کد خبر 874348
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
استاندار نجف

استاندار نجف با بیان اینکه برخی از معترضان به اموال عمومی و دولت خسارت وراد کرده‌اند، اوضاع استان نجف اشرف را آرام گزارش کرد.

به گزارش مشرق، استاندار نجف اشرف امروز (شنبه) از بازگشت آرامش به این استان عراق خبر داد.

به گزارش وبگاه «النشره» لبنان، «لؤی الیاسری» بعد از حوادث دیروز این استان با رد ادعای برخی رسانه‌ها گفت که برخی از معترضان به اموال عمومی و اموال دولت آسیب زده‌اند اما دزدی و غارت صورت نگرفته است.

بیشتر بخوانید:

عربستان و حزب بعث اعتراضات جنوب عراق را سیاسی کردند

افزایش سطح هشدار امنیتی در عراق در پی ادامه اعتراض‌ها

استاندار نجف اشرف افزود: «اوضاع این استان آرام بوده و خبری از تنش‌ها نیست».

او وزارت برق و نیروی عراق را مسئول اعتراض‌ها و تظاهرات اخیر شهرهای عراقی دانست و گفت که به‌زودی فعالیت ریاست شورای اداری فرودگاه نجف متوقف خواهد شد.

دیروز (جمعه) شماری از معترضان به اوضاع بد خدمات رسانی و بیکاری در شهر نجف وارد فرودگاه بین‌الملل این شهر شدند و برای ساعاتی در پروازهای این فرودگاه اختلال ایجاد کردند.

استاندار نجف گفت که برای ممانعت از آسیب به اموال عمومی و جلوگیری از حمله به دفاتر دولتی، از نیروهای امنیتی درخواست کمک کرده و آن‌ها را در نزدیکی این مراکز مستقر کرده‌اند.

لؤی الیاسری تأکید کرد که اجازه نخواهند داد معترضان به دفاتر و مقر احزاب سیاسی و اموال شخصی آسیب وارد کنند.

تظاهرات اخیر در عراق از روز یکشنبه گذشته در اعتراض به بیکاری و شرایط بد خدمات دهی دولت در شهر بصره شروع شد و به شهرهای دیگر گسترش یافت.

مرجعیت دینی عراق و جنبش‌های «نجباء»، «عصائب اهل الحق» از تظاهرات مسالمت آمیز معترضان حمایت کرده و از مسئولان عراقی خواسته‌اند سریعا به مطالبات آن‌ها رسیدگی کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha