کد خبر 875537
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
مرگ مشکوک نمایه

ساعت 22:30 نهم مهر سال 88 درگیری بین دو گروه از مهمانان مجلس عروسی در روستای نوروزآباد شهرک طرق مشهد هنگام دادن «شاباش به داماد» آغاز شد.

به گزارش مشرق، جوان 41 ساله ای که 9 سال قبل به علت خودنمایی در دادن «شاباش داماد» مجلس عروسی را به خون کشید، در زندان مشهد به دار مجازات آویخته شد و بدین ترتیب «شاباش مرگ» در مجلس عروسی دو نفر را به کام مرگ فرستاد!


ساعت 22:30 نهم مهر سال 88 درگیری بین دو گروه از مهمانان مجلس عروسی در روستای نوروزآباد شهرک طرق مشهد هنگام دادن «شاباش به داماد» آغاز شد.

درگیر و دار نزاع طرفین ناگهان تیغه چاقو به گردن جوان 30 ساله ای به نام «م- ع» فرو رفت و او خون آلود نقش بر زمین شد. اطرافیان بلافاصله مجروح این حادثه را به بیمارستان امدادی مشهد رساندند اما تلاش ها برای نجات وی به نتیجه نرسیدو این جوان بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربه کارد و خونریزی شدید جان سپرد.


با گزارش این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه و پلیس 110، دقایقی بعد نیروهای کلانتری طرق در محل حضور یافتند و با صدور دستورات قضایی شش تن از عاملان شرکت در نزاع و متهمان پرونده را دستگیر کردند اما بررسی ها نشان می داد که ضارب فرد 32 ساله ای به نام غلامعلی است که متواری شده بود. گزارش خراسان حاکی است؛ تلاش نیروهای انتظامی برای دستگیری متهم فراری این پرونده ادامه داشت تا این که پنج سال بعد قاضی سید محمد رضوی (بازپرس وقت شعبه 804 مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد) ادامه رسیدگی به پرونده جنایت در مجلس عروسی را به عهده گرفت.

بیشتر بخوانید:

دستگیری عامل قتل در جشن تولد

کشتن زن مسافرکش به خاطر یک تلفن‌ همراه

جزئیات اعتراف قاتل مریم فرجی

او بعد از مطالعه دقیق پرونده و با توجه به روزنه ها و سرنخ های موجود، دستورات ویژه ای را برای ردیابی متهم و رصدهای اطلاعاتی صادر کرد تا این که چند روز بعد، متهم در یکی از شهرهای خراسان رضوی در محاصره ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت چرا که آن ها نیز در تعقیب متهم بودند و مقام قضایی با اشاره به شناختی که ماموران اطلاعات و امنیت از ضارب فراری داشتند، از آنان خواسته بود با استفاده از امکانات تخصصی و فنی برای دستگیری وی اقدام کنند.

بنابراین گزارش، ضارب که در یک عملیات هماهنگ، دستگیر شده بود در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و بدین ترتیب بازجویی های تخصصی از وی ادامه یافت. این متهم در بازسازی صحنه جنایت که در دی ماه سال 1393 انجام شد در حضور قاضی رضوی گفت: آن شب من و چند نفر دیگر از همراهانم به یک مجلس عروسی در شهرک طرق دعوت شده بودیم اما هنگامی که قصد داشتیم به داماد «شاباش» بدهیم به علت خودنمایی و این که چه کسی اولین «شاباش» را می دهد بین ما و گروه دیگری از مهمانان درگیری رخ داد. در این لحظه صاحب مجلس عروسی، طرف مقابل را به داخل پذیرایی کشاند و ما هم به دلیل پایان یافتن مجلس عروسی از در حیاط خارج شدیم.

متهم این پرونده جنایی ادامه داد: در همین حال بود که یکی از دوستانم خودرواش را متوقف کرد و قصد داشت بین ما میانجی گری کند ولی من که مشروب خورده بودم و حال طبیعی نداشتم چاقویم را بیرون کشیدم و دوباره درگیری شروع شد ولی این بار به اشتباه دوست خودم را کشتم! درحالی که هیچ اختلاف قبلی با او نداشتم فقط به دلیل «مشروب خوری» حال خودم را نمی فهمیدم! ضارب ادامه داد: بعد از این حادثه به زابل گریختم و مدتی بعد قصد داشتم در سالگرد آن مرحوم خودم را تسلیم قانون کنم ولی در همان روزها بود که پدر مقتول هم فوت کرد و من از این کار منصرف شدم.

سال بعد هم وقتی دوباره تصمیم گرفتم با خانواده مرحوم صحبت کنم شاید بتوانم رضایت آن ها را بگیرم که در همین اثنا مادر مقتول نیز فوت کرد و من به هدفم نرسیدم به همین دلیل بعد از پنج سال فرار وقتی دوباره به مشهد بازگشتم توسط ماموران پلیس عملیات ویژه اطلاعات و امنیت عمومی خراسان رضوی دستگیر شدم. گزارش خراسان حاکی است با تکمیل تحقیقات در دادسرای مشهد، این پرونده به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و متهم پای میز محاکمه نشست.

بعد از چند جلسه دادگاه که در حضور وکیل مدافع متهم و اولیای دم برگزار شد در نهایت قضات با تجربه دادگاه رای به قصاص نفس وی دادند که رای صادر شده پس از اعتراض متهم در شعبه هفتم دیوان عالی کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت و تایید شد. بنابراین گزارش، با ارسال پرونده به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد وطی مراحل قانونی، مقدمات اجرای حکم قصاص نفس فراهم شد تا این که سپیده دم روز دوشنبه گذشته، قاتل مذکور که هم اکنون 41 ساله بود با حضور قاضی اجرای احکام پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.

این گونه بود که پرونده «شاباش مرگ» در مجلس عروسی بسته شد و بار دیگر مشروب خوری و خودنمایی قربانی گرفت.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 0
 • طاهری IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
  13 1
  اینم نتیجه فسادهاوخلافهای که توی عروسیها میشه متاسفانه اینطور مراسمها توی کشورمابدجورداره مردم رو فاسد میکنه از پارتی های مختلط بگیرتاانواع مشروب ومواد مخدرکه توی دوستاها تبدیل به رسم شده وبدون نبودن اونهامراسم برگزارنمیکنن به نظرم یه قانونی بزاریدوقبل از برگزارکردن مراسم عروسی مردم به اماکن گزارش بدن ومراسماتشون تحت نظرباشه بهتره
 • RO ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
  1 27
  این وحشی بازی ها فقط توی دهاتی ها و حاشیه نشین ها و مردم طبقات پست جامعه است . تهرانی و شمال شهری که توی عروسی هایشان از این اتفاق ها نمی افته

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس