کد خبر 871075
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
الحدیده

یکی از مسئولان نیروهای مسلح یمن با اشاره به تصمیم امارات مبنی بر توقف عملیات در الحدیده، آن را نوعی اعتراف به شکست در جنگ و در راستای نجات جان مزدورانش دانست.

به گزارش مشرق، سرتیپ "یحیی محمد المهدی" از مسئولان نیروهای مسلح یمن  گفت: اینکه انور قرقاش وزیر مشاور امور خارجه امارات متحده عربی از توقف موقتی عملیات نظامی در ساحل غربی حدیده خبر داده است این یعنی اعتراف ضمنی به شکست.

با توجه به شکست سنگین امارات در ساحل غربی حدیده از جمله انهدام جدیدترین جنگ افزارها و کشته شدن بیشتر نیروهای این کشور و نیز محاصره نیروهای باقیمانده که امکان نجات آنان وجود ندارد،  توقف عملیات نظامی اعلام شده است آن هم پس از آنکه امارات قبل از آن با وضعیت هیستریک از تسلط بر فرودگاه حدیده خبر داده بود.

مانور فریبکارانه امارات برای نجات مزدورانش

به هر حال باید توجه داشت که امارات عملیات نظامی خود را متوقف نکرده و نخواهد کرد بلکه از آن به عنوان مانوری برای دروغ و فریبکاری بهره برداری می کند تا شاید بتواند مزدوران خود را با طرح توقف عملیات نظامی نجات دهد به این امید که روند امور خود را سرو سامان داده و در نقشه نظامی اش بازنگری کند و بتواند از باتلاقی که نیروهایش در آنجا بین ارتش و نیروهای مردمی یمن گرفتار شده اند، نجات یابد.

بیشتر بخوانید:

پشت‌پرده تصمیم امارات برای توقف جنگ با یمن

ائتلاف عربستان گزارش سازمان ملل را رد کرد

عملیات پهپادی یمن برای بمباران مواضع ائتلاف سعودی +فیلم

این در حالی است که این مزدوران از هر طرف به محاصره درآمده اند و هواپیماهای جاسوسی و جنگنده ها و قایق های جنگی نتوانستند این محاصره را شکسته وآنان را نجات دهند.

قول و تعهد امارات، قابل اعتماد نیست

المهدی در ادامه مصاحبه تاکید کرد: ملت یمن به رهبری عبدالملک الحوثی رهبر انقلاب و فرماندهی سیاسی ونظامی کاملا می دانند که امارات هیچ قولی درستی ندارد و به آن وفادار نیست و اعلام توقف عملیات نظامی چیزی جز مانوری نیست به این امید که شاید با استفاده از آن ارتش یمن از وظیفه خود باز بماند و در برابر این خبر که چیزی جز فریب مبارزان قهرمان نیست، تسلیم شود.

ارتش قهرمان و کمیته‌های مردمی فریب متجاوزان را نمیخورند

ارتش قهرمان یمن با پشتیبانی کمیته های مردمی و ملت بزرگوار یمن در کمین مزدوران هستند و در برابر هیچ وسوسه و نیرنگی از وظیفه خود دست برنخواهند داشت .

امارات در مورد اشغال فرودگاه حدیده نیز به دروغ متوسل شد و امروز نیز همان سناریو را تکرار می کند اما به شیوه ای جدید با این حال ما در برابر فریب آنان تسلیم نخواهیم شد  زیرا ملت یمن در طول چهار سال که از حملات تجاوزکارانه میگذرد، هوشمندی و زیرکی خود را به دنیا ثابت کرده و نشان داده است که سیاست نظامی و دفاع از یمن را به خوبی درک می کند و توانست پشت متجاوزانی را که از نقاط مختلف دنیا به یمن حمله آورده‌اند، به خاک بمالد.

هرچند بین توان متجاوزان و مقاومت تفاوت زیادی است، اما دلاوری نیروهای ارتش و دفاع مردمی دنیا را شگفت زده کرده است زیرا از جسم و جان خود قله های بلندی برای دفاع از ساحل ایجاد کرده و با ایمان خود قوی ترین ارتش های جهان را شکست داده اند؛ ارتش هایی که انواع جنگنده ها و هواپیماهای جاسوسی و قایق های جنگی در اختیار داشته و زره پوش ها و تانک ها و جنگ افزارهای خود را به کار گرفته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
    6 0
    درود بر مردم آزاده یمن