ظریف نمایه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست اعضای این کمیسیون با وزیر امور خارجه را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، علی نجفی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح  نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: جلسه عصر امروز با حضور محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

ظریف: آمریکا به دنبال ایجاد التهاب در ایران است

وی با بیان اینکه  در این جلسه درباره آخرین تحولات سیاست خارجی از جمله روند اجرای برجام و گزارش سه ماهه اجرای برجام (از ۲۷ فروردین لغایت ۲۶ تیر ۱۳۹۷) تبادل نظر شد، ادامه داد: در این نشست، وزیر امورخارجه گزارشی از تحولات منطقه‌ای، بین‌المللی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس تصریح کرد: ظریف با اشاره به فضای روانی ناشی از خروج آمریکا از برجام تاکید کرد که اقدامات آمریکا از سوی جهانیان با استقبال مواجه نمی‌شود.

نجفی اضافه کرد: وزیر امورخارجه ضمن تشریح اقدامات و برنامه‌ها برای مقابله با تحریم‌های آمریکا، تقویت انسجام داخلی، تقویت دیپلماسی اقتصادی و افزایش هماهنگی دستگاه‌های مختلف در پیگیری روابط خارجی با وزارت امورخارجه را مورد تاکید قرار داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در این جلسه، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز نقطه نظرات خود درباره موارد مذکور مطرح کردند. شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری، روند اعمال تحریم‌ها، بسته اروپا برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران و بهره‌برداری از ظرفیت توسعه همکاری اقتصادی با کشورهای مختلف، از سوی اعضای کمیسیون مورد اشاره قرار گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس