کد خبر 875517
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
اسکیت

فدراسیون اسکیت درحالی مسابقات جهانی هلند را پشت سرگذاشت که اعزام نکردن چند قهرمان و گرفتن ارز دولتی و وضعیت نامناسب تغذیه ملی پوشان انتقاداتی را متوجه رئیس این فدراسیون کرد.

به گزارش مشرق، مسابقات جهانی اسکیت از ۱۰ تا ۱۸ تیرماه سال جاری با حضور تیم های سرعت و فری استایل بانوان و آقایان ایران به میزبانی هلند برگزار شد و بدون اینکه مدالی توسط ورزشکاران اعزامی کسب شود به پایان رسید. این در حالی بود که تیم ایران در دوره گذشته چند مدال کسب کرده بود.

عامل ناکامی تیم ملی 
تیم های ایران در شرایطی راهی این مسابقات شدند که به دلیل صادر نشدن روادید برای دو ورزشکار، با ترکیب کامل به مسابقات اعزام نشد. موضوعی که باعث وارد شدن انتقاداتی به مجموعه فدراسیون اسکیت شد. منتقدان فدراسیون اعتقاد دارند جا ماندن ترانه احمدی، لعیا عربی و علی شجاعی عامل مدال نگرفتن تیم های ایران در این مسابقات بود. اتفاقی که به خاطر صادر نشدن ویزای این ورزشکاران رخ نداد. 

پاسخ رئیس فدراسیون اسکیت
بهمن محمدرضایی رئیس فدراسیون اسکیت در این مورد به خبرنگار مهر گفت: اینکه عنوان شده فدراسیون توانایی گرفت ویزای این چند ورزشکار را نداشته منطقی نیست. اگر ما توانایی نداشتیم چطور برای سایر ورزشکاران گرفتیم؟ واقعیت این است که این اتفاق در همه رشته های ورزشی رخ می دهد. ما تمام تلاشمان را کردیم که بتوانیم ویزای همه ورزشکاران را بگیریم اما برخی اوقات سفارت کشور مقصد پاسخ منفی می دهد. 

وی افزود: با این حال ما از طریق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و آقای یوسف نژاد در فراکسیون ورزش مجلس این موضوع را پیگیری کردیم اما در نهایت موفق نشدیم ویزای آنها را دریافت کنیم. 

اتفاقات اخیر یک سوء تفاهم بود
محمدرضایی در مورد انتقاداتی که به اعزام این تیم ها به هلند صورت گرفته است گفت: روز سه شنبه در نشستی که با مسئولان ورزش استان اصفهان داشتیم اسناد و مدارک این سفر را ارائه کردیم که مشخص شد مواردی که مطرح می شود سوء تفاهم بوده است. حتی آقای مالکی که رئیس اسکیت استان اصفهان هستند نیز بعد از بررسی این اسناد و مدارک گفتند از بسیاری مطالبی که در فضای مجازی منتشر شده بی خبر بوده اند.​

ارز دولتی را چه کردید؟
«مسئولان فدراسیون برای اعزام تیم به مسابقات هلند حدود ۲۰۰۰۰ یورو ارز دولتی گرفتن که می بایست برای بازیکنان اعزامی هزینه می شد و پول تو جیبی داده می شد ولی حتی هزار تومان به بازیکنان ندادند و بازیکنان اعزامی نیز با ارز آزاد و با کمک هزینه شخصی به هلند رفتند».

این بخشی از اعتراض منتقدان به عملکرد فدراسیون است که محمدرضایی به آن چنین پاسخ داد: ما تیم را در شرایطی به هلند اعزام کردیم که یک ریال از ورزشکاران دریافت نکردیم. ضمن اینکه هزینه بیمه مسافرتی، هواپیما، هتل، ثبت نام مسابقات و ... را باید پرداخت می کردیم. بنابراین ارز دولتی را هزینه خود ورزشکاران کرده ایم و به هرکدام نفری ۱۰۰ یورو نیز به عنوان پول تو جیبی پرداخت کردیم. 

برای خورد و خوراک اردک شکار کردند!
یکی از ورزشکاران عنوان کرده بود به خاطر مشکلات تغذیه و کمبود وعده های غذایی گرسنه بوده و مجبور شده است اردک شکار کند! اتفاقی که هر چند کمی غلوآمیز به نظر می رسد اما از سوی منتقدان مطرح شده بود و رئیس فدراسیون باید به آن پاسخ بدهد. 

محمدرضایی این موضوع را به طور کامل رد می کند و می گوید: هیچ اهمالی در این زمینه صورت نگرفته است. هر چه ورزشکاران خواستند ما تهیه کردیم و در اختیارشان قراردادیم. نماینده وزارت ورزش حضور داشت و شاهد است که ما کم و کسری در این زمینه نداشتیم. حتی وقتی برمی گشتیم غذا هم اضافه آوردیم. 

پسر نایب رئیس با هزینه خودش آمده بود
حضور پسر یکی از مدیران فدراسیون در کنار تیم اتهام دیگری است که از سوی منتقدان به فدراسیون وارد است. محمدرضایی در این مورد نیز گفت: پسر نایب رئیس فدراسیون با هزینه شخصی به این مسابقات اعزام شده بود و اگر کسی مدرکی دارد که نشان دهد فدراسیون ریالی برای ایشان هزینه کرده است ارائه کند. ضمن اینکه ایشان مشاور بنده نیز هستند اما با هزینه خودشان به این مسابقات آمدند. این را هم تاکید کنم که مسابقات سرعت از ۱۰ تیر شروع شد و ۱۸ تیر به پایان رسید و اینطور نبود که مسابقات فقط یک روز باشد. البته مسابقات فری استایل فقط روز ۱۴ تیرماه برگزار شد. 

سفر پرحاشیه تیم های سرعت و فری استایل اسکیت به هلند درحالی به اتمام رسیده که منتقدان خواستار ورود وزارت ورزش به مراحل انجام این سفر و جاماندن چند ورزشکار هستند. در این میان هیات اسکیت اصفهان جدی ترین منتقد است که رئیس فدراسیون تاکید کرد در نشست روز سه شنبه با مسئولان ورزش اصفهان سوء تفاهم ها را برطرف کرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس