کد خبر 883264
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
سردار اشتری

فرمانده ناجا با بیان اینکه ایران آمادگی بازگشایی مرز خسروی را دارد، گفت: اگر طرف عراقی هم آمادگی تامین امنیت تردد زائران را داشته باشد می‌توان برای ایام اربعین خدمات مرزی را در مرز خسروی ارائه داد.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری در دیدار با پلیس مرزبانی کشور عراق با اشاره به اهتمام دو کشور برای برقراری امنیت در مرزهای دو کشور اظهار کرد: پلیس مرزبانی  ایران و عراق همواره برای ارتقاء امنیت در مرزهای مشترک خود اهتمام داشته‌اند و ما باید با همکاری‌های خود بتوانیم جرائمی که در مرزهای دو کشور صورت می‌گیرد را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه ایران آمادگی هرگونه همکاری با کشور عراق را دارد افزود: دشمن مردم و دولت عراق، دشمن مردم و دولت ایران است و صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها نمی‌خواهند در این منطقه آرامش حاکم شود ولی ما باید تلاش کنیم تا توسعه کشورهای استعمارگر در منطقه کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

نرخ ارز ویزای مراسم اربعین چگونه خواهد بود؟

اشتری با تاکید بر اینکه امروز وضع امنیتی مرزهای دو کشور ایران و عراق وضع مطلوبی است گفت: امروز مرزهای مشترک ایران و عراق مرزهای امنی است و تحرکات گروه‌های تروریستی در این نقاط به حداقل رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به روابط عمیق ایران و عراق گفت: مردم و دولت ایران ارتباط بسیار خوبی با مردم و دولت عراق دارند و علاقه مردم ایران به کشور عراق به واسطه عتبات عالیات از قرن‌ها پیش وجود داشته است و در قرن‌های گذشته تا امروز و در دوره‌های مختلف مردم ایران مشتاق زیارت مرقد و بارگاه امام حسین (ع) و ائمه اطهار در این کشور بوده و مردم عراق نیز مشتاق زیارت امام رضا (ع)‌ بوده‌اند.

وی گفت: این موضوع نشان می‌دهد که ریشه ارتباطی مردم ایران و عراق یک ریشه اعتقادی و دینی است و بعد از سقوط صدام و بوجود آمدن ناملایماتی برای مردم کشور عراق و قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی همچون داعش، دولت و مردم ایران همواره در کنار مردم و ارتش این کشور بوده‌اند.

اشتری اضافه کرد: خوشبختانه توطئه بزرگی از طرف آمریکایی‌ها به عراق تحمیل شد از سوی دولت و مردم عراق خنثی شده است و مسلما اتحاد گروه‌های سیاسی، نظامی و مردم عراق باعث می‌شود تا هر چه سریعتر بر تمام مشکلات فائق آیند.

فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به آمادگی ایران برای تبادل تجربیات پلیسی با کشور عراق گفت: ما امروز در آستانه اربعین حسینی قرار داریم و باید از همین امروز هماهنگی‌های خوبی برای تسهیل در تردد زائران در نظر داشته باشیم.

وی در پایان درباره بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین نیز گفت: همچون سال گذشته ایران آمادگی بازگشایی مرز خسروی را دارد و اگر طرف عراقی هم آمادگی تامین امنیت تردد زائران را داشته باشد می‌توان برای ایام اربعین خدمات مرزی را در مرز خسروی ارائه داد و امیدواریم بتوانیم امسال هم همچون سنوات گذشته امنیت خوبی را برای زائران حسینی فراهم کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس