کد خبر 877968
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
روحانی

پس از اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی شایعات گسترده‌ای در فضای مجازی به راه افتاد.

به گزارش مشرق، پس از اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی شایعات گسترده‌ای در فضای مجازی به راه افتاد.

این طرح که با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید، تنها اجازه بکارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.

بیشتر بخوانید:

تعداد رسمی مدیران بازنشسته دولتی اعلام شد

همین موضوع باعث شد تا برخی ار روزنامه ها و بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی آمارهایی از خداحافظی مدیران دولتی از پست‌هایشان بدهند. در یکی از موارد، مطرح شد که 1700 تن از مدیران دولتی باید صندلی های خود را ترک کنند.

اما در همین رابطه جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌وگویی تصریح کرد: اینکه برخی اعلام کردند 1700 نفر مدیر بازنشسته داریم از اساس اشتباه است چرا که ما در کشور حدود 1000 نفر مقامات داریم.

وی افزود: درباره بازنشسته‌های دولتی الآن 15 استاندار و 14 معاون استاندار بازنشسته داریم که با این حساب در مجموع تعداد بازنشسته‌های دولتی 110 نفر هستند که حدود 12 درصد از میزان مقامات را شامل می‌شود.

به نظر می‌رسد دولت با اصلاح این قانون، می‌تواند گام مهمی در راستای جوانگرایی در بدنه مدیران ارشد بردارد و کمی از میانگین سنی مدیران دولتی بکاهد. در روزهای آینده باید دید کابینه دولت دوزادهم  چه تصمیماتی در این باره خواهد گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس