قنیطره.jpg

رزمندگان سوری در عملیات گسترده خود علیه داعش توانستند به حضور این عناصر تروریستی در استان قنیطره پایان دهند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه از ظهر روز چهارشنبه عملیاتی را برای پاکسازی مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش در جنوب استان قنیطره  آغاز کردند؛ هدف دیگر از از انجام این عملیات محاصره عناصر تروریستی داعش در جنوب غرب استان درعا و قطع ارتباط آنان با جولان اشغالی بود.

نیروهای ارتش سوریه در ساعات گذشته به عملیات خود علیه عناصر تروریستی داعش در جنوب در استان قنیطره (منطقه حوض یرموک) ادامه دادند و مناطق «صیدا، خان صیدا، لوبید، المقرز و واقعه» را به طور پاکسازی کردند و به کنترل درآوردند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات عملیات‌ انتحاری تروریست‌ها در جنوب سوریه

آخرین تحولات میدانی استان قنیطره

جزئیات حمله موشکی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مرکز تحقیقات وزارت دفاع سوریه

در جریان درگیری ها ده ها تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند و شماری دیگری هم به سمت جنوب غرب استان درعا متواری شدند؛ با پاکسازی صورت گرفته، نیروهای ارتش سوریه به حضور عناصر تروریستی داعش در جنوب استان قنیطره پایان دادند.

از شمال غربی استان قنیطره که با جولان اشغالی هم مرز هستد، خبر می رسد، عناصر تروریسی در مناطق «جباثا الخشب، طرنجه و ...»  همچنان ‌مخالف مصالحه با نیروهای ارتش سوریه و ترک مناطق اشغالی هستند.

اما عناصر تروریستی در مناطق غربی استان از جمله «بئرعجم، بریقه، رسم الاقرع» با نیروهای ارتش سوریه به مصالحه رسیدند و در حال آماده شدن برای تحویل سلاح های خود هستند.

به گزارش مشرق، با مصالحه و پیشروی های میدانی صورت گرفته تاکنون حدود ۷۰ درصد از استان قنیطره شامل مناطق شمالی، شرقی، مرکزی و جنوبی به کنترل نیروهای ارتش سوریه درآمده است؛

 در حال حاضر، بخش های غربی و شمال غربی استان قنیطره (هم مرز با جولان اشغالی) در اشغال عناصر تروریستی است و البته مذاکره با آنان برای رسیدن به توافق و مصالحه ادامه دارد.

از جنوب غرب استان درعا خبر می رسد، عناصر تروریستی داعش چندین خمپاره به سمت جولان اشغالی شلیک کردند و با این اقدامات درصدد هستند رژیم صهیونیستی را وارد درگیری جنوب سوریه کنند.

به گفته منابع میدانی، خمپاره پراکنی های عناصر تروریستی داعش با هماهنگی رژیم صهیونیستی صورت می گیرد چرا که آنان مشتاق هستند به بهانه این شلیک ها و نا امن شدن جولان اشغالی، مواضع نیروهای ارتش سوریه را در استان های درعا و قنیطره هدف قرار دهند.

از سویی دیگر، نیروهای ارتش سوریه عملیات را در جنوب غرب استان درعا از ارتفاع و شهرک الاشعری علیه عناصر تروریستی داعش ادامه دادند و موفق شدند مناطق مسکونی «جلین» و شرکت «لیبی» را در شمال شرق شهرک جلین به کنترل در بیاورند؛ عملیات در این محور تا رسیدن به مرزهای اردن و جولان اشغالی ادامه دارد.

در حال حاضر حدود ۲۳ شهرک، روستا و ارتفاع از جمله مناطق مهم «تسیل، حیط، نافعه، جمله، معربه، کویا و ...» در جنوب عرب استان درعا (هم مرز با جولان اشغالی و اردن) در اشغال عناصر تروریستی داعش است.

حدود هزار و ۳۰۰ تن از عناصر تروریستی داعش در مناطق اشغالی جنوب غرب استان درعا (منطقه حوض الیرموک) حضور دارند اما شمار قابل توجهی از سرکرده های میدانی آنان توسط صهیونیست ها به جولان اشغالی منتقل شده اند.

به گزارش مشرق، تاکنون نزدیک به ۹۵ درصد از خاک استان درعا به کنترل نیروهای سوری درآمده که مساحتی معادل ۲ هزار و ۶۸۰ کیلومترمربع است و فقط ۱۷۰ کیلومترمربع از جنوب غرب استان در اشغال گروه تروریستی داعش است؛ سایر گروه‌های تروریستی در مساحت ۵۰ کیلومتر مربعی در مناطق مصالحه شده استان درعا حضور دارند و وضعیت آنان در حال رسیدگی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 1
 • US ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
  48 5
  داعشم تو سوریه کارش تمومه....ایران باید حواسش به افغانستان باشه این گروه اونجا داره رشد میکنه
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
  29 8
  احتمالا پاکسازی از داعش هفته ها طول بکشد . چون برخلاف سایر گروه های تکفیری داعش سمج و سرسخت است و تا نفرات دارند می جنگند ....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس