یوسف نژاد

عضو هیئت رئیسه مجلس از ارسال نامه ۱۰ تن از نمایندگان به هیئت رئیسه پارلمان برای ارجاع تخلفات بانک مرکزی از قانون به دستگاه قضا خبر داد.

به گزارش مشرق، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه 10 تن از نمایندگان به هیئت رئیسه پارلمان پارلمان خبر داد و گفت: این نمایندگان طی این نامه خواستار اعمال ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس و ارجاع تخلفات از قانون توسط بانک مرکزی به دستگاه قضا شدند.

وی افزود: نامه مذکور برای رسیدگی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده است و در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح ماده 236 آئین‌نامه داخلی پارلمان اظهار داشت: طبق این ماده  هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنها را مشاهده کنند، این موضوع بلافاصله از سوی هیئت‌رئیسه پارلمان جهت رسیدگی به کمیسیون مربوطه ارجاع می‌شود.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: کمیسیون ذیربط نیز حداکثر ظرف 10 روز موضوع را بررسی و در صورت وارد بودن، گزارش خود را از سوی هیئت ‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد پس از آن در این باره در صحن علنی رای‌گیری انجام شده و در صورتی که نمایندگان رای مثبت دهند پرونده جهت رسیدگی به قوه قضائیه ارجاع می شود.

متن نامه به شرح زیر است: 

«با عنایت به وضعیت به وجود آمده برای موسسه کاسپین و فرشتگان به نظر می‌رسد که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی عدم رعایت شئونات و نقض اجرای قانون و اجرای ناقص قانون توسط بانک مرکزی معمول شده است. بدین وسیله خواهان اعمال ماده 236 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد بانک مرکزی هستیم. البته تلاش‌ها و کوشش‌های بانک مرکزی برای تحقق خواسته سپرده‌گذاران موسسات فوق‌الذکر هم قابل توجه بوده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس