جنایت / یمن

یک روزنامه آلمانی در مطلبی با اشاره به اینکه غربی‌ها سال‌هاست که از دور نظاره گر جنایات عربستان در یمن هستند از این بلوک خواست که جلوی عربستان را بگیرند.

به گزارش مشرق، روزنامه آلمانی"اوزنابروکر سایتونگ" در مطلبی با اشاره به جنایت اخیر سعودی ها در حمله به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی نوشت که این حمله موجبات ترس و حیرت و ابراز تاسف جامعه بین المللی را برانگیخته است، اما به نظر می رسد که تنها صدای طبلی تو خالی است. سال هاست که غرب عمدا و مصرانه از راه دور نظاره گر جنگ یمن است و چنین روندی باید پایان یابد.

بیشتر بخوانید:

بودجه نظامی عربستان از 30 میلیارد دلار گذشت

آخرین تحولات میدانی غرب یمن

 در جنایت روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی اماراتی در شهرستان ضحیان، ۵۱ نفر از جمله ۴۰ کودک شهید و ۷۹ نفر از جمله ۵۶ کودک زخمی شدند. بسیاری از کشورهای اروپایی و غربی این جنایت هولناک را محکوم کردند.

دبیر کل سازمان ملل و دولت آلمان هم این حمله را محکوم کردند.

این روزنامه آلمانی در بخش دیگری از این مطلب نوشت: سازمان ملل و همچنین آلمان و دیگر کشورهای غربی سال هاست که درباره بدبختی ها و رنج مردم یمن ابراز تاسف می کنند. اما این ابراز نگرانی‌ها و تاسف ها تاثیر کمی در برقراری صلح در این کشور داشته است.

جنگ یمن کاملا از کنترل خارج شده است و همه درخواست ها از شرکت کنندگان در جنگ یمن برای توجه به حقوق بشر مانند تلاش هایی برای ریاکاری به نظر می رسد.

در ادامه این مطلب آمده است: سال های طولانی سعودی ها با سلاح های غربی همچنین از طرف آلمان تجهیز شده اند. ارسال قایق های گشت زنی به عربستان از طرف آلمان هنوز در دستور کار است که برلین باید با توجه به تحولات اخیر در یمن از تحقق این امر خودداری کند. این قایق های گشت زنی هم می توانند به طور استراتژیک در این جنگ مورد استفاده قرار گیرند، از جمله در محاصره دریایی که در سواحل یمن دیده می شود.

همچنین آلمان باید پا را از این فراتر گذاشته و در تحریم های بین المللی علیه عربستان سعودی با قدرت و شدت بیشتری مشارکت کند. حملات به غیر نظامیان در یمن اخیرا به یک روش و بخشی ازاستراتژی برای فروپاشی این کشور تبدیل شده است.

میلیون ها کودک در این جنگ قربانی می شوند. نسلی در یمن در حال رشد است که جسم و روح آن ها ( در این جنگ) بسیار آسیب دیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس