کد خبر 874378
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۶
خبر ویژه

رئیس‌ شورای مرکزی مجمع روحانیون، به بهانه درگذشت عباس امیرانتظام، پیام تسلیتی منتشر کرد.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

رئیس‌ شورای مرکزی مجمع روحانیون، به بهانه درگذشت عباس امیرانتظام، پیام تسلیتی منتشر کرد. خاتمی در این پیام در حالی از معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت موقت بازرگان به عنوان «فقید سعید» یاد کرد، که پیش از این به جاسوس و خیانتکار بودن وی شهادت داده است. عباس امیرانتظام پنج‌شنبه گذشته در ۸۶ سالگی درگذشت.

پیوند نهضت آزادی و برخی افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی هر چند به بیت آقای منتظری باز می‌گردد، اما عمق این آلودگی به ارتباطات حول و حوش انتخابات خرداد ۷۶ و پس از آن حوادث کوی دانشگاه تهران و فتنه تیر ۷۸ و سپس همکاری در فتنه ۸۸ باز می‌گردد. در هر صورت با عنایت به پیوند بی‌سرو صدای مدعیان اصلاح‌طلبی با گروهک نهضت آزادی، مناسب است یادداشت ۱۸ مهر ۶۰ خاتمی در روزنامه کیهان با عنوان «چه کسی آمریکایی است؟» را که به خیانت‌های گروهک نهضت آزادی و امیرانتظام‌ اشاره دارد مرور کنیم:
«آقای بازرگان، ضمن تاسف از خون‌هایی که ریخته می‌شود و اثاث و دارایی‌هایی که از بیت‌المال به هدر می‌رود به دفاع از «جوانان جانباز»!! و نونهالانی برخاستند که جگر کودکانشان و امید مملکت هستند به همان نظم و نسق که در بلندگوهای تبلیغاتی امپریالیسم خبری می‌شنویم و بدین ترتیب از کسانی دفاع به عمل آید که خشن‌ترین شکل آشوب را به فرمان رهبران خائن و فراری خود در متن انقلاب ناب و منحصر به فرد ایران برپا می‌کنند و بهترین فرزندان اسلام را از پای درمی‌آورند و کودکان خردسال را در آتش خشم کور خود می‌سوزانند و انبوهی از جوانان پاکباز و مومن و فداکار را ناجوانمردانه هدف رگبار قرار می‌دهند و هر آن کس را که دلش به عشق اسلام و انقلاب اسلامی می‌تپد، شناسایی می‌کنند تا در موقع مناسب به شهادت برسانند و کوچه و خیابان و بیمارستان و فروشگاه و بنیاد شهید و... را با بمب و نارنجک و کوکتل مولوتف به آتش می‌کشند و امروز آقای بازرگان برآشفته می‌شوند که حتی چرا به اینان آمریکایی می‌گویند. حادثه دلخراش انفجار بمب در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که به شهادت ۷۴ تن از نمایندگان ارجمند مردم منجر شد، مگر نشانگر اوج وحشیگری این از خلق بریدگان نیست؟ و مگر این عمل وحشیانه در حالی صورت نگرفت که دادگاه‌های انقلاب هنوز قاطعیت لازم را در برابر جریان شوم منافقین محارب از خود نشان داده‌اند.


آیا در برابر سیل خون و آشوب و ترور، آن هم در زمانی که مظلوم‌ترین انقلاب عالم، مورد بی‌رحمانه‌ترین تجاوزات نظامی، اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی است باید دست روی دست گذاشت و دست آدمکشان را در جنایت بازگذاشت؟ چرا چنین عاطفه و احساسی نسبت به این انقلاب مظلوم و رهبر مظلوم‌تر از آن و در برابر خون هزاران شهید که جرمی جز دفاع از حقانیت اسلام و تلاش برای نجات مستضعفان را ندارند ابراز نمی‌شود؟


آقای بازرگان! بسیاری از کسانی که امروز در همین دادگاه‌های انقلاب (که مورد اعتراض شمایند) تنها به خاطر دفاع از اسلام و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی، شب و روز زحمت می‌کشند، انسان‌های سرشار از عاطفه و رحمتند اما مسئولیت اسلامی و تعهد انسانیشان و نیز فرمان خدا، آنان را وا می‌دارد که قاطعانه در برابر آدم‌کشانی که موجودیت انقلاب و جمهوری اسلامی را به خطر انداخته‌اند بایستند و فساد را از ریشه برکنند.... وقتی که دولت موقت در اثر بینش ناسازگارش با محتوای انقلاب اسلامی و با سوءاستفاده از نام و اعتباری که به برکت اسلام و عنوانی که از رهبر انقلاب گرفته بود، راه آشتی دادن انقلاب اسلامی با آمریکا را برگزید، وقتی طعنه‌ها و لعن‌ها به جای اینکه متوجه آمریکا شود، نهادهای انقلاب و جوانان پرشور و دلسوزان به حال مستضعفان را هدف قرار داد وقتی که فریاد برآمد که انقلاب به پایان رسیده است و امروز باید با آرامش و متانت!! و منطق و دوراندیشی! به سازندگی بپردازیم و ملاقات با برژینسکی نشان داد که کدام سازندگی و نظمی مورد نظر است بسیار بودند جوانان پرشور ولی کم‌اطلاعی که این مواضع را با مواضع اصلی انقلاب و رهبری عوضی گرفتند و گروهک‌های مفسد انحصارطلب ملحد یا التقاطی، با هیاهو چنین وانمود کردند که جمهوری اسلامی و دولت موقت عین یکدیگرند و بدینوسیله توانستند بسیاری از این جوانان ساده‌دل را به سوی خود جلب و با کار مداوم آنان را برای چنین روز تلخی آماده سازند... تز آقای بازرگان آنجا که انساب آشوبگران به آمریکا برمی‌آشوبند، خود حکایتگر نوعی نگرش آمریکایی به مسائل است...


... امروز همان «جوانان پاکباز»! که شما به دفاع از آنان برخاسته‌اید چشم و گوش بسته به فرمان آقای رجوی و همپالگی‌هاشان و به کمک بازمانده‌های رژیم شاه و در هنگامه‌ای که نیروهای رزمنده جمهوری اسلامی درگیر دفن تجاوز رژیم آمریکایی صدام هستند به کشتار و تخریب دست می‌زنند. مراد از آمریکایی بودن نحوه‌ای از دید و بینش است که به سادگی ابزار دست سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا می‌شود و به خاطر برخورداری از همین دید و بینش، جریانی که شما در راس آن قرار دارید همواره از مواضع ضدآمریکایی جمهوری اسلامی البته با توجیهات گوناگون اظهار نارضایتی و حتی مخالفت قولی و عملی کرده است و چه نقصی در کار شما است که فردی چون امیرانتظام جاسوس و مزدور آمریکا تا سطح معاونت نخست‌وزیر و سخنگوی دولت موقت بالا می‌آید؛ لابد امیرانتظام هم آمریکایی نیست؟».


یادآور می‌شود دادگاه پس از ۱۵ جلسه محاکمه، امیرانتظام را به جرم انجام ملاقات‌ها و تماس‌های سری، ارائه اطلاعات و آگاهی به دشمنان انقلاب درباره مسائل و اطلاعات داخلی، فراری دادن سران فاسد رژیم شاه و مأموران سیاسی سفارت رژیم شاه در اسرائیل، به حبس ابد محکوم کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • FD GB ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  3 0
  داداش جان مردم هنوز دارند نادانی میکنند و به سادگی فریب چهارتا شعار آزادی و لخت شدن و شهوتی و ...را میخورن و خواهند خورد
 • IR ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  1 3
  وضع این مملکت فقط به دستان پر کفایت درست میشه
 • محمدم IR ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  1 0
  اصلاح طلبها میگن اینها جاسوس نیستن دروغ گفتیم خوب از کجا معلوم چهار سال دیگه دوباره نگن ما اشتباه کرده بودیم و جاسوس هستند؟؟؟؟؟؟
 • IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  1 0
  خوب منافق که میگن و همه به معنای آن آشنا هستیم همین است دیگر!!! فقط خواجه حافظ شیرازی نمیداند که اصلاح طلبان منافقان این عصر هستند
 • اکبر IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  1 1
  مشرق لعنت خدا و رسول خدا بر تو
 • CA ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  0 0
  برین گم شین جیره خورای ...
 • حميد DE ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  1 0
  بعضي داراي اين ظرفيت هستند كه اشتباهات خود را بپذيرند و جبران كنند و برخي تا اخر عمر بر اشتباهات خود پافشاري مي كنند اينو ديگه حذف نكن!
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  1 0
  یکی از درس هایی که مطالعه تاریخ به میده همینه ... شناخت شخصیت افراد در طول زمان
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
  0 1
  وقتی 7 نظر سانسور می شود و یک نظر درج می شود یعنی روز قیامت سختی در انتظار مشرق است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس