کد خبر 867593
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
قتل

مرد شیشه‌ای با انگیزه سرقت شش النگوی دختر عمویش او را در یکی از محله‌های شهر قدس (قلعه حسن خان) به قتل رساند. مقتول پیش از مرگ نام قاتل را در سررسیدی نوشت و هویت قاتل را فاش کرد.

به گزارش مشرق، شامگاه بیست و سوم خرداد امسال مردی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسر 28 ساله‌اش در خانه‌شان در حوالی بلوار مرزداران در شهر قدس (قلعه حسن خان) خبرداد. ماموران با حضوردر آپارتمان شماره 4، جسد زن جوان را کنار میز کوچکی در اتاق نشیمن یافتند. خانه بهم ریخته و استکان چای و ظرف میوه در آنجا قرارداشت.

این جنایت به قاضی امیر بی‌پروا، بازپرس کشیک قتل دادسرای شهر قدس گزارش شد و او همراه تیمی از ماموران اداره جرایم جنایی پلیس آگاهی در آنجا حاضر شدند. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که زن جوان براثر اصابت ضربه چاقو به گردنش به قتل رسیده و چند ساعتی از مرگش می‌گذرد.

بیشتر بخوانید:

سناریوی ساختگی قاتل برای جنایت خانوادگی

قتل عروس توسط برادر شوهرش به خاطر سوءظن به خیانت

شوهر مقتول به افسر تحقیق گفت: من نقاش ساختمانم، اختلاف و درگیری با همسرم نداشتم. عصر هر چه در زدم در را باز نکرد و با کلید آن را باز کرده ووارد شدم. همسرم به قتل رسیده و النگوهایش همراهش نبود.

ماموران در ادامه تحقیقات خانه مقتول را دوباره مورد بازرسی قراردادند که این بار کارد میوه خوری خون‌آلودی را کشف کردند. همچنین سررسیدی را در نزدیکی محل کشف جسد یافتند که لکه‌های خون روی آن و برگه‌هایش بود. زمانی که آن را بررسی کردند در یکی از برگه‌ها با خودکار نوشته شده بود قاتل پسرعمویم داریوش است.

با افشای این ماجرا پسر عموی مقتول به نام داریوش که معتاد بود تحت تعقیب پلیس قرارگرفت. ماموران برای دستگیری او به خانه‌اش در کرج رفتندکه او در آنجا نبود و خانواده‌اش از وی اظهار بی‌خبری کردند.

در جریان تحقیقات معلوم شد که او برای شرکت در مراسم عزاداری مقتول به شهر قدس بازگشته است. ماموران در آنجا حاضر شدند و متهم پیش از فرار دستگیر شد.

او در بازجویی پلیسی سکوتش را شکست و به جنایت اعتراف کرد. داریوش 30 ساله در اعترافاتش گفت: متاهلم و فرزند خردسالی دارم و نقاش ساختمان هستم. رابطه خوبی با دختر عمویم و همسرش داشتم. بعداز ظهر برای دیدن او که مثل خواهرم بود مقابل خانه‌اش رفتم.

چای و میوه آورد و از حال و احوال خانواده ام پرسید . کمی در آنجا شیشه مصرف کردم که با من دعوا کرد که چرا شیشه مصرف می‌کنم. خواست دیگر به خانه‌اش نیایم. پس از مصرف شیشه دچار توهم شدم. با دیدن النگوهایش برق آن چشمانم را گرفت. کارد میوه‌خوری مقابلم را برداشتم و به او حمله‌ور شدم. متهم به قتل ادامه داد: فریاد می‌زد و کمک می‌خواست. ترسیدم همسایه‌ها متوجه شوند که چاقو را به سمتش انداختم که گردنش زخمی شد. همین که زمین افتاد به زور النگوهای طلایش را در آوردم و به سرعت بیرون رفتم و به خانه‌ام در کرج بازگشتم. فکر می‌کردم زخمی شده و زنده می‌ماند. روز بعد نزد یک طلافروش رفتم و شش النگوی سرقتی را به مبلغ 4میلیون تومان فروختم. بعدکه فهمیدم جان باخته، شوکه شدم. در مراسم خاکسپاری وختم شرکت کردم که کسی به من شک نکند، اما خون مقتول دامانم را گرفت و بازداشت شدم.

هشدار به خانواده‌ها

قاضی اصغری زاویه، معاون دادستان شهرستان قدس به جام‌جم گفت: طلافروشی که طلاهای سرقتی را خریده بود بازداشت شد. در این پرونده شاهد بودیم که مرد معتاد در پی توهم ناشی از شیشه دست به سرقت مرگباری زده است.

وی افزود: افرادی که به سمت مصرف موادمخدر از جمله شیشه رو می‌آورند دست به جرایم خشن و جنایت می‌زنند که علاوه برگرفتار کردن خود جان و مال دیگران را هم به خطر می‌اندازند. این زنگ خطری است برای خانواده‌ها که بدانند مصرف شیشه چقدر می‌تواند خطرآفرین باشد و چه عواقب بدی را برای خود و دیگران به وجود آورد.

صدای درگیری شنیدیم

همسایه‌ها هنوز مرگ زن جوان را باور نمی‌کنند. یکی از زنان همسایه گفت: زن جوان و شوهرش، فرزندی نداشتند و از 9 سال پیش در این آپارتمان زندگی می‌کردند. او زن آرام و خوبی بود و همیشه در کارهای خیر مسجد محله فعالیت داشت. همه او را دوست داشتند و به همه کمک می‌کرد. آن روز صدای دعوا و سروصدا از خانه زن همسایه شنیدم، اما گمان کردم شاید با شوهرش دعوا می‌کند و مشکل خانوادگی است.

منبع: جام جم آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  86 19
  بعداز ظهر برای دیدن او که مثل خواهرم بود مقابل خانه‌اش رفتم!! خوب همین خواهر برداری بازی های غیر شرعی است که کار را به اینجا می کشاند. زن نامحرم نامحرم است و مثل خواهر بود هم معنی ندارد.
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   28 8
   بر پدرومادر امریکا لعنت که جوانان مارا شیشه ای کرده است.
  • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   13 17
   در صدا و سیمای ما چندان هم نامحرم نیست! حتی توی رادیو معارف هم با تداخل صداهای زن و مرد جوان تدریس دینداری می کنند! مشرق می تونی منعکس کنی؟
  • IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   13 23
   چطور زن خوب و فعالِ مسجدی میتواند بدون اطلاع شوهرش یک نامحرم را به خانه اش راه دهد و بنشیند و صحبت کند عاقبتش هم این شود .امان از دین منهای احکام ودستوراتش که اجازه شوهر بعنوان مالک منزل اگر اخذ میشد اکنون شاید آن زن زنده بود وزیر خاک نمیرفت .امان از غفلت و اعتماد به دیگران.
 • ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  9 3
  . کمی در آنجا شیشه مصرف کردم که با من دعوا کرد که چرا شیشه مصرف می‌کنم. خواست دیگر به خانه‌اش نیایم. پس از مصرف شیشه دچار توهم شدم. با دیدن النگوهایش برق آن چشمانم را گرفت. کارد میوه‌خوری مقابلم را برداشتم
 • ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  14 3
  شیشه را از کجا آورده
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
   34 0
   از شیشه فروشی
 • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  11 2
  میدونی، من فکر میکنم گاهی بهتره یه حریمی در خانواده ها باشه، حریم یک خانواده پدر، مادر و فرزندانشون هست تموم شد رفت.
  • IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
   1 6
   اقایان وصولگرا مشکل((( تجاوز))) نبوده که اینقدر حریم حریم میکنید.. مشکل قتل و سرقت و شیشه بوده... این مردک اگه طرف مقابل مرد هم بود اونم میکشت....مجبورین نظر بدین.. مغزتون جنسی شده کاملا....
 • IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  1 0
  چاقو را پرتاب کردم و فکر نمیکردم مرده باشد تحت تاثیر شیشه طلاها را سرقت کردم فردا که سر هوش بودی چرا طلاها رو فروختی
 • IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  7 1
  تمام معما در این جمله حل شده: «بعداز ظهر برای دیدن او که مثل خواهرم بود مقابل خانه‌اش رفتم». چقدر باید به ما بگویند دو نامحرم در یک خلوت خانه باشند، شیطان سومین آنها و در کمینشان است. بفرمایید. این هم واقعیت عینی.
 • ابراهیم رسولی IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  1 5
  کی بود شیشه رو انداخت گردن آمریکا !!!آمریکا که میخواست مواد مخدر رو در افغانستان ازبین ببره که با مخالفت روسیه و طالبان حامی آنها مواجه شد
 • IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  0 5
  بخدا دورع میکن شیشه کشیدم نفهمیدم من شیشه میکشم به خانواده وهمه احترام میکزارم
 • نیما IR ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  1 2
  بر سر ایران و ایرانی چه آوردند...چه شد آن تمدن بزرگ
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  4 1
  زنی که مرد نامحرم را ( هرچند فامیل نزدیک باشد ) در منزل خود بدون شوهرش راه دهد عاقبت بدی خواهد داشت/
 • ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
  7 1
  ما توی خیلی از کارها حکم خدا رو فراموش کردیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس