کد خبر 863036
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
حجت الاسلام رحیمیان

در حالی که رسانه‌های یک جریان سیاسی و منتسب به بیت امام تخریب حجت الاسلام رحیمیان را در دستور کار قرار داده‌اند، بازخوانی نامه امام خمینی (ره) برای آنان محل تأمل خواهد بود.

به گزارش مشرق؛ تخریب حجت الاسلام رحیمیان از سوی رسانه‌های یک جریان سیاسی در حالی صورت می‌گیرد که امام خمینی (ره) با پیش بینی چنین روزی در تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی، طی نامه‌ای خطاب به ملت ایران، بر تعهد و سلامت و امانت‌داری ایشان شهادت می‌دهند. نامه حضرت امام (ره) به این شرح است:
 

موضوع: تایید مراتب امانتداری و خدمات آقایان حسن صانعی ، سید هاشم رسولی محلاتی و محمد حسن رحیمیان

مخاطب: ملت ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین ، و الصلوه علی محمد و آله الطاهرین .

انگیزه اینجانب در نوشتن این چند سطر، ادای حق اخوت نسبت به شخصی که ازجمله سابقه دارترین دوستان وفادارم بوده و اکنون نیز می باشد. و چون احتمال قریب می دهم که پس از درگذشت من کسانی که با من نظر بی مهری دارند با بعض دوستان عزیزم بدرفتاری نمایند و مورد تهمت غیر اسلامی - انسانی قرار گیرند احتمال تکلیف دادم که ادای شهادت بنمایم ، و بیشتر کسی که از دوستان من ممکن است مورد هجوم شود برادر و فرزند عزیزم آقای آقا شیخ حسن صانعی - حفظه الله - است که در امور مالی و وجوه شرعیه از دیگران بیشتر دخالت داشته ، و شاید از این ناحیه خدای نخواسته به ایشان تهمتی وارد شود.

لهذا من ، بینی و بین الله شهادت می دهم که از اول زمانی که با من آشنا شده و متصدی امور مالی گردیده اند- چه قبل از 15 خرداد و تبعید من به خارج ، و چه پس از بازگشت ازتبعید، و چه اوقاتی که انفرادی متصدی بودند، و چه پس از آنکه به واسطه زیادی کار وبعض مصالح با شرکت جنابان :

آقای حاج سیدهاشم رسولی و آقای رحیمیان -حفظهماالله تعالی - متصدی شده اند - با کمال صداقت و امانت و صمیمیت بوده و هستند، و دیناری تجاوز و تعدی به وجوه شرعیه ننموده اند، و با تمام همت وجدیت و حسن نیت ، اینجانب را اعانت نموده ، و هرگز چشمداشت مادی نداشته و ندارند و اکنون نیز که با آقایان مذکور به اعانت اینجانب صرف عمر می نمایند، تمام این آقایان امین و صالح وخدمتگزار به اسلام می باشند.

خداوند تعالی اینان و همه خدمتگزاران به اسلام را از شر بدخواهان و منحرفان حفظ فرماید، و توفیق اطاعت از خداوند تبارک تعالی و خدمت به بندگان او مرحمت فرماید.

والسلام علی عبادالله الصالحین .

دوشنبه 15 آذر 1361 / 20 صفر 1403

اربعین سید و سرور شهیدان - سلام الله و صلواته علیه و علی اصحابه و اولاده

روح الله الموسوی الخمینی

------------------------

صحیفه امام جلد: 17 صفحه: 131

زمان: 15 آذر 1361 - 20 صفر 1403

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
  25 3
  نگران نباش مرد ، در دنیای ما اگر اگر خائن باشی و وطن فروش قهرمان دنیای اصلاح طلبان هستی و اگر خاموش و اهل معامله با با همون دسته قهرمان اصولگرایان و اگر منتقد دولت و مجلس و خاندان راحت طلب و تحریف کننده تاریخ از جنس مصطفوی و اشراقی باشی یک بی سواد جهنمی ساندیس خور و دلواپسی هستی از جنس ملت انقلابی که هر روز فحش میخورند ، روزگار روزگار نامردیهاست
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
  0 1
  هر دو دسته، سیاهی لشکری دارند که از خودشان هیچ اراده، فکر، هوش و استدلالی دیده نمیشود، این میشود که با مشتی آدم پرخاشگر و تخریب گر مواجه هستیم. هرکس رسالتی برای خودش درنظر بگیرد!! سود و زیان خودتان را هم بسنجید،تبعیت بی مزد و مواجب به چه کارتون میاد. البته سیلبرتی ها نفری یه سکه، قدردانی و لوح تقدیر میگیرند، اگر اونا رو هم نگرفتید که دیگه واقعا بازنده اید!!!!
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
  10 0
  کی شود دریا ز پوز سگ نجس
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
  12 1
  در صداقت ، تدین ، و پیرو راستین خط امام بودن حاج آقا رحیمیان تردیدی نیست و آن هایی با این روحانی بزرگوار مشکل دارند این است که وی ثابت قدم و استوار همچنان در خط امام و نظام است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس