا آخر کی همراه حق و حقیقته
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  25 18
  درست گفته ایران از کفشدوزک هم کوچکتر میشه !!!به اندازه ی همون خونتون فقط میتونی بگی ایرانیم !!!مگر نمیبینی مصی ذلیلنژاد داره جا میندازه که به همدیگه کاری نداشته باشید اگر بهتون تذکردادن گوش ندید یا به خشونت بکشونید !!!
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  48 22
  بابا این مثلا هنرپیشه ها عقل درست حسابی ندارن که شما فکر کن با یه بچه 7 ساله طرفی میاد میشینه تو خندوانه یه چرت و پرتی میگه اینا برای نونه برای نونه
 • ج د ا IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  46 18
  نمیتونم بیان کنم در خندوانه چه جوی حاکم است ولی احساس و قلبم بهم میگه که در پشت این اداها و خندیدن ها چیز خوبی نباید باشه یعنی هدف خیری شاید نباشه نمیگم رامبد انسان بدی است یا خیانت کار است ولی کلا در پس پرده شاید تبلیغات ضد دین و ضد اهل بیت و آزادی های منفی ( بی حجابی و سگ بازی و ضدیت با اصول دین و همچنین ضدیت با فرهنگ عزاداری امام حسین و همچنین شوخی های سکسی و ... خیلی مسائل دیگر ترویج میشود ) .
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  33 13
  ممکن است، همین نقش کم رنگ او در برنامه خندوانه نیز به زودی حذف شود. تهدید زیرپوستی خوبی بود
 • امیر IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  67 22
  موش و گربه خودشه. ایران ما شیره و همیشه شیر خواهد ماند به کوری چشم دشمنان
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  40 11
  کاش در مورد سایز لباس و اندازه چاک شلوار هنرپیشه ها هم یه همچین متنی میزاشت که فکر کنم تا چند وقت دیگه از لباس رسمی روی فرش قرمز به لباس زیر پاره میرسیم ....بیحیایی تا کجا#سلبریتی بی حیا#
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  31 13
  این صنعتی وسنتی باهم مبزنه تورگ خیلی بهش ایرادنگیرید
 • علی دوست IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  33 32
  مشرق اولا هیچ ایرانی آرزوی تجزیه کشورش رو نداره دومن شما رسانه های همه چیز دان بهتره بدونید که با سخاوتمندی مسئولین جمهوری اسلامی در حال حاظر ایران حتی از آذربایجان و ارمنستان هم کمترین سهم رو داره در صورتی که وسعت مرزهای آبی ما بیش از این دو کشور هست.
 • FR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
  87 51
  ناسزا نده. داره حرف منطقی میزنه. داره آتش به اختیار عمل میکنه و نهیبی میزنه، مبادا چیزی از مام میهن کاسته بشه. تو هم کمی به جای طرفداری از روس، به فکر منافع ملی باش.
 • تاسف IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
  23 9
  تا وقتی مردم نون به نرخ روز خور و کتاب نخونده بریزن سر یه نفر که شجاعت حرف حق زدن رو داره،اوضاع ما همینه. باید دودستی کوبید تو دهن چاپلوس وخفش کرد.
 • IR ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۶
  1 0
  خدایا آخر عاقبتمنو بااین بی سوادای پر مدعا ختم بخیر کن
 • رضابابایی IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
  1 0
  این وطن فروش ها باپول بیت المال جولان میدن،رامبدحوان روباید بالگدبیرونش کرد،

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس