عراق

نیروهای بسیج مردمی در طول مناطق مرزی در حالت آماده باش کامل هستند تا در برابر حملات احتمالی واکنش نشان دهند.

به گزارش مشرق، از مناطق مرزی مشترک غرب عراق و سوریه خبر می رسد، عناصر تروریستی داعش حملات سنگینی را علیه مواضع بسیج مردمی عراق انجام دادند تا شکست های خود را در شرق رود فرات جبران کنند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات عملیات تروریست ها اشاره کرد و گفت: حملات تروریست ها علیه نیروهای بسیج مردمی زمانی آغاز شد که آنان در شمال شرق استان دیرالزور ضربات سنگینی را از شبه نظامیان کُرد متحمل شدند.

این منبع میدانی با بیان این که تروریست ها با حمله به مواضع نیروهای بسیج مردمی درصدد تقویت روحیه خود و ایجاد پایگاه های جدید در مرزهای مشترک عراق و سوریه هستند، افزود: نیروهای بسیج مردمی در مرزهای مشترک عراق و  سوریه توانستند تحرکات تروریست ها را به طور کامل رصد کنند.

وی با توضیح این مطلب که تروریست ها حملات خود را با چند خودروی انتحاری علیه مواضع نیروهای تیپ ۲۸ بسیج مردمی آغاز کردند، گفت: نیروهای عراقی با موشک های ضد زره کورنت دو خودروی نظامی و انتحاری تروریست ها را هدف قرار دادند و منهدم کردند.

این منبع میدانی از دفع حملات تروریست های داعش در مرزهای مشترک عراق و سوریه خبر داد و گفت: نیروهای بسیج مردمی در طول مناطق مرزی در حالت آماده باش کامل هستند تا در برابر حملات احتمالی واکنش نشان دهند.

به گزارش مشرق، چند گروه از نیروهای بسیج مردمی، عشایر و نیروهای امنیتی عراق هم عملیاتی را از مناطق مرزی شمال غرب استان نینوا تا جنوب غرب استان الانبار در مرزهای مشترک با سوریه علیه هسته های خاموش داعش انجام دادند و موفق به تامین امنیت ۳۰۰ کیلومتر از خطوط مرزی شدند.

در این عملیات چند مقر مخفی، انبار سلاح و تجهیزات نظامی تروریست های داعش کشف و منهدم شد؛ نیروهای عراقی به منطور تامین امنیت مناطق مرزی و جلوگیری از نفوذ تروریست ها اقدام به نصب برج های مراقبت در طول خطوط مناطق مرزی کردند.

در حال حاضر، برج های مراقبت از حد فاصل مناطق مرزی «عراق - سوریه - اردن» در جنوب غرب استان الانبار تا شهر مرزی القائم به طول حدود ۲۴۰ کیلومتر نصب شده اند تا تحرکات هسته های خاموش داعش رصد شود.

به گزارش مشرق، نیروهای عراقی به منظور رصد تحرکات شبانه تروریست های داعش در مناطق مرزی دوربین های حرارتی نصب کرده اند و با استقرار دیوارهای بتنی درصدد تقویت امنیت نقاط مرزی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس