تحولات عراق

تروریست ها در همان ابتدا درصدد بودند با انجام عملیات انتحاری در ورودی های ایستگاه های دفاعی، خطوط دفاعی نیروهای بسیج مردمی را در هم بشکنند و در ادامه شهر « بلد» را نا امن کنند.

به گزارش مشرق، گروهی از هسته های خاموش گروه تروریستی داعش در جنوب استان صلاح الدین عملیاتی را برای نزدیک شدن به شهر سامراء علیه نیروهای بسیج مردمی انجام دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات عملیات تروریست های داعش اشاره کرد و گفت: عناصر تروریستی در گام نخست تلاش کردند به سمت منطقه « تل الذهب» در حومه شهر « بلد» در حومه جنوبی شهر سامراء حرکت کردند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروهای تیپ 43 بسیج مردمی عراق توانستند تحرکات تروریست ها را در این محور رصد کنند، افزود: نیروهای بسیج مردمی با کمین دقیق موفق شدند با کشته و زخمی کردن 10 تن از تروریست ها حملات را در این محور دفع کنند.

به گزارش مشرق، شماری دیگری از عناصر تروریستی داعش هم از متحمل شدن ضربات مهلک از منطقه درگیری متواری شدند؛ به گفته منابع میدانی، تمامی تروریست ها در این محور از عناصر انتحاری بودند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست ها در همان ابتدا درصدد بودند با انجام عملیات انتحاری در ورودی های ایستگاه های دفاعی، خطوط دفاعی نیروهای بسیج مردمی را در هم بشکنند و در ادامه شهر « بلد» را نا امن کنند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

عناصر تروریستی در تلاش بودند در چند مرحله خود را به حومه جنوبی شهر سامراء برسانند؛ شهرهای راهبردی بلد و سامراء در مسیر اصلی استان های بغداد و نینوا قرار دارند و به دلیل قرار گرفتن در شرق دریاچه الثرثار و غرب استان دیاله از اهمیت بالایی برخودار هستند.

از جزیره «الثرثار» در حومه غربی و جنوب غربی شهر بلد خبر می رسد، نیروهای اطلاعات بسیج مردمی در یک عملیات دقیق توانستند تحرکات گروهی از تروریست ها را در این محور رصد کنند.

نیروهای تیپ دوم بسیج مردمی و گروه دهم پیاده نظام ارتش عراق در ادامه عملیاتی را علیه تروریست ها در جزیره « الثرثار» انجام دادند؛ محدوده این عملیات از حومه دریاچه الثرار تا پل ژاپنی در حومه شمالی پایگاه « الحبانیه» امتداد دارد.

به گزارش مشرق، نیروهای عراقی درصدد هستند تمامی مناطق آلوده را در جریزه « الثرثار» از وجود هسته های خاموش داعش پاکسازی کنند؛ عناصر تروریستی داعش در ماه های گذشته جنایت های زیادی را در این محور علیه مردم انجام داده اند.

از حومه شهر بیجی در شمال استان صلاح الدین خبر می رسد، نیروهای عراقی در ادامه عملیات جست و جوی منطقه به منطقه موفق شدند گروهی از تروریست های انتحاری داعش را شناسایی کنند و در یک عملیات دقیق آنان را به هلاکت برسانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
  59 67
  چهار تا جنگنده و هلیکوپتر بلند کنید این بیشرفها رو نابودشون کنید
  • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
   6 3
   نمیشه قاطی مردم عادی هستند با این کار ممکنه خیلی بیگناه هم کشته شن.
  • علی م IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
   18 3
   چقدرداعشی اینجاهست هرحرفی علیه تروریستهابزنی فورا منفی می زنند.
 • علی IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  46 68
  لعنت به آل سعود کافر وهابی خبیث!
 • علی IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  43 66
  لعنت به آل سعود کافر وهابی خبیث!
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  14 2
  تامیتوانید درآنجا کشتار کنید تا هسته های خاموش داعش دود شوند و به ریر زمین بروند
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  15 9
  چرا این داعشیا تموم نمیشن؟
  • علی م IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
   11 8
   برااینکه به منفی زنها توجه کنی متوجه میشی چراتموم نمی شوند.
 • ایرانی IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  22 9
  سلام، مستحضر باشید چند نفر منافق بایه ترفندی درحال لجن پراکنی در آمار سایتها هستند...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس