جهرمی

آذری جهرمی با انتشار پستی در اینستاگرام از طرح تاسیس مدرسه مجازی بومی برنامه نویسی کودکان به زبان مادری با همکاری دانشگاه شریف خبر داد.

به گزارش مشرق، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه شخصی اینستاگرامش از عملیاتی شدن طرح زیست بوم کودکان در فضای مجازی در کشور و اجرایی شدن برنامه نویسی به زبان مادری را به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های این طرح اعلام کرد که نه تنها در این پروژه کودکان مصرف کننده‌ صرف نیستند بلکه تولیدکنندگان این حوزه نیز خواهند بود.

زیست بوم کردن فضای مجازی، مسیری نوین برای مواجه کودکان با فضای مجازی است تا دیگر والدین بدون دغدغه کودکان خود را در این فضا بتوانند تنها بگذارند چرا که کودک به فراخور سن خود در مسیر محتوای فضای مجازی حرکت می کنند.
در متن پست وزیر ارتباطات آمده است:

کودکان، ثمره زندگی ما هستند. همانگونه که برای زندگی در فضای واقعی تربیت می‌یابند، نیاز به آموزش برای بهره‌مندی و مواجهه با فضای مجازی دارند. ۹ماه پیش طرح زیست بوم کودکان در فضای مجازی را آغاز کردیم و امروز در کمال مسرت در دانشگاه صنعتی شریف با کودکانی مواجه شدم که با فعالیت در یکی از زیر پروژه‌های زیست بوم کودکان با نام "برنامه نویسی به زبان مادری" برای برنامه نویسی، ساخت انیمیشن و نیز ساخت بازی توانمند شده‌اند. این عزیزان اکنون نه تنها صرفا مصرف کننده فضای مجازی‌اند، بلکه به چرخه تولید کنندگان محتوا پیوسته‌اند.
از روزگاری نه چندان دور که هنوز هم ادامه دارد، تنها راهکار مراقبت از کودکان در فضای مجازی، ممنوعیت فروش سیم‌کارت به افراد زیر۱۸ سال را بخوانیم پاک کردن صورت مساله بود، امروز با زیست بوم کودک به سمت توانمند سازی و آگاهی فرزندانمان و هدایت آنها برای تولید فرهنگ، تولید ثروت و در آینده‌ای نه چندان دور درخشش نام ایران بر تارک فضای مجازی حرکت خواهیم کرد.
تلاش خواهیم کرد در مدت کوتاهی، برای بهره‌مندی همه کودکان ایران زمین از این امکانات، "اولین مدرسه مجازی برنامه‌نویسی به زبان مادری" را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی نماییم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس