قنیطره.jpg

با پاکسازی این شهرک، تروریست ها در مناطق شرقی از جمله «المال» در محاصره نیروهای سوری قرار می گیرند.

به گزارش مشرق، از صبح امروز نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی یگان های هوایی، موشکی و توپخانه، عملیات پاکسازی مناطق اشغالی استان قنیطره را از لوث وجود گروه های تروریستی آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش سوریه در گام نخست عملیات از محور شمالی استان قنیطره و حومه شهرک های «جبا و ایوبه» مواضع گروه های تروریستی را در هم کوبیدند و موفق به پیشروی شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات عملیات نیروهای سوری در استان قنیطره اشاره کرد و گفت: نیروهای ارتش با حملات غافلگیرانه موفق شدند شهرک راهبردی «مسحره» را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و به کنترل خود دربیاورند.

در جریان درگیری ها برای آزادسازی شهرک راهبردی «مسحره»، دهها تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ در جریان عملیات پاکسازی این شهرک، «راکان دیاب» فرمانده هنگ ۱۳۷ گروه هفتم ارتش سوریه به شهادت رسید.

شهرک راهبردی مسحره دروازه ورودی شرق استان قنیطره محسوب می شود و از محور غربی تنها حدود ۱۲ کیلومتر با جولان اشغالی فاصله دارد و محور شمالی استان درعا را به مرکز استان قنیطره متصل می کند.

با پاکسازی این شهرک، تروریست ها در مناطق شرقی از جمله «المال» در محاصره نیروهای سوری قرار می گیرند؛ این شهرک از محور جنوبی و جنوب غربی به مناطق مهمی از جمله «ارتفاع راهبردی الحاره، ممتنه، نبع الصخر، ام باطنه و ...» متصل می شود.

شهرک مسحره در سال ۲۰۱۳ از کنترل نیروهای ارتش سوریه خارج شد و به اشغال عناصر تروریستی درآمد؛ گروه های تروریستی «هیات تحریر الشام، تیپ شهدای قنیطره، الویه العز، الویه الناصر و شماری از عناصر الویه الفرقان» در این شهرک حضور داشتند.

نیروهای سوری پس از تثبیت مواضع خود در این شهرک، عملیاتی را برای پاکسازی ارتفاع مهم «مسحره» آغاز کردند؛ همزمان جنگنده های ارتش سوریه به شدت مواضع تروریست‌ها را در منطقه مثلث مرگ در شهرک‌های «ام باطنه، المال، ممتنه و ارتفاع مسحره و...» هدف قرار می دهند.

نیروهای ارتش سوریه درصدد هستند پس از پاکسازی ارتفاع راهبردی «المسحره» به سمت شهرک های «المال، ام باطنه، نبع الصخر و ممتنه» پیشروی کنند؛ در حال حاضر، تروریست ها بر حدود دو سوم استان قنیطره از جمله مناطق غرب، جنوب و مرکزی تسلط کامل دارند.

به گزارش مشرق، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تروریست در مناطق اشغالی استان قنیطره حضور دارند و بیش از ۶۰ درصد از تجهیزات نظامی، کمک های غذایی و پزشکی آنان از طریق مرز جولان اشغالی و توسط رژیم صهیوینستی تامین می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 11
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  13 42
  علی برکت الله
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  41 63
  بدرود مزدورای کثیف اسراعیل و عربستان بعدش نوبت یمنه
 • آذر US ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  6 21
  چی میشه یکی جولان را به من هدیه بده
  • BE ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
   13 1
   جولان که قابلی نداره کل اسراییل مال شما
 • RO ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  23 13
  شهدای راه اسراییل ! چه حقارتی چه جنایتی چه باختی چه رسوایی افشایی وباورم نیست متحدباشی وقدس را بفروشی ! مرگ سزای اربابانتان وشما قربانیان بت بزرگ وبت کوچک ! عرب راچه شد !!! بن سلمان راشیطان خورد اما باید بمیرید تا ننگ شماراچاره ای کرد .
 • DE ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  17 13
  میگن زیبا کلام پیرهن سیاا پوشیده خخخخخ
 • محمد IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  20 16
  حرومزاده سر راهی بسوز تا میتونی منفی بده کار رفیقات تمومه مشرق منتشر کن
 • US ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  19 12
  خوبه همزمان دهن اردن و اسرائیلو با هم گل گرفتن
 • مرگ بر عربستان GB ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
  14 2
  ....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس