قاچاق

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: پلیس آگاهی ناجا با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص معدوم کردن کالاهای قاچاق مکشوفه مکاتبات بسیاری با مسئولین کشور انجام داد ولی متاسفانه موفقیت چشم‌گیری در این بخش نداشتیم .

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا مقیمی در گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان‌های کشور که صبح امروز برگزار شد با اعلام افزایش 48 درصدی ارزش ریالی کشفیات کالاهای قاچاق در سال گذشته، از اشاره مقام معظم رهبری نسبت به معدوم کردن کالاهای قاچاق و تلاش پلیس برای اجرایی شدن این فرامین خبر داد و اظهار کرد: پلیس آگاهی ناجا با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص معدوم کردن کالاهای قاچاق مکشوفه مکاتبات بسیاری با مسئولین کشور انجام داد ولی متاسفانه موفقیت چشم‌گیری در این بخش نداشتیم و علیرغم یکی دو بار معدوم شدن این کالاها شاهد تاثیر چشمگیر آن در جامعه نبوده‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به دستاوردهای پلیس آگاهی در بخش مبارزه با جرائم جنایی گفت: طی سال گذشته چندین پرونده قتل زنجیره‌ای، سرقت مسلحانه از بانک‌ها و تجاوزهای سریالی و زنجیری کشف شد و همکاران ما در یکی دو استان و چند شهر بزرگی که چنین جرائمی رخ داده بود موفق به دستگیری مجرمان شدند.

مقیمی اضافه کرد: همچنین به دنبال تلاش همکاران ما در معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی 2500 نفر در پرونده‌های مرتبط با قتل،‌ 1400 متجاوز و 700 نفر سارق مسلح دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

روایت تازه از پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو

کشف پرونده‌های ویژه اقتصادی با ارزش 15 هزار میلیارد تومان

رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه با اشاره به برخورد پلیس آگاهی با جرائم اقتصادی گفت: به دنبال تلاش‌های انجام شده در این بخش شاهد رشد پرونده‌های مکشوفه در سال گذشته بودیم و  کشف پرونده‌های زمین‌خواری به میزان 20 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش کشف پرونده‌های فرار مالیاتی از افزایش کشفیات پرداخت تسهیلات غیرمجاز به میزان 59 درصد خبر داد و گفت: علاوه بر این موارد در پرونده‌های ویژه نیز عملکرد قابل توجهی داشتیم و 153 هزار میلیارد ریال ارزش پرونده‌های این بخش بوده است.

به گفته مقیمی طی سال‌های گذشته 9 فقره قاچاق سازمان‌یافته و 56 هزار پرونده جعل و کلاهبرداری کشف شده است.

تکمیل بانک اطلاعات چهره با 37 میلیون چهره‌نگاری

رئیس پلیس آگاهی ناجا در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تیم‌های DVI تشخیص هویت پلیس آگاهی آمادگی حضور در صحنه‌های مختلف در سراسر کشور را دارند از مشارکت این تیم‌ها در حوادث مهم سال گذشته از جمله سقوط هواپیما، زلزله کرمانشاه و عملیات تروریستی خبر داد و افزود: خوشبختانه با توجه به ثبت 37 میلیون چهره‌، بانک اطلاعاتی چهره‌نگاری پلیس آگاهی در مجموعه تشخیص هویت تقریبا تکمیل شده و ما امروز می‌توانیم بگوییم که توانسته‌ایم از اثر انگشت باقیمانده در صحنه جرم نمونه پروفایل ژنتیکی استخراج کنیم که در دنیا کم سابقه است.

مقیمی با اشاره به اهداف در نظر گرفته شده برای سال جاری نیز خاطر نشان کرد: با توجه به خط و مشی اعلام شده از سوی فرماندهی نیروی انتظامی و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری در نظر داریم تا خدمات انتظامی در پلیس آگاهی را به میزان 70 درصد افزایش دهیم و همزمان، زمان ارائه خدمات را به 50 درصد زمان فعلی کاهش دهیم و با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم جرائم مرتبط با حوزه پلیس آگاهی را به میزان 10 درصد کاهش دهیم.

به گفته رئیس پلیس آگاهی ناجا، مبارزه با ورود کالای قاچاق، برخورد با سرقت و همچنین مبارزه با جرائم خشن و اقتصادی جزو اولویت‌های اصلی پلیس آگاهی در سال 97 است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس