زم

این‌که منافقی چون زم که از قاتل جوانان حزب‌اللهی در غائله دراویش یک «شهید» ساخته، بر موج گلایه‌های برخی از جوانان انقلابی از دولت سوار شود و اصطلاحا پاس گل تبلیغاتی به آن‌ها بدهد، سناریویی بیش نیست.

سرویس سیاست مشرق - در روزهای اخیر کلیپی از مصاحبه‌ی عروسک خیمه شب بازی محور سعودی-صهیونیستی، روح الله زم (گرداننده کانال تلگرامی آمدنیوز) در فضای مجازی منتشر شده که در آن، این عنصر وابسته به موساد، مدعی است که با یک طرح و برنامه امنیتی مشخص در سال ۹۶ برای ابقای ریاست جمهوری حسن روحانی فعالیت کرده است. گفتنی است که این مصاحبه ظاهرا با یک شبکه ماهواره‌ای مربوط به ضدانقلاب تجزیه‌طلب انجام گرفته است که پیش از این بارها با فرد اصلی پشت پرده‌ی «آمدنیوز»، کارگزار دستگاه اطلاعاتی سعودی، «سید مهدی جلالی تهرانی» هم مصاحبه کرده بود.

قطعا برای هر کسی که اندکی با اصول عملیات روانی  آگاهی داشته باشد، شنیدن این به اصطلاح «افشاگری» علنی و آشکار زم درباره فعالیت انتخاباتی برای رییس جمهور،   آن هم در چنین برهه و شرایطی، سناریوی پیش‌پاافتاده‌ای را که زم در حال اجرای آن است، کاملا آشکار می‌سازد.

ماجرا از این قرار است که اتاق فکر سعودی-صهیونیستی پشت آمدنیوز با رصد فضای سیاسی کشور در رسانه‌ها و فضای مجازی، به این نتیجه رسیده که وقوع برخی سوءمدیریت‌ها، اهمال‌کاری‌ها، اصرار بر تداوم برخی سیاست‌های اشتباه، تعلل در تعویض مهره‌های ناکارآمد و البته تلاطم در بازار ارز، سکه و خودرو، موجب شده که یک نوع ناراحتی و رنجش و بعضا یک نوع یاس نسبت به دولت و عملکرد آن ایجاد شود.

از یک‌ سو، شماری از چهره‌ها و گروه‌های وابسته به اردوگاه اصلاحات، موسوم به «رادیکال» ها، که از اتفاق در همین انتخابات سال ۹۶، بیشترین تلاش میدانی و مجازی را برای رای‌آوری مجدد حسن روحانی به خرج دادند، فرصت‌طلبانه و البته از روی بی‌اخلاقی مورد انتظار از این جماعت، در حال خالی کردن پشت چهره‌ی مورد حمایت دیروز خود هستند و به نوعی حساب خود را از دولت جدا می کنند.

از سوی دیگر، بخش‌هایی از فعالان اصولگرا، که از مدت‌ها قبل ناکارآمدی‌ها و ناکامی‌های مورد انتظار حاصل از برخی سیاست‌های داخلی و خارجی دولت را پیش‌بینی کرده بودند و به حق از مدت‌ها قبل نسبت به رویه‌های دولت منتقد بودند، اکنون با یادآوری آن انتقادها، ادبیات تندتری را علیه دولت به کار گرفته‌اند(که البته تا حد زیادی قابل درک است).

دقیقا در همین بستر است که عناصری که گسست، آشوب و درگیری‌های داخلی در کشور را به کمین نشسته‌اند و با دلارهای سعودی و هدایت اطلاعاتی تل‌آویونشینان شبانه روز به کار «نفرت پراکنی» در  فضای مجازی مشغول هستند، فرصت را مناسب دیده‌اند تا بر تنور اختلافات سیاسی داخلی هیزم بریزند تا به زعم خود در برابر هر گونه وحدت در بدنه حاکمیت برای مقابله با دشمنی بدخواهان، مانع ایجاد کنند.

در یکی دو هفته اخیر، سران قوا، ذیل هدایت رهبر انقلاب برای مقابله با زورگویی‌های جدید واشینگتن و اعمال تحریم‌ها، متحدتر شده‌اند و با همه کم و کاستی‌ها، تلاش دستگاه‌های مختلف حاکمیتی برای ارایه برنامه‌های اقتصادی، مقابله با فساد، خدمت‌رسانی و انسجام حاکمیتی شتاب و آهنگ بیشتری گرفته است.

آخرین مصداق آن، روز یکشنبه(۲۴ تیر) بود که رهبر معظم انقلاب با دعوت از رییس جمهور و هیات دولت، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه‌ی انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند. در همین جلسه، آقای روحانی خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت:  "همه‌ی تلاش خود را به کار می‌بندیم تا نکاتی را که بیان فرمودید، عملیاتی و اجرایی کنیم."

یک روز قبل‌تر از آن، در ۲۳ تیرماه، رییس جمهور در نامه‌ای به رییس دستگاه قضاء، درخواست کرد که این قوه ترتیبی اتخاذ کند تا خارج از نوبت به پرونده تخلف واردات خودرو رسیدگی شود. در آخرین خبر از روند رسیدگی به این موضوع، وزیر بازرگانی روز پنجشنبه(۲۸ تیر) از دستگیری یکی از اعضای موثر مافیای واردات خودرو در خوزستان خبر داد. ادامه این روند، نشان از همکاری موثر دو قوه کشور برای برخورد با بخشی از فساد اقتصادی در کشور است.

درباره آمدنیوز بیشتر بخوانید:

مغز متفکر آمد نیوز کیست؟ / متحد با صهیونیست‌ها و سعودی‌ها برای تجزیه ایران +تصاویر و فیلم

کارگاه دروغ‌سازی آمدنیوز چگونه از قاچاقچی و تروریست «شهید» ساخت؟ +عکس و فیلم

جلسات متعدد مجلس، دولت، سازمان برنامه، قوه قضاییه، و نشست‌های خبری متعدد دادستان و سخنگوی دستگاه قضاء، روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و... و. که در آن هم برنامه‌هایی برای مقابله با تحریم‌ها تدوین و ارایه می شود و هم گزارش‌هایی از روند برخورد با مفاسد و به کارگیری روش‌های اقتصادی جدید(مثل بازار ثانویه ارز) و حتی انتشار فهرست‌های دریافت‌کنندگان ارز دولتی و ...داده می شود، همه تحرکّات جدیدی است که نشان می دهد مسوولان قوا به لزوم تلاش شبانه‌روزی و سرعت بخشیدن به امور اصلاحی در جهت مقاوم‌سازی کشور در برابر دشمنی‌ها کاملا واقف شده اند و در حد بضاعت خود بر تلاش‌ها افزوده‌اند(که البته جای کار بسیار بیشتر و بهتر هم دارد).

در چنین شرایطی، به ناگاه موسس ظاهری یک کانال تلگرامی که اصولا با هدف فعال کردن گسل‌های تفرقه، سیاه‌نمایی مفرط، تبلیغ آشوب و البته تشویق تجزیه‌طلبی فعالیت می کند و اسناد ارتزاق آن از «شِکِل» های صهیونیستی و «ریال» های سعودی فاش شده است، در مصاحبه با یک شبکه تجزیه‌طلب از یک «طرح امنیتی» پرده برداری می کند که هدف آن "به کرسی نشاندن مجدد روحانی با هدف به ویرانی کشاندن کشور است. "

پیش از این چند باری تاکید کرده‌ایم که روح‌الله زم یک عنصر به شدت فاسد با اعتیاد شدید به مواد مخدر است که نه تحصیلات و مطالعه ای دارد و نه تا پیش از خروج از ایران چهره‌ای محسوب می شد. او صرفا نمود بیرونی مجموعه‌ای است که با پول و هدایت رابطین سعودی و موساد اداره و بازوی عملیات روانی آن‌ها محسوب می شود.

زم

محض تاکید باید گفت، هیچ کسی با کمترین بهره هوشی در هیچ تشکیلات امنیتی (حتی دستگاه اطلاعاتی کشوری مثل جزایر مارشال با جمعیت ۲۰ هزار نفری) «طرح امنیتی» که هنوز در حال اجراست و به سرانجام نرسیده، در روز روشن لو نمی دهد. این‌که ناگهان وسط گلایه‌های بخشی از بدنه جریان انقلابی کشور به دولت، «موسس» کانالی که به صراحت از «جنگ داخلی» و «عملیات تروریستی» علیه کشور دفاع می کند و  از قاتل جوانان حزب‌اللهی در روز روشن (محمد ثلاث) یک «شهید» می سازد و از سوی دیگر، برای دشمنان قسم خورده‌ی ملت ایران(از قبیل جان بولتون و رودی جولیانی و بن سلمان و نتانیاهو) مدیحه‌سرایی می کند، مدعی می شود که با «طرح امنیتی» آمدنیوز و امثال آمدنیوز، رییس جمهور اسلامی ایران در جایگاه خود ابقاء شد، به خودی خود رسوا بودن سناریوی تشدید اختلاف با هدف «وحدت شکنی» در حاکمیت را لو می دهد.

البته شکی نیست که برخی اظهارات، رفتارها، سیاست‌ها و ذهنیت‌های موجود در دولت اعتدال، آب به آسیاب بدخواهان کشور ریخته(و متاسفانه هنوز هم می ریزد) و اصطلاحا «دشمن-شاد-کن» می شود، لیکن این دعوی که رییس جمهوری اسلامی ایران که با رای ۲۳ میلیونی مردم همین مملکت برگزیده شده، محصول یک طرح امنیتی طراحی شده توسط امثال «آمدنیوز» است، نه تنها توهین به رییس جمهور، که توهین به ملت ایران است.

با وجود همه انتقاداتی که رسانه‌ها و جریانات سیاسی با شخص رییس جمهور محترم و دولت ایشان دارد و همه اشکالاتی که به برخی شیوه‌ها و سیاست ها داشته و دارند، هدف مطرح شدن چنین ادعاهایی را(از سوی مزدوران رسانه‌ای نشان‌داری چون روح‌الله زم) چیزی جز سوار شدن بر موج «گلایه‌ها» از دولت، با هدف تحریک گسل سیاسی در کشور نمی دانیم. برنامه‌ای که تشدید جو بدبینی و شکاکیت میان جناح‌های سیاسی را هدف گرفته که در نهایت حاصلی جز از بین رفتن هرگونه وحدتی در برابر دشمن ندارد.

بنا بر این، روی سخن ما در این مقال، بیش و پیش از هر کسی، با آن دسته از جوانان مومن و انقلابی است که در شرایط فعلی از دولت و شخص رییس جمهور گلایه‌های بسیار دارند و منتقد سیاست‌ها و رویه‌های دولت هستند، و از آن‌ها می خواهیم که مبادا با وزن دادن به اظهارات عنصر خودفروخته، مزدور و ضدمیهنی چون روح‌الله زم، وارد پازل بازی طراحی شده توسط اتاق فکری غربی-عبری-عربی شوند که هدف غایی و نهایی آن بعد از شکست در عرصه‌های میدانی در منطقه، تحریک گسل‌های سیاسی، اعتقادی، قومیتی در داخل کشور با هدف وحدت‌شکنی و سست کردن هر چه بیشتر توان مقاومتی کشور در شرایط «جنگ اقتصادی» است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 25
 • غیر قابل انتشار: 12
 • صدای حق IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  83 82
  واقعا چه دلیلی داره که دولت اجازه فعالیت به این کانال رو میده این کانالی که نظام و انقلاب رو نشونه‌ گرفته
  • محمد IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   3 0
   اخوی مثل اینکه شما یه مدته از روزگار عقبی. تلگرام خیلی وقته فیلتر شده در نسخه های ایرانی تلکرام هم مثل تلگرام طلایی اسن کانال و امثالهم مسدوده
  • IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   1 0
   دلیلش رو در دو قطبی سازی انتخاب های آینده و تخریب ناجوانمردانه رقبا میشود به وضوح دید
  • RO ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   3 2
   اينو ول كن !!باباش را بگو كه هنوز در جمهوري اسلامي و دولت روحاني پست داره !!
 • ناشناس IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  62 40
  در بین اعضای کابینه روحانی کسانی قرار گرفته اند که دانسته یا ندانسته دقیقا همسو با همین رسانه ها پیش میروند و گاها گوی سبقت را نیز از آنان در ارتباط با ناراضی کردن مردم ربوده اند . نارضایتی که در بین معلمان ایجاد شده علی الخصوص در سال جاری و تبعات آن که خواه نا خواه گریبان کشور را میگیرد هزینه و کار زیادی را از جانب زم و عیادی او میطلبید که از جانب وزیر نالایق آموزش و پرورش صورت گرفته . روحانی اگر راست میگوید باید کابینه معیوب را اصلاح کند تا حمایتهای مردم و رهبری را داشته باشد .
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  این حرومزاده به ته خط نزدیک شده
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  63 95
  این بی پدر به حضرت آقا توهین کرد
 • . NL ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  طرفی در کنار پدر گرامیش شیطان عکس گرفته ارزش شرح و بیان نداره -- یک مشت خود فروش وطن فروش...
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  60 77
  كثافت لجن
 • علي IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  49 77
  اين اخباركذب بخاطر أفراد كم عقلي است كه به دروغهاي اين كذاب جيره خور اسراييل وسعودي اعتماد وعضوكانالش ميشن
 • IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  47 73
  لعنت خدا بر سردمداران امثال آمد نیوز که هرگز روی آرامش بر مردم را برنمی تابند و برنامه های صهیونیسم را مو به مو اجرا میکنن
 • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  50 57
  پدر فاسدش این حیوان را تربیت کرده
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  50 69
  نتیجه قاچاق سیگار میشه چنین فرزندی
  • ایرانی مظلوم GB ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   1 1
   چه کسی اجازه قاچاق رو به پدر ایشان داده ؟!!!!!
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
  64 49
  روح الشیطان
 • IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  53 72
  امثال روح الله زم مثه دستمال کاغذی هستند که طی یک مدت وقتی استفاده شدند دور ریخته میشن... فعلا پروژه ضدانقلاب زم و علینژاد و اون روانی حسینی هست که روزی مهره سوخته میشن.
  • FR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   2 2
   مسیح علی نژاد داره کنار میره کم کم و حسینی ام همینطور اونا کارشون تنوم شد فقط این مونده واسه عملیات جنگ روانی سوریه سازی که اینم میره توی زباله دانه تاریخ
 • FR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  42 34
  نون قاچاق سیگار ، بهتر از ین نمیشه.
 • اربابتم نارفیق IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  48 45
  تف و خلط بی پایان به چهره ی کثافت و کثافت پرور این تن لش... روی هرچی شغاله سفید کردن.....
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  51 50
  آمد نیوز بیش از یک میلیون و ششصد هزار عضو داره که بدبختانه خزعبلات این وطن فروش را باور و منتشر میکنند.
  • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   1 0
   24 میلیون در سایه
 • US ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  98 31
  خداییش کار به این روح الله زم ندارم اما باید حق داد که این مسئولین در این مدت اینقدر گند زدن که یک فرد احمقی مثل این اینقدر اعتماد به نفس پیدا میکنه که بخواد نقش اپوزیسیون رو بازی کنه. مخصوصا اون نظر سنجی احمقانه اش در دی ماه، برای رئیس جمهور شدن. بینی و بین الله تقصیر خودمونه.
  • FR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   5 1
   البته مسئولین غرب زده گند زدن نه انقلابی
  • US ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   5 1
   دقیقا مصیبت اینجاست.
 • رسول طاهری IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  1 1
  شاید روح الله زم همه سناریو نبود ؛ اما نمی توان انکار کرد که او بخشی از سناریو ابقا بود (امیدوارم منتشر شود)
 • ایرانی FR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  2 1
  وقتی کسی تشنه باشه و آب تمیز بهش ندی هر آب کثافتی رو از تشنگی میخوره. مردم تشنه شفافیت و عدالتن. وقتی آقایون با مردم رو راست نیستن ناچارا هر مزخرفی رو قبول میکنن. همش تقصیر خودمونه.
 • IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  4 1
  روح اله زم (از ژن های آلوده)
 • IR ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  4 1
  تحویل بگیر وزیر جوان جناب آقای جهرمی ! حالا باز برو چی چی گرام رو ساپورت کن که در تلگرام بسته نشه .
 • فتح الله خندان TR ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  5 1
  این آمد نیوز و این جریانات قبیله گرا، توسط مثلث شوم و شرارت عبری ـ عربی و تــ ـ ... حمایت میشوند،
 • IR ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  3 1
  روح ا.. زم مهره اصلاح طلب هاست و با اصلاح طلب ها هماهنگی می کنه علت اینکه دولت روحانی تلگرام طلایی را فیلتر نمی کنه همینه . از روح ا... زم برای پیروزی در انتخابات بعدی می خواهند استفاده کنند
 • محمد IR ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  3 1
  کم وبیش اظهارات و سخنان زم را قبلا میشنیدم...فیلم حرف زدنش را اگه با دقت ببینید؛ طرز بیان و ادای کلمات و حرکات چهره و اشارات ؛ همه وهمه نشون میدند بدون شک روانیه
 • شاهرخ IR ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  2 1
  ملت ماچهل سال هست پشت این نظام وکشورشون هستند اینها که عددی نیستند اون کشورها که اینها راساپورتم میکنه هیچ کاری نمیتونه بکنه که برسه به اینها این همه مردم ما فداکاری کرده شهید داده خون داده متأسفانه مردم ما بارنج دارند زندگی میکنند هیچ فکری برای اسایش ورفاه مردم نمیکنند پس کجاست این عدالت
 • ناشناس IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  7 1
  کشتن این حیوان حلال است
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  2 1
  حالا مشرق تو چرا پشت دولت وایسادی?کار این دولت هرچه زودتر باید یکسره بشه
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  2 1
  همش زیر نظر وزارته
 • سلام US ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  23 0
  دشمن وجاسوس واین حرفها را ول کنید مردم بیشتر از جاسوس ودشمن به واقعیات مملکت آگاه شدن .
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  10 13
  این آدم یه شخصیتی داره که هیشکی چه موافق چه مخالف نظام ازش خوشش نمیاد کلا نچسبه
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
  4 13
  یعنی حرومزاده تر از این بابا مادر نزاییده،اگه به یه سگ یه بار غذا بدی تا آخر عمرش اگه تا حد مرگ بزنیشم گازت نمیگیره ولی این حرومزاده یه عمر خودشو اون باباش توی این حکومت خوردن،حالا طرف پاشوده رفته اون ور واق واق میکنه،جالب اینجاست که بیشتر حرف هاش هم چرت و پرت هستش،باید از باباش سوال کرد قبل از تولد این بابا چه ... رو انجام داده که این نمک به حروم رو پس دادن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس