کد خبر 865328
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
مالیات

بر اساس مکاتبه رئیس سازمان مالیاتی و رئیس سازمان ثبت اسناد کشور، دفاتر ثبت اسناد بایستی تنها ۴۵ درصد ارزش معاملاتی ملک مندرج در مفاصا حساب مالیاتی را به عنوان معیار وصول حق ثبت دریافت کنند.

به گزارش مشرق، سیدکامل تقوی نژاد در مکاتبه ای با رئیس سازمان ثبت اسناد کشور، در خصوص تصویب ارزش معاملاتی  سال 96 توسط کمیسیون تقویم املاک شهر تهران تاکید کرد، با توجه به عدم رعایت ابلاغ نامه هیئت وزیران در خصوص تعیین میزان درصد ارزش معاملاتی املاک ماخذ محاسبه سایر عوارض و وجوه برای اجرا در سال97 بر اساس 45 درصد ارزش معاملاتی سال  96 از سوی برخی دفاتر اسناد و با توجه به اینکه ادارت امور مالیاتی 100 درصد مبلغ ارزش معاملاتی ملک را در مفاصا حساب مالیاتی موضوع ماده 187 قانون امور مالیاتی درج و اعلام میکنند، بنابراین دفاتر مذکور باید فقط 45 درصد اعلامی را مبنای مطالبه و وصول وجوه قانونی نظیر حق الثبت(سند) قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده شرکت‌های کاغذی با سودهای میلیاردی

لذا به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان دستور فرمایید موضوع رعایت نصاب تعیین شده در مصوبه مذکور برای اجرا در سال جاری به اطلاع دفاتر اسند رسمی رسانده شود.

به گزارش تسنیم، برای نقل و انتقال مسکن ابتدا باید مالک و  خریدار به اداره و یا دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنند، سپس مالک با دریافت اسناد مربوطه باید مطالبات  سازمان مالیاتی و شهرداری را پرداخت کند. در نهایت با مراجعه مجدد به اداره یا دفاتر ثبت اسناد بایستی حق ثبت سند به صورت برابر از طرف خریدار و مالک پرداخت شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس