والیبال ایران ژاپن

والیبال ایران که در دو دیدار گذشته برابر فرانسه و استرالیا صاحب یک پیروزی و یک شکست شده بود، در سومین دیدار خود به مصاف ژاپن رفت و در نهایت با نتیجه 3 بر یک مقابل چشم بادامی ها مغلوب شد.

به گزارش مشرق، روز سوم از هفته نخست لیگ ملت های والیبال از ساعت ۱۷:۳۰ امروز یکشنبه با دیدار تیم های ملی ایران و ژاپن به میزبانی فرانسه پیگیری شد. تیم ملی ایران درحالی به مصاف حریف آسیایی خود رفت که در دو دیدار گذشته برابر فرانسه تن به شکست داد و استرالیا را با شکست بدرقه کرد و در این دیدار هم بازی را به ژاپن واگذار کرد. (خلاصه فیلم دیدار والیبال ژاپن و ایران)

ست اول؛ ژاپن برتر بود و برد
هر چند در سالهای اخیر تیم ملی والیبال ایران کار سختی برابر ژاپن نداشته و توانسته بارها این تیم را در رویدادهای مختلف شکست دهد اما پیش بینی می شد که این بار شاگردان کولاکوویچ کار سختی داشته باشند. بازی با برتری چشم بادامی ها آغاز شد و این تیم با سرویس های خوب امتیازات ابتدایی را جمع کرد و وقت اول استراحت فنی را ۸ بر ۵ از ایران برد. 

در شروع مجدد بازی ملی پوشان کشورمان نمایش بهتری داشتند و امتیازات  از دست رفته را جبران کردند و در امتیاز ۱۵ با ژاپن برابر شدند اما بازهم حریف آسیایی بود که وقت استراحت فنی را به سود خود خاتمه داد و پیش افتاد.

سعید معروف در بازگشت تیم ها به زمین دفاع  خوبی روی تور داشت و توانست با همین دفاع ایران را از ژاپن جلو بیندازد اما سرویس های خوب و پرقدرت ژاپنی ها باعث شد این تیم مجددا پیش بیفتد و با دقت و تمرکز بیشتری بازی را ادامه دادند و ۲۱ بر ۱۸ جلو افتادند. ژاپنی در دفاع خوب بودند و اجازه ندادند ایران به خواسته اش برسد. 

رقابت نزدیک دو تیم در امتیازات پایانی ست نخست در نهایت به سود ژاپنی ها به پایان رسید و این تیم ۲۵ بر ۲۲ ایران را شکست داد.

دیدار ایران و ژاپن

ست دوم؛ ژاپن دست بردار نبود
ژاپنی ها که به نظر می رسد برای حضور در این مسابقات تدارک خوبی دیده اند و در بهترین شرایط قرار دارند، ست دوم را هم مثل گیم اول با قدرت شروع کردند و سرعت را در دستور کار داشتند. به همین خاطر ماجرای ست اول در وقت اول فنی تکرار شد و تلاش ملی پوشان کشورمان هم نتوانست مانع از امتیازگیری خوب ژاپنی ها شود. 

حریف آسیایی ایران در ست دوم دفاع خوب شان را ادامه دادند و با اعتماد به نفس بالاتری کار را دنبال کردند. در مقابل ملی پوشان کشورمان که از بازی خوب ژاپنی ها غافلگیر شده بودند نه تنها عملکرد مطلوبی نداشتند بلکه اعتماد به نفس خود را هم از دست داده بودند به گونه ای که ۱۳ بر ۱۰ از حریف عقب افتادند. 

ایران در ادامه نمایش بهتری داشت و رقابت را به امتیاز یک به یک کشاند اما حریف ۱۷ بر ۱۵ بازهم پیش افتاد و این فاصله امتیازی را تا امتیاز ۲۰ حفظ کرد. با وجود تلاش ملی پوشان کشورمان این ژاپن بود که از برتری اش کوتاه نیامد و ۲۲ بر ۲۰ از حریف خود پیش افتاد. با این حال تلاش ایرانی ها در امتیاز ۲۲ جواب داد و کار به تساوی کشید. در ادامه ژاپنی ها بهتر عمل کردند و زودتر به امتیاز ۲۴ رسیدند اما این پایان کار نبود و ایران هم به این امتیاز رسید. در ادامه امتیازات پایاپا پیش رفت و در نهایت ژاپنی ها ۳۰ بر ۲۸ این ست را هم بردند. 

دیدار ایران و ژاپن

ست سوم؛ ایران به بازی برگشت
شرایط در ست سوم متفاوت تر از دو سه قبل آغاز شد و ایران رقابت تک به تک امتیاز گرفتن را با ژاپنی ها پیش برد و هر چند وقت اول استراحت فنی را واگذار کرد اما رقابت بسیار فشرده ای با حریف داشت و این نزدیک بودن در امتیازات بعدی هم ادامه پیدا کرد و دو تیم در امتیاز ۱۱ برابر شدند. ادامه این ست هم تا امتیاز ۱۶ یک به یک پیش رفت اما وقت دوم استراحت فنی را بازهم ژاپنی ها بردند. 

برای دو تیم رقابت فشرده در ست سوم بسیار نزدیک و سخت بود و برخی لحظات ایران پیش بود و برخی امتیازات را هم ژاپن پیش می افتاد تا اینکه ایران در امتیاز ۲۱ فاصله را با حریف به عدد دو رساند. شاگردان کولاکوویچ این برتری را ادامه دادند و با دفاع خوبی که روی تور داشتند توانستند روند امتیازگیری ژاپنی ها را قطع کنند و در نهایت ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه دادند تا کار به ست چهارم کشیده شود.

ست چهارم؛ ژاپن به برتری رسید
این ست هم مانند ست سوم با رقابتی نزدیک شروع شد و ادامه اش نیز به همین روال طی شد. ملی پوشان کشورمان که متوجه سختی این دیدار شده بودند با اعتماد به نفس و انگیزه بالاتری کار را دنبال کردند و هر چند در برخی لحظات از حریف پیش افتادند اما اکثر امتیازات به صورت یک به یک رد و بدل شد تا دو تیم در امتیاز ۱۹ مساوی شدند. 

از این امتیاز به بعد کار برای دو تیم حساس تر پیش رفت و شور و نشاط بیشتری بر بازی حاکم شد و دو امتیاز در امتیاز ۲۰ هم مساوی به کارشان ادامه دادند و چند امتیاز مساوی دیگر هم پیش رفتند که در نهایت ژاپن ۲۵ بر ۲۳ این ست را برد تا در مجموع ۳ بر یک برنده شود.

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • fantom clever xxx IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  42 0
  خیلی بازی بی خودی بود ! ...این چه تیمیه! اصلا بدرد نمی خوره بدن های شل و ول اصلا نه سرویس بدرد می خوره نه اسپک بدرد می خوره هیچی به هیچی...اگه تیم نوجوانان و می اوردن بازی تدارکاتی بکنه همه رو سه صفر می باخت خیلی خیلی به نفع ما بود!
  • IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
   22 0
   ایران مدتهاست بد بازی می کنه
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  27 0
  تیم ما خوب بازی نکرد . سردرگم بودند
 • مهدی IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  35 0
  این تیم یک فاجعه است،مربیشم کار جدیدی برای این تیم بی انگیزه نکرده،کم کم جایگاهمونو تو آسیا هم از دست میدیم،واقعا متاسفم!!
  • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
   30 1
   اینها هرگز جایگزین مناسبی برای ولاسکو نبوده اند حقوق گرفته اند و از داشته های ولاسکو استفاده کردند تا کم کم تیم ولاسکو به تدریج بازنشسته شد و دیدیم چیزی نداریم. کی روش هم برود همین داستان تکرار خواهد شد.
  • IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
   2 1
   بزرگترین اشتباه برکناری اسلوبودان کواچ بود ما بهترین نتیجه ها را با او گرفتیم
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  26 0
  غروررررررررررررررررررررررر
 • ایرانی IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  28 5
  این یارو مربی را باید بندازن بیرون بابا یک مربی حرفهای بیارن رفتن یه مربی درجه 5 گذاشتن برای بهترین ورزش تیمی ما که امکان مدال جهانی اوردن داره دیگه طرف چطوری باید گند بزنه به تیم
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  18 1
  کاش مقابل تیم دانشجویی استرالیا هم شکست میخورد ایران
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  24 0
  چین و ژاپن در طول ده سال گذشته به شدت سرگرم نسل عوض کردن و جوانگرایی بودن ولی ایران مثل همان عادت همیشگی ول کن ستاره های مسن نیست...اصولا تیمی که هر پنج سال یک بار نسل عوض نکنه بلاخره یه جا زمین می خوره
 • رحمن IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
  20 1
  این مربی باید عوض شود او نمی تواند انرژی مثبت به تیم بدهد تیم بی انگیزه شده
  • FR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
   4 0
   مربی خیلی بی انگیزه بود و هیچ نقشه ای نداشت
 • IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  3 0
  یعنی ما فقط همین چند تا بازیکن داریم
 • عجم DK ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  4 0
  آفرین ژاپن بازی خیلی خوب ارائه داد من این بازی را بطور پخش زنده از تلویزیون دیدم حق شان برسد بود
 • IR ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  5 0
  خاک بر سرتون که از ژاپن کوتوله باختید خیلی بد بازی کردن امسال
 • Erfan IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  3 0
  چیزی که مشخصه اینه که ایران دیگه اون ایران سابق نیست ستاره های جوانو با انگیزه دعوت نشدن اون وقت غفورو موسویو معروف اونجا جا خوش کردن . بابا سنشون دیگه به ستاره های جوون کشورای دیگه نمیخوره . من موندم اینو چطور باید به دست اندرکارا فهموند
 • مم IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  3 0
  بعضی از بازیکنا اینقد تو تیم بازی کردن که در حد مربی باید باشن ...واقعا متاسفم که همه دارن از ما پیشی میگیرن
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  2 0
  این بازیکنها پیر شدن و به اخرین حد خودشون رسیدن نیازه تیم هرچه زودتر جوان و تازه نفس شه برای سالهای اینده مثل کاری که ولاسکو با ارژانتین کرد
 • FR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  2 0
  واقعا خجالت آور است که یک تیم اول اسیا و قهرمان اسیا از ژاپن شکست بخورد.خیلی بد بازی کردند و حال نداشتند.ژاپن خوب بازی کرد.ایران خیلی بهتر از اینها میتواند بازی کند و شگفت انگیز شود.
 • ناشناس IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  2 0
  قبلا هم گفتم این مربی به درد تیم والیبال نمیخوره تو یکسال گذشته نتونسته سرویس پرشی به بازیکنان یاد بده یا تمرین کنه این طور سرویس زدن مال دختراست باید این تیم رو ببریم تو لیگ بانوان بازی کنن حتما ژاپنو مبرین
 • واقع گرا NL ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  3 0
  مربی بیچاره چیکار کنه وقتی بازیکن بی دقت و فس فسو هستش. بهترین رو هم بیارین ابزارهاش باید خوب باشه. اینها رو برداره کی رو بزاره جاش
 • وحید IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  1 0
  اگر قبول دارن مربی خوبی داریم باید تمام بازیکن ها رو بریزن بیرون مثل معروف و موسوی و ... همه رو بریزن بیرون تا تیم ی تیم بشه
 • تنها IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  1 0
  آقایون این مربی بدرد نمیخوره اصلن تاکتیک نداره معروف سنش بالاست درست مغز متفکر تیم ولی جواب نمیده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس