بوریس جانسون

وزیر خارجه سابق انگلیس که به دادن گاف های زیاد مشهور است، به دلیل اظهار نظر درباره زنان «برقع پوش» بار دیگر خبرساز شد.

به گزارش مشرق، در پی افزایش انتقادها از «بوریس جانسون» به دلیل اظهارات وی در خصوص زنان برقع پوش، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس خواستار معذرت خواهی وی در این رابطه شد.

برندن لوئیس، رئیس حزب محافظه کار بریتانیا روز سه شنبه از بوریس جانسون وزیر امور خارجه سابق این کشور خواست به دلیل به سخره گرفتن مسلمانانی که برقع یا نقاب به چهره دارند، به صورت رسمی عذرخواهی کند.

بیشتر بخوانید:

وزیرخارجه انگلیس به‌دنبال آزادی محکوم امنیتی

وزیر امور خارجه سابق بریتانیا که به ارتکاب اشتباهات فاحش و ایراد سخنان تحریک آمیز شهرت دارد روز دوشنبه در گفتگو با روزنامه دیلی تلگراف ضمن درخواست برای ممنوعیت استفاده از برقع در مکان های عمومی، این پوشش اقلیت بسیار کوچک مسلمانان را مسخره و عجیب توصیف کرده بود.

وی همچنین پا را از این فراتر گذاشته و زنانی را که از این پوشش برای حجاب خود استفاده می کنند، به «صندوق های پستی» و «دزدان بانک» تشبیه کرده بود.

این درحالیست که به گفته نزدیکان جانسون، وزیر خارجه سابق بریتانیا قصدی برای انجام عذر خواهی ندارد. یکی از این افراد برای توضیح گفته است: حمله به این نقطه نظر خیلی مضحک است. ما نباید به این دام بیافتیم که جلوی هر گونه بحث و اظهار نظر درباره مسائل دشوار گرفته شود.

سخنان بوریس جانسون از دیدگاه الیستر بارت، وزیر مشاور در امور خارجه بریتانیا نیز بسیار تهاجمی و زهردار توصیف شده است.

شورای مسلمانان بریتانیا در موضع گیری نسبت به این موضوع تاکید کرده است که استفاده عمدی بوریس جانسون از این کلمات آنهم در یک روزنامه ملی به نوعی «بالا کشیدن چکمه های راست افراطی» است.

به اعتقاد این شورا عذرخواهی کمترین توقع در این زمینه است و حزب محافظه کار باید به رواج اسلام هراسی در میان اعضای خود توجه بیشتری کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس