محمد الهی بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون

بازیگر سینما و تلویزیون گفت:وزارت ارشاد باید همانگونه که ازکارگردان نمونه کارمی‌خواهد تامجوزساخت فیلم به او بدهد برای بازیگری نیز از چنین روشی استفاده کند اماچنین فیلتری در عرصه بازیگری وجود ندارد.

به گزارش مشرق، محمد الهی بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون  درباره ویژگی‌ سریال‌های ماه رمضان گفت: سریال‌هایی که مختص ماه مبارک رمضان هستند پیامشان به مخاطبان این است که در ماه رمضان تنها نباید دهان روزه باشد بلکه باید در زمان روزه تمام اعضاء و حتی کلامی که استفاده می‌شود در روزه باشند. وقتی چنین نکاتی در طول یک ماه رعایت شود بالطبع در وجود فرد شکل گرفته و در تمام طول سال سعی در ادا و تکرار آن می‌کند و این بسیار خوب است.

بیشتر بخوانید:

مهوش افشار پناه: روابط سالمی در سینما در جریان نیست

لیلا بوشهری: خیلی بازیگران زن سینما پس از طلاق پر کار شدند

وی در همین راستا افزود: این سریال‌ها همچنین به مخاطبان تلنگر می‌زنند که باید به فکر همنوع باشیم و به ایتام کمک کنیم. همچنین در این ماه خدا نباید دروغ گفت و کار خطایی انجام داد. رعایت این اعمال در ماه رمضان حکم تمرین و ورزش را دارند تا فرد در سایر روزهای سال نیز بتواند در رعایت مسائل زندگی موفق عمل کند. هر چیزی باید تکرار شود تا پس از نهادینه شدن، زمینه‌های انجام آن ایجاد شود.

این بازیگر درباره کارهای هنری خود به مناسبت ماه مبارک رمضان بیان کرد: در سریال "عمارت پدری" برای ماه مبارک رمضان بازی کرده‌ام. کارگردانی این مجموعه به عهده منصور فلاح بود، سریال "بگو کی هستم" هم به کارگردانی منصور فلاح را نیز در اصفهان برای ماه مبارک کار کردیم که قرار بود از شبکه سه سیما پخش شود اما به شبکه آی فیلم برای پخش انتقال یافت.

الهی در ادامه تاکید کرد: در سریال‌های ماه رمضان بازیگران بیشتر دیده می‌شوند، چون مخاطبان سعی دارند بیشتر مخاطب فیلم و سریال‌های ایرانی باشند. تنها ماهی که توفیق دارد بیشترین مخاطب را گرد خود جمع کند ماه مبارک رمضان است چون مردم ما معتقد و علاقمند به اجرای احکام اسلامی هستند به همین خاطر در صورتی که شرایطی برای حضور در سریال‌های رمضانی فراهم شود بازی کردن در این ماه بسیار دلچسب و خوب است و بازیگر دیده می‌شود.

وی وضعیت عرصه بازیگری را نامناسب دانست و توضیح داد: من از سالها پیش تاکنون به طور حرفه‌ای در بازیگری فعالیت می‌کنم اما درحال حاضر آنقدر دست در این حرفه زیاد شده است که تجربه بازیگر جایگاهی ندارد و یک تازه وارد حتی با دادن پول نه تنها نقش می خرد بلکه روی انتخاب‎های دیگر آن مجموعه اظهارنظر می‌کند. من که تحصیلات و تجربه‌ام بازیگری است و به طور حرفه‌ای بازی می‌کنم امرارمعاشم از این راه است ولی متاسفانه ما در حال فراموش شدن هستیم و این بسیار بد است.

بازیگر سریال "کت جادویی" در ادامه افزود: امیدوارم در عرصه هنر انجمنی وجود داشته باشد تا اگر کسی قصد بازی کردن داشت از این انجمن و فیلترهایش عبور کند. در حال حاضر اصلا شیوه انتخاب بازیگر مهم نیست، کسی را از خیابان و بنگاه پیدا می کنند و می گویند برایمان بازی کن و هیچکس نیست که حضور یا غیبت بازیگران در مجموعه‌ها را ارزیابی کند.

الهی درباره راهکار پیشنهادی خود در زمینه بازیگری اظهار کرد: وزارت ارشاد باید همانگونه که از کارگردان نمونه کار می‌خواهد تا مجوز ساخت فیلم به او بدهد برای بازیگری نیز باید از چنین فیلتری استفاده کند.

وی با اشاره به این که تا کنون پیشنهادی برای پرداخت پول و دریافت نقش به او نشده، افزود: در عرصه بازیگری زحمت کشیده و تجربه کسب کرده‌ام و  اگر تهیه کننده‌ای یا هر شخص دیگری برای بازی چنین پیشنهادی بدهد به من توهین کرده است، بنابراین اگر برای من این اتفاق روی دهد به گونه ای دیگر جواب می دهم. این پیشنهادات معمولا به کسانی داده می‌شود که دوست دارند دیده و  تشویق شوند.

الهی درباره فعالیت‌های دیگر خود بیان کرد: با توجه به این که از تئاتر وارد عرصه هنر شده ام و تعلقات من تئاتر است و در حال کارگردانی نمایشنامه‌ای برای اجرا روی صحنه هستم.
 

وی درباره اثر دیگرش خاطرنشان کرد: نمایشنامه دیگری هم که نوشته فرهاد نقدعلی است را برای اجرای عمومی در تهران و مشهد روی صحنه می‌برم. در این کار کنار کارگردانی، به عنوان بازیگر نیز حضور دارم و برای انتخاب بازیگران نیز در حال بررسی و رایزنی با برخی افراد چهره در تئاتر هستم که اگر محقق نشد از بازیگران تئاتری که با آنها هم دوره و هم بازی بوده ام استفاده می‌کنم و بعد از بازنویسی مختصری در متن اثر انتخاب بازیگران را شروع می‌کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس