ضرغامی نمایه

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: خیلی ها ممکن است در لباس انقلاب باشند و جایگاه هایی هم داشته باشند اما خوی و رفتار طاغوتی داشته باشند و از این دست افراد خیلی هم زیاد داریم.

به گزارش مشرق، عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بعدازظهر امروز در ششمین مراسم سالگرد ارتحال سردار احمد قدیریان، اظهار داشت: سردار قدیریان قبل از انقلاب از مجاهدان بود و بارها دستگیر و شکنجه شد و زحمات بسیاری کشید برای پیروزی انقلاب اسلامی و پس از انقلاب هم این روند را ادامه داد و سرمنشا خدمات بسیاری شد.

بیشتر بخوانید:

برخی آقایان مثل «مارکوپولو» همیشه در سفر هستند!

وی گفت: سردار قدیریان در دستگاه های مختلف از جمله دستگاه قضایی در کنار شهید بهشتی و دیگر سنگرها فداکارانه و مجاهدانه خدمات بسیاری را انجام داد و این اقدامات را با اعتقاد کامل به ولایت و آرمان‌های انقلاب اسلامی انجام داد.

ضرغامی افزود: اینکه همه از این سردار به نیکی یاد می کنند نشان دهنده صداقت آن مرد بزرگوار است.

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما تصریح کرد: در قرآن داریم که عاقبت زمین برای متقین است. ببینید قارون از نزدیکترین های به حضرت موسی بود اما این فرد که خودش در دستگاه دین و نبوت بوده اگر یک صفت ناجور در وجودش باشد چه می شود؟ قارون همراه و فامیل موسی بود اما یک خوی برتری جویی و جمع آوری ثروت و قدرت از هر طریقی در وجودش بود و این یک ویژگی برجسته وی شد.

وی گفت: فرعون او را شناخت و ویژگی هایش را شناخت و به اصطلاح یارگیری کرد،  قارون هم به دستگاه نبوت چسبید و هم از فرعون بهره می برد و در داستان حضرت سلیمان و برخورد وی با رهبر مورچه ها هم این نکته به‌نحو دیگری تکرار می شود که مردم به زندگی آنها نگاه می کردند و غبطه میخوردند که چرا ما چنین زندگی نداریم.

ضرغامی ادامه داد: ببینید امروز شکاف اقتصادی و تبعیض های زیاد یکی از مشکلات کشور ما شده، چرا امروز اینقدر اعتراضات زیاد شده و مردم کم تحمل شدند؟ چون می بینند که عده‌ای چه زندگی برای خود بهم زدند و تحمل نمی کنند.

عضو شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد: خیلی ها ممکن است در لباس انقلاب باشند و جایگاه هایی هم داشته باشند اما خوی و رفتار طاغوتی داشته باشند و از این دست افراد خیلی هم زیاد داریم.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن از داستان قارون نتیجه می گیرد که دیدید سرنوشت او چی شد با همه شکوه و قدرت و جبروت ظاهری که داشت؟ بنابراین هر کس برای خدا کاری انجام می دهد آخر و عاقبت کار وی از ابتدای کار او بسیار آسان تر و بهتر است.

ضرغامی افزود: وقتی ما در ابتدا اورانیوم نداشتیم برای غنی سازی که به جهت پزشکی نیاز داشتیم و دشمنان به ما ندادند و بعدها دیدند که ما خودمان راه رفتیم به تعدادی مشخص در برجام راضی شدند بنابراین در ابتدا کار و مسیر سخت است ولی پس از آن راه برای او هموار می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مرحوم قدیریان روحیه خاصی داشت، روحیه جوانی داشت و انقلابی و ولایی بود و با تعصب در مسیر ولایت قدم بر میداشت و یار صدیقی برای رهبری انقلاب اسلام به حساب می آمد.

وی گفت: آدمی که اخلاص دارد و برای خدا کارمی کند و پشت سر ولایت خود ایستاده و با اعتقاد کامل کار می کند، خدا آنها را هدایت می کند. برخی اینطور نیستند و وقتی کاری برای رهبری انجام میدهند، یک کاری هم برای خودشان انجام میدهند.

ضرغامی در پایان خاطرنشان کرد: شاخص و میزان در این نظام ولایت فقیه است، اگر سردار قدیریان چنین مقامی پیدا کرده به دلیل همین ویژگی وی بود، اخلاص صداقت و اعتقاد کامل وی به ارزش ها باعث عاقبت بخیری آن مرحوم شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
  4 7
  ماشالله در هر حوزه ای صاحب نظر هستی
 • مرتضى IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
  1 1
  وهمينطور رفتار داعشى

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس