کد خبر 858869
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
قیمت بنزین

جو روانی ناشی از شایعات فضای مجازی در خصوص کمبود بنزین به‌طور کامل از بین رفته و مراجعات مردم به جایگاهها با اطمینان از وجود سوخت کافی، در تمام کشور به‌حالت عادی ادامه دارد.

به گزارش مشرق، کامیون‌داران فعال در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای در هفته‌های اخیر درخواست‌های خود را مبنی بر بازنگری در کرایه حمل و برخورد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با شرکت‌های خاطی حمل‌ونقل که ارقامی غیرمتعارف بابت کمیسیون از کرایه کامیون‌داران کسر می‌کردند ارائه کرده بودند و درخواست آنها در حال بررسی بود که در برخی استانهای کشور برخی کامیون‌داران اعتراض کردند تا مشکل کرایه آنها زودتر رسیدگی و حل شود.

این اعتراض صنفی که به‌دلیل متفاوت بودن نوع فعالیت و نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل نفتکش‌ها و کامیون‌های غیرنفتی، هیچ ارتباطی با نفتکش‌های حمل جاده‌ای سوخت نداشت، با همراهی رانندگان نفتکش‌های جاده‌پیما در مرکز سه استان اصفهان، فارس و یزد با این اعتراض، با توجیه همراهی با اعتراض صنفی کامیون‌داران و همچنین اعلام درخواستی جدید برای بازنگری در کرایه حمل سوخت توسط نفتکش‌ها، به موضوع توزیع سوخت در شیراز، یزد و اصفهان کشیده شد.

با وجود اینکه هیچ گونه کمبود سوختی در انبارهای مخصوص ذخیره و توزیع سوخت این سه شهر وجود نداشت، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته، با عدم مراجعه نفتکش‌های موظف به سوخت‌رسانی در ساعات مشخص، برای چند ساعت در هر کدام از این شهرها، حداکثر 5 یا 6 جایگاه دچار اختلال در سوخت‌رسانی شدند.

این اختلال چندساعته با برنامه‌ریزی درون‌استانی سریعاً با جایگزینی چندین نفتکش جاده‌ای و صحبت با رانندگان برطرف شد؛ اما سیل شایعات در فضای مجازی که اختلال در سوخت‌رسانی چند جایگاه به‌دلیل عدم مراجعه به‌موقع نفتکش‌ها برای انتقال سوخت را به کسری و نبود بنزین ربط داده بودند، موجب شد در ساعات پایانی سه‌شنبه‌شب و حتی در طول چهارشنبه، برخی مردم تحت تأثیر این شایعات به مراجعه بیش از معمول به پمپ‌های بنزین دست بزنند که همین تجمع برای سوخت‌گیری، به بروز صف در برخی جایگاهها منجر شد.

بیشتر بخوانید:

افزایش ۱۵ درصدی کرایه‌ کامیون‌ از ۲۷ اردیبهشت‌

آتش گرفتن پمپ بنزین‌های استان فارس کذب است

با وجود اینکه در هر زمان که شاهد مراجعه پرتعداد متقاضیان سوخت‌گیری در هر جایگاهی باشیم، مثلاً در ایام تعطیل و شروع سفرهای نوروزی یا تابستانی، صف‌های روان در برخی جایگاههای پرمراجعه شکل می‌گیرد و این موضوع عادی است، تشکیل صف در تعداد انگشت‌شماری از جایگاهها در سه شهر شیراز، یزد و اصفهان، از سوی رسانه‌های معاند، با عناوینی چون نبود سوخت در شهرهای مذکور اطلاع‌رسانی شد؛ در حالی که این موضوع هیچ ارتباطی به کسری سوخت نداشت. این شایعات حتی به برخی شهرهای مرکزی و غربی کشور نیز کشیده شده بود، در حالی که در این شهرها هیچ گونه اختلالی در توزیع سوخت وجود نداشت.

زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: روند عادی سوخت‌رسانی در همه نقاط کشور ادامه دارد و مشکلی بابت تأمین و عرضه سوخت نداریم.

وی درباره انتشار برخی اخبار در خصوص کمبود سوخت در تعدادی از شهرهای کشور اظهار داشت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هیچ مشکلی بابت تولید، تأمین و عرضه سوخت در سراسر کشور ندارد و اعتراض صنفی برخی کامیون‌داران هیچ ارتباطی به چرخه توزیع سوخت در کشور ندارد.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش خاطرنشان کرد: در حال حاضر روند عادی سوخت‌رسانی در همه نقاط کشور ادامه دارد.

سه روز از عادی شدن شرایط می‌گذرد و هیچ گونه توقفی نیز در فعالیت کامیون‌داران و رانندگان وجود ندارد، شرایط کاملاً عادی است و جو روانی ناشی از شایعات فضای مجازی نیز به‌طور کامل از بین رفته است. مراجعات مردم به جایگاهها با اطمینان از وجود سوخت کافی، در تمام کشور و به‌خصوص سه شهر یزد، شیراز و اصفهان به‌حالت عادی ادامه دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس